Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Předvánoční dny budou jedny z nejteplejších v historii měření

# 21.12.2020, 15:10

Zítra přes naše území začne přecházet teplá fronta. Ta k nám přinese výrazné oteplení. Dnes ještě na několika místech pozorujeme tzv. ledový den, kdy teploty zůstávají celý den pod bodem mrazu. Na řadě míst také zůstává námraza.... Více >>

271
# 21.12.2020, 16:56

No tak se dočkáme všichni, já si užiju konečně krátkého teplíčka, aktuálně totiž zase 0, na Štěpána ochlazení jako vždycky i s pár vločkami a po novém roce zase inverze s možností mrazu v noci, to beru, protože mi to umožňuje pracovat na zahradě, víc nepotřebuju, zalito mám celkem dost.

F4
Avatar
109
# 21.12.2020, 17:51

No já čekám, jestli se začne zvedat po půlnoci závětrný vichr. Stejně tak kromě hor nebudou nijak závratné srážky. Cítím další letošní propadák, naštěstí už jich moc nemůže být.

96
# 21.12.2020, 20:33

Tak u nás už drobně prší. Teplota stále pod nulou, takže dokonalé kluziště.

F4
Avatar
109
# 22.12.2020, 08:06

No a je to tu, srážky na nic, sílící vichr a teplota během chvíle vylétla až kdo ví kam, přitom v Tušimicích opět mlha a nehne se lísteček.

384
# 22.12.2020, 08:19

Vítr nic, šedá obloha, déšť nic, po ránu +5,7..konec hlášení.

2261
# 22.12.2020, 09:02

palma

U nás to samý, akorát do toho občas mrholí, počasí tak akorát být zalezlý.

271
# 22.12.2020, 09:11

Žďársko, Jihlavsko náledí jako prase, u Brtnice neprůhledných pár silnic, autobusy vůbec neprojedou - ledové království, v MB +1 a na oteplení už vážně čekám jako na zázrak. Vždycky když vidím ty krásné fotky námrazy z hor, stromy chudáci polámané a ohnuté k zemi, tak je mi jich líto jak trpí, je vidět, že dotyční nemají žádný cit pro přírodu, vše jen pro fotky, jen kdyby to byl váš desítky let pěstovaný les a teď poničený, ale to je ani nenapadne.

108
# 22.12.2020, 09:22

Včera jsem byl ve sklepě zkouknout víno a musím říct, že je fakt teplo. Sklep ještě nevychladl z léta. V tom podzemí se celkem dobře sleduje průměrná teplota, protože krátkodobé výkyvy venkovní teploty nemají extra vliv.

Edit: Ještě jsem se díval na mrazové dny loni a letos. Loni 12 dní a minimální teplota -7, letos 5 mrazových dní a minimální teplota -5. A řekl bych, že je to znát.

376
# 22.12.2020, 09:30

F4
No oni ty posledni letosni propadaky pak akorat plynule vystridaji ty propadaky novorocni..:D
Tady v noci 2mm, aktualne +6 st, oblacno, mirny Z, vonavy vitr..
Po te nekonecne inverzi urcite uleva..

384
# 22.12.2020, 09:30

ludvicek
A jak to s tím vínem vypadá, bude dobré?;-) Jo, akumulace tepla zemí je značná, vždyť ani minulý rok nevychladla, myslím, že i to je jedna z příčin půdního deficitu vláhy...letos jsem ještě ani nezakrýval leckteré exotické rostliny na zahradě, a oleandry v květináčích jsou stále na zahradě, do -6 až-7 jsou v pohodě, a to letos ještě nenastalo..jinak venku už to vylezlo na +7,3.. dost dobrý..

108
# 22.12.2020, 09:43

palma
Já bych řekl, že letošní rok byl dost složitý jak ve vinohradě, tak ve sklepě. Léto bylo vlhké a postřiky nutné. Hlavní problém byl vybrat na postřik den, aby to hned následně nespláchl liják. Potom v říjnu zase velké vlhko a hrozny mnohdy byly z části nahnilé, takže nutnost hodně sířit (kolega Yurri by byl proti, ale ty redoxní děje ve víně jsou prostě takové;-)) a odkalovat. Cukernatost průměrná, ale zase buket mně letos přijde takový svěží, velmi osvěžující, Müller naprosto ukázkově po vyzrálých (nebo kompotovaných) broskvích. Dobré snad bude, prospělo by trochu toho chladu na vysrážení vinného kamene, tím by se to celé "zakulatilo".

Jinak mám venku před sklepem v květináči trachykarpus, ten snad ještě ani nespí...

Edit: nesmím zapomenout na plevel, co jsem pooral, to je už zase zarostlé a kvetou nějaké hvězdnicovité byliny, fakt teplo.

238
# 22.12.2020, 10:57

Zatím držíme hladinku 😂
Jak psal Yurri, ještě bych k tomu přidal Pelhřimovsko, tady také ledové království, ale už to začíná odtávat :)

96
# 22.12.2020, 11:05

Yurri
A Vy to nechápete. Ano jsou to fotografie přírody upravené člověkem. Není na tom nic špatného. Přiroda se brání a snaží se postupně uvést vše do původního stavu. Můžu sem vložit i fotografie malé casti z té přírody kde člověk nezasahuje. Tam se nic katastrofického neděje. Co mrzí zase mě, že člověk ohrožuje u ty zbytky původní krajiny. Já jen pozoruji, dokumentuji a snažím se pochopit....

Z Vaší zahradou to nemá nic společneho. Je to spíše výsledek zvůle lesních hospodářú.

384
# 22.12.2020, 11:09

ROFA
A navíc, sice to láme větve, ale zase je to vláha, roztaje to, odtaje to, zavlaží to., holt vše má nějaká pro a proti, je to holt příroda...

142
# 22.12.2020, 11:33

JM hlásí nudné ustálené počasí s inverzí, mlhavem a mrholením a krásných 5 stupňů... Chtělo by to už profouknout a nějaké sluníčko na chvíli a čerstvý vzduch... Ideálně i sníh a mráz

384
# 22.12.2020, 12:41

Tak hlásím +10 překonáno, i vykouklo sluníčko, trochu funí vítr 20 km/h...takže za mne dobrý..

F4
Avatar
109
# 22.12.2020, 13:09

Teplotní mapa republiky opět výmluvná - vyschlá Z půlka opět zahřátá jako prase s teplotami jak na přelomu března a dubna, které v 3. prosincové dekádě nemají co dělat. Zalitý akorát S a SV Čech (kde suchem netrpí) a stejně tomu bude až do čtvrtka. A ty jejich slibované srážky na celém území jsou kde?

384
# 22.12.2020, 13:18

F4
Teda prase s teplotou +10... no nic moc, to bych nechtěl, až to bude na +35, tak to jo, to už jo... no začíná se prodlužovat den, výhled až do nevidím pořád tak nějak trochu nahoru, trochu dolů, takže alespoň že ten šedivej hnus na ty dva tři dni trochu zmizí, jsem spokojen, přeju hezké Vánoce, je zákaz vycházení, tak snad bude itrošku pokoj za těch nocí Vánočních a novoročních..:D

271
# 22.12.2020, 13:43

ROFA
Já vím, napsal jsem to naschvál, kdo se chytne;-), naopak fotky jsou parádní, posílejte dál, udržet některé oblasti zalesněné musí být očistec, jehličnany jsou parádní lapače vláhy, líbilo by se mi je zakládat jako větrolamy napříč krajinou každých pár set metrů, povinně, jako ochrana před erozí, v symbiotické kombinaci s listnáči a keřovým patrem, jestli chceme vystačit s vodou, bude to muset být absolutní priorita, i ta hnusná mlha pak může být alespoň k něčemu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.