Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Tropické teploty ohrozí rekordy, ve čtvrtek se výrazně ochladí

# 14.09.2020, 13:50

Teplé počasí bude v těchto dnech vrcholit. Po delší době opět zaznamenáme tropické teploty. Již dnes po poledni hlavně v okolí Prahy překračují 29 °C a odpoledne se dostanou i lehce přes 30 °C. Podobně tomu bude i zítra a pozítří. Nejtepleji bude stále v Polabí, okolí Prahy a na jihu Moravy. Takové teploty nejsou v polovině září vůbec obvyklé a mohou překonávat i dlouholeté teplotní rekordy.... Více >>

F4
Avatar
109
# 14.09.2020, 19:03

Já nechápu, co se to v té atmosféře děje. Vždyť tohle je příšerný. Do konce měsíce každý den v průměru 11 hodin slunečního svitu, oblačnost žádná, srážky žádné a neustále se obnovující TV, nejdřív kolem 50. rovnoběžky a potom se budou propadat z Norska dolů. Sice se ochladí (možná) ale za chvíli bude vydána výstraha před požáry a v říjnu to tu bude vypadat jak ve Španělsku během konce léta, kde budou mít mimochodem více srážek. Horší jak v r. 2016. Tehdy totiž v půlce měsíce vydatně pršelo.

# 15.09.2020, 08:06

O víkendu to bylo fajn, ale od včerejška dost hnus zase... vysoká vlhkost, teplo. .. od rána teplo dusno ... to bude den .. a zítra to samé ještě a pak snad úleva :D

63
# 15.09.2020, 08:10

hellercz
Přesně, o víkendu bylo ještě příjemně... Včera už šílené horko, dusno, nedalo se vůbec dýchat, ale zase se dalo sedět v nátělníku do večera venku :cool::cool:
Uvidíme jaké bude to ochlazení, na tom :slunce: bude pořád dost teplo si myslím

268
# 15.09.2020, 08:26

Lucina
No u vás to musí být už hnus, já měl včera 26, na městě 27 a kolem poledne jsem vlezl na slunce a nebylo to úplně příjemné, dnes čekám JV vítr, který to zpříjemní, takže už to bude snesitelnější, v dalších dnech už ale po ránu kolem +6, to fakt nechci ani náhodou, aktuálních 16 je tak akorát, chtělo by to posun o hodinu dopředu, tma ve 20 hod. je na mě brzo, málokdy spím před 23hod.

15
# 15.09.2020, 08:41

Yurri
A to se připravte, že bude zimní čas celoročně...

380
# 15.09.2020, 08:54

Ursus
Aspoň kdyby to byla pravda, že to sřídání času skončí,.. děti jsou z toho měsíc rozhozený, přes den rozhozená orientace v čase, elektřinu to neušetří:D, a když děcka usnou, a my jdem do postele, tak manželku bolí hlava už o hodinu dřív... nebo později..:D:D:D, takže střídání času u mne ne..!

268
# 15.09.2020, 09:21

Ursus
Zimní nebo letní celoročně je samozřejmě blbost, už jsme o tom diskutovali dost, na tomhle se nikdy shoda nenajde, tak bych se raději věnoval změně klimatu, proč měnit co funguje že. Kdysi to nebylo rovnou o hodinu, ale prý pěkně postupně čtvrtletně, ale na lidi moc často, ale teoreticky by to bylo zajímavé, třeba půlhodina čtvrtletně, tomu říkám flexibilita, to by mě vyhovovalo asi nejvíc, ale lidi se přírodě neradi přizpůsobují, myslí si, že jsou něco víc, no však na to doplatí a dobře jim tak.

ota
Avatar
2119
# 15.09.2020, 09:27

Dnes se dokonce vyskytla tropická noc. Na meteostanici v Hejnicích teplota v rozmezí 21-07 neklesla pod 20°C. Je to ovšem taková zvláštní tropická noc, protože kolem 8 večer teplota pod 20°C šla. Tady bylo v noci 12°C, takže nic extra teplého. Obecně je tady to počasí fajn, ale věřím, že ve městě už to není nic příjemného, přeci jen asfalt a beton akumulují teplo lépe než tráva. Jen pro zajímavost vyvětrat u nás rozhodně není problém, v ložnici mám sotva 20°C, noci už jsou dost dlouhé.

2558
# 15.09.2020, 10:08

ota
U nás bylo díky větru také docela teplo teplota neklesla pod 16 stupňů včera bylo o 6 stupňů míň;-) takové teploty jako dnes tu bývají spíš v horkých vlnách v létě teď už to není obvyklé mnohem obvyklejší jsou teploty na 0 než tohle:!!:

142
# 15.09.2020, 10:46

Člověk se vrátí z rozpáleného Chorvatska, no alespoň není takový nepříjemný skok, jako vždy...Teploty vypadají ještě pár dní slibně, po těch 35 přes den a +30 celou noc je to příjemná změna ten příjezd do ČR... Akorát tu chybí ty srážky, ale co už...A pak se pěkně pozvolně ochladí na příjemné teploty....

268
# 15.09.2020, 13:01

ota
U nás jsou minima mezi 12 a 13, na městě 14, to je solidní, aktuálně už 25, to je pecka. Uvnitř to mám ale opačně, snažím se v domě co nejvíce akumulovat teplo, podařilo se mi to zvednout z 22,5 na 23,5 v ložnici a v obýváku o stupeň víc, výš už to nejde, v noci úplně zavřeno, ať to neklesá, jestli mi někdo bude větrat až bude pod 10st., tak ať mi s rýmičkou nechodí na oči. Jedu se koupat do lesa do rybníka, v létě se mi to povedlo jen 1x, v půlce září na to budu asi dlouho vzpomínat.

27
# 15.09.2020, 15:59

Kdo by byl býval čekal, že dáme skoro 32°C (zatím 31,7°C) v půlce září :) Ale nevadí, je to příjemné, špunti se ještě vykoupou venku a v půl 8 rychle domů, bo bude skoro tma... V noci taky příjemně na spaní, takže pohoda. Jen ti zku...í komáři všude...

F4
Avatar
109
# 15.09.2020, 18:09

To je zajímavý, tak všichni tady argumentují zemědělci, harantama (ten půl rok prázdnin, co měli, bylo očividně málo, ač to nemá obdoby) a já nevím čím, že se tohle počasí hodí. Když já napíšu, že se mi hodí deštivé a studené víkendy kvůli dementům, tak je to špatně. Dneska srágora největší, pak trocha úlevy, když pominu horoucí (ne-li skoro tropickou) noc ze středy na čtvrtek, ale ne od kripla, který mimochodem zalejzá aspoň už o 2 hodiny dříve (pořád je to ale očividně málo). A že už tohle bude 3. měsíc, ve kterém spadne extrémně malé množství srážek (duben, červenec, září) vlastně vůbec nevadí. Kam tohle počasí letos dospěje. Tenhle rok se opravdu neměl ani uskutečnit, všechno špatně.

142
# 15.09.2020, 19:14

F4
Na druhou stranu můžeš slavit, protože o víkendu bude nejchladněji z celého týdne... :D

F4
Avatar
109
# 15.09.2020, 19:23

igor127
No ale poslední dobou zjišťuji, že na teplotách v absolutním měřítku až tak nezáleží. Může být zataženo a 22°C a být klid a 15°C a jasno a kravál jak na lese.

79
# 15.09.2020, 19:49

Za mě je tohle nejnenáviděnější počasí, slunce je už nízko, pere to do oken skoro celý den... doma mám 27 stupňů, v MHD ve slintáku, kde je 40+, fakt hnus :zz:
Ještě, že už to zítra skončí a přijdou trochu normální teploty. Horší je, že je obrovské sucho a výhled je katastrofální, to zase uschne stromů :( Nakonec je léto (do něj beru již i září, velmi často je 1. polovina teplejší než třeba červen) silně nadprůměrné, za to srážky velmi podprůměrné s tragickým závěrem.

F4
Avatar
109
# 15.09.2020, 19:59

Ondra83
Jsem rád, že to tu také někdo vidí reálně bez růžových brýlí, jak je všechno super, bazény, dlouhé dřepění venku až do noci atd. Mně už sice slunce do oken (na východní stranu) tady v Praze nepere, protože je už tak nízko, že nad domy vyleze až kolem 11. hodiny a ve 12 už je mimo. Dalo se to čekat, že to tady bude nakýblované až do října. Jisté je, že v září už pršet nebude nebo skončíme na 10 mm, což je tradiční úhrn ve vegetační sezóně na Z a SZ od Prahy. A ani deštivější měsíce (červen a s přivřenýma očima srpen) nepomohly. Každopádně je reálné, že nasvítí za kalendářní měsíc nejvíce slunce za celý rok. Konkurovat tomu bude jen duben. Nechápu, jak z toho může být pořád někdo tak odvařený.

380
# 15.09.2020, 20:27

F4
Poraďte, co s tím mám dělat, když se mi líbí skoro každé počasí co kdy je..(snad mimo povodní, vichřic a horka nad +40 a zimy pod -25..:!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.