Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Tropické teploty ohrozí rekordy, ve čtvrtek se výrazně ochladí

385
# 16.09.2020, 18:37

F4
No, připadá mi to, jako by se to trochu řídilo rozdílem teplot v oceánu, u Grónska je poslední roky studenější voda, u Evropy pak teplejší , níže pak, jak tak koukám, zesilují nad tou teplou částí, no a v týlu proudí ta studenější masa a rozšiřuje se tam tlaková výše, vzniklý rozdíl teplot potom šoupe tou níží, No a u Evropy se pak nad Anglií či v blízkém jejím okolí usalaší tlaková výše...no a okolo ní proudí teplý vzduch, plus přičtěte ten neustávající, několikaměsíční teplý průvan okolo Moskvy směrem na sever. odkud by jste chtěl, aby sem foukal zima? té zbývá několika set kilometrový koridor od Švédska.. tohle je k vidění už dlouho.. bojím se, že se to opět nějak šprajclo, je to vidět i na jet streamu, rozděluje se to na dva proudy, jeden na sever, druhý k jihu a my mezi tím..

73
# 16.09.2020, 18:38

F4
V roce 2016 jsem byl shodou okolností v srpnu/září na severozápadě Čech a protože jsem byl pořád venku, tak vím, že za ten měsíc pršelo jen 1 den a zataženo bylo možná tak 3 dny. Jinak celou dobu svítilo slunce od rána do večera. Je to opravdu srovnatelné s letoškem?

F4
Avatar
109
# 16.09.2020, 18:45

palma
No, může to tím být, letos už mě totiž vůbec nic nepřekvapí.

igor127
Pořád lepší než to, co je teď. Ale to nepochopíte. Já se chci těšit na víkend a ne z něj mít panickou hrůzu už od středečního večera, že zase bude slunce, vedro a kdo ví co venku. Navíc už po půlce září!

spurdo
Tak nevím, kde jste na tom SZ byl ale pršelo 3 dny od 16. do 18.9.2016 a to velmi slušně (vlastně nějak pršelo v 5 zářijových dnech). Pak přišlo ještě týdenní období slunce s teplotami do 23°C. První půlka je kopií letoška ale ve výhledu stále nevidím změnu k lepšímu, podotýkám, takže to předčíme hravě i s tím srpnem 2015. Navíc příští týden bude zase přes 25.

271
# 16.09.2020, 19:59

palma
Přesně tak, výsledkem mohou být pro nás klidně čtvrtletí bez kapky vody, období sucha v 5 či 10 letkách a pak neskutečné úhrny srážek ve stamilimetrech denně, i na tohle se dá aspoň částečně připravit, ale podívejte na giganádrže v Číně, tudy cesta evidentně nevede, lidé si to ale ještě u nás neuvědomili, nějakej virus je jen začátek, ta migrace do EU bude obrovská, zatím není schopna udržet ani pitomej tábor na ostrově.

385
# 16.09.2020, 20:24

Yurri
Jo, asi se inspirovali u našich integrovaných spoluobčanů,.. zapal si střechu nad hlavou, vytrhej topení ze zdi a pak zaplač, že je dětem zima, dáme ti nový bydlo, nebo na to aspoň uspořádáme sbírku a nějaké ty sociální přídavky taky budou..
Včera jsem zrovna koukal, že se splnil svazácký závazek, méně vypálených pralesů, fakt se zadařilo, prý o 30%, problém je jen takový malý, při ostatních požárech napříč planetou toho shořelo zhruba 3x tolik..nesměju se, není čemu.

142
# 16.09.2020, 20:25

F4
Ne nepochopím, protože já žiju v psychické pohodě a ne v neustálém stresu ze všeho možného...ještě doplněné o co nejhorší rozptylové podmínky, aby mi bylo co nejhůře... Ale třeba se jednou dopracujete k normálnímu stavu. A když se nad tím zamyslím, máte tam pořád chladněji, méně slunečního svitu než my :D

385
# 16.09.2020, 20:27

igor127
Jo, když je stres, je zapotřebí střídavá sprcha horká, ledová, horká, ledová, a na závěr zabalit do prostěradla...:D

17
# 16.09.2020, 21:08

Mlha, inverze, vlhko.... to at je tu ten "zmetek" az do konce roku :)
:slunce: muj kamarad :slunce:

Zdravim F4 :love:

ota
Avatar
2126
# 17.09.2020, 15:20

F4
Šance na nějaké větší ochlazení se tam rýsuje ke konci příštího týdne. Je to opravdu hodně daleko a určitě se to může měnit, ale je to alespoň nějaká varianta. Jinak teď se zde ochladilo dost výrazně, ale od pondělí to vypadá opět na dost vysoké teploty.

63
# 17.09.2020, 15:23

ota
Ano dnes je úplně báječně, včera opět hnus.. šílené dusno a vedro
dnes 20 zataženo,ale už se to trhá a prosvítá :slunce: ,ale fouká dotoho příjemný chladný vítr, takže super počasíčko...
Bohužel od toho pondělí to bude asi opět masakr, snad aspoň to dusno u toho nebude

F4
Avatar
109
# 17.09.2020, 18:20

Lucina
Ano, na 3-4 dny si ulevíme a pak to zase začne. Naštěstí snad ne v takových instancích jako tento týden.

ota
Ano, viděl jsem. Hlavně, aby to bylo také spojeno s významnějšími srážkami, což zatím nevypadá, aspoň pro nížiny.

142
# 17.09.2020, 19:32

Lucina
No já nevím jak ve Zlíně, ale u nás ten šílený vichr moc příjemný nebyl. Kdyby nebylo jej, tak při 22 by bylo naprosto parádně...

271
# 17.09.2020, 21:03

Zatímco včera byl večer luxusní, dnes není venku ani noha a vůbec se tomu nedivím, opravdu nepříjemná změna, slunce skoro vůbec nebylo, už se těším na oteplení, ale do neděle nevidím nad 20, to je o ničem.

# 17.09.2020, 21:52

Dneska parada. Pul dne bylo zatazeno, odpocinul jsem si po nekolikadennim neustalem slunecnu od toho :slunce:
Teploty taky fajn kolem 20 jsou nej.
Otepleni koukam trochu zmirnili a rysuje se tam ochlazeni, uvidime.

271
# 18.09.2020, 02:16

hellercz
Nej jsou teploty přes 20, touhle dobou tak 23-24, nad 26 už bylo moc, to jsme myslím všichni cítili, v říjnu může bejt 18-20 a listopad kolem 15, sem tam krátký vpád chladnějšího vzduchu, ale tenhle trend by mě naprosto vyhovoval, takže 1. půlka příštího týdne vypadá celkem solidně, pak už moc zima, 12 je mi zima i v noci, natož přes den.

63
# 18.09.2020, 06:51

igor127
On ten vítr foukal spíš až k večeru takový silný, takže se to dalo. Přes ten den to taková hrůza nebyla a jak píše hellercz, tak aspoň chviličku bez :slunce:

F4
Avatar
109
# 18.09.2020, 07:26

No ještě přežít nadcházející víkend a pak už snad přijde po půl roce úleva. Jinak dneska ráno docela ziminka. :D

Yurri
Ježíšmarjá, kdyby u nás nebyla venku ani noha, tak skáču radostí. To je snad dobře, ne? Čím méně lidí, tím lépe z několika důvodů - klid a menší přenos korony. :D

385
# 18.09.2020, 07:39

F4
Ježíšmarjá, u nás fůra lidí venku, skáču radostí, že je potkávám, to je snad dobře, potkávat lidi, a to z několika důvodů, dovím se novinky, korona venku nemá šanci, a procházkou se posiluje imunita!:D

271
# 18.09.2020, 07:41

F4
Já mám kvalitní okna a byt do zahrady a sice bydlím vedle hospody, ale spíš jsem to psal, že tu zimu asi opravdu nikdo moc nemusí a z té zimy bude tolik lidí nachcípanejch, až se korona zaraduje, zvlášť když se všichni přesunou dovnitř, to je úplně to nejhorší, aktuálně kolem +8, ale taková Jihlava má +2.

167
# 18.09.2020, 08:02

Tak dokonce na příští víkend to vypadá na teploty v 850hpa na - 3 stupně a sněžení od 1000m.n.m:snih::snih:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.