Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí V příštích dnech se výrazně oteplí, ojediněle může být i tropických 30 °C

# 10.06.2020, 12:18

Dnes u nás převládá podmračené a na řadě míst deštivé počasí. Teploty se v poledne pohybují jen v rozmezí od 13 °C na jihozápadě po 18 °C na severu Čech. To jsou pro červen výrazně podprůměrné hodnoty. V dalších dnech se ovšem situace rychle změní.... Více >>

380
# 10.06.2020, 13:21

Jo, zase hops a bude o +10 + 15 stupňů tepleji, tyhle hupy nesnášim, horko mi nevadí, zima taky ne, ale náhlá změna, to je jak klackem do hlavy, ale DAWE zaplesá, dejchne na teploměr a to by bylo aby těch +30 nebylo..:D

# 10.06.2020, 13:44

A přitom by stačilo na pohodu max 24 ... a ne ono to musí jít hned z chladna do tropů.
Ty skoky taky nemám rád je to záhul.

2558
# 10.06.2020, 13:52

hellercz
Taky se mi nechce ze zimy do tropů ale co se dá dělat minulý rok byly ještě větší hice;-) navíc mají být četné bouřky, takže to nebude tak strašné;-)
palma
Dawe bude mít radost že mu to vyšlo a ještě si zahřeje teploměr aby měl rovnou 35:D

# 10.06.2020, 14:02

Tutugon
To je pravda, to si velmi dobře pamatuju, tu dobu jsem měl velmi nemocného psíka :(

142
# 10.06.2020, 14:09

Tutugon
Jenže ty bouřky a ten vlhký vzduch udělá šílený pocit dusna. Když už tropy, tak raději suchý vzduch.

hellercz
I já si to pamatuji ty tropy, ležel jsem s 39 horečkama v nemocnici, bylo to parádní...

380
# 10.06.2020, 14:13

igor127
Jo, taky pamatuju, to jsem spával na terase, komáři z toho horka pochcípali, tak to bylo docela o.k. ráno jsem vlezl do bazénu a bylo nastartováno do nového tropického dne..:cool:

268
# 10.06.2020, 14:39

U nás tropy nebudou, budu rád, že překročím letní 25ku, aspoň jediná výhoda střední polohy, určitě lepší než dnes, nafouknu děckám bazén a bude chvíli klid, konečně bez topení v bytě, za 11 dní se začne den zkracovat :(

# 10.06.2020, 17:27

Yurri
Už aby to zkracování přišlo...a za 3 měsíce pomalu první sníh na hřebenech Krkonoš :D:snih:

F4
Avatar
109
# 10.06.2020, 18:19

Yurri
No už odpočítávám dny, kdy nastane slunovrat a bude zase něco pozitivnějšího. Je to stejné jako v zimě, v prosinci taky není -10 a zima pokud přijde tak v únoru nebo dokonce březnu. Doteď bylo aspoň chladněji a oblačneji, tak to člověku tak nepřišlo ale teď to nastane - vedro, vlhko, slunce do aleluja a srážky a bouřky omezené na hory nebo předem jasné lokality a k tomu ještě na víkend. To zase bude k nevydržení. Aladin už tam hlásí pro střed Čech 32°C a ještě ve 14 hodin beze srážek, tak jaképak bouřky?

380
# 10.06.2020, 18:41

F4
Prostě se počasí prostřídá, delší dobu bylo chladněji, tak teď bude tepleji, těžko může být pořád +16 +20, když je půlka června, teď alespoň, když to bude trvat 14 dní, tak aby pak zas dorazily nějaké deště...akorát, že jsou všichni nadržený na rožnění, promazávají sekačky a brousí řetězy na pilách, jo bude víkendový koncert..:cool:, jinak to už prostě nebude, no.

# 10.06.2020, 18:51

Koukám, že nebudu jedinej člověk, co se těší na vidinu zkracování dnů, až nastane :D

380
# 10.06.2020, 19:01

hellercz
No, to jsem se předevčírem ráno probudil, pěkně světlo už bylo, koukam do stropu,a říkám si, pujdu si udělat snídani, kafe... kouknu na hodiny a ono je na nich 4:00, no neroztřískal by jste je?:D

F4
Avatar
109
# 10.06.2020, 19:05

palma
No přesně tak to ale je. Sekačky mi nevadí, pily vesměs taky ne, dokonce ani ty grily by mi nevadily, kdyby se lidi najedli, vypili sklenku vína nebo piva, v klidu si povídali a do 22 hodin zalezli a ne se chovali jako dobytci a otravovali od 9 ráno do 2 v noci příští den. Jinak 22-23°C je normál pro tuhle dobu a to respektuji, přesně jako teploty zítra. Skoro 30 s vysokou vlhkostí ale ne, obzvlášť, když není dostatečně zalito. Jedinou útěchou by byly ty večerní či pozdně odpolední bouřky, které ale u nás rozhodně nebudou.
hellercz
To ne, ale není důvod se za to stydět. Mně vyhovuje období kolem rovnodennosti, kdy není nikdo zvýhodněn extrémně dlouhým nebo naopak krátkým dnem. Klidně bych bral 12hodinový den celý rok, to totiž bohatě stačí. Spát se pak jde v noci a ne za astronomického soumraku. Jsou to vlastně fakta, kdy slunce na konci srpna spaluje už o 3,5 hodiny méně, tedy je menší riziko extrémního vedra a většího ochlazení během noci.

268
# 10.06.2020, 19:30

vojta-černošice
Nestrašte, já mám ještě zimní gumy, potřeboval bych tak 5 životů na činnosti, které mám v plánu a krátký den tu aktivitu přirozeně utlumuje, potřebuju světlo aspoň do 21 hod., večer nebo ráno tak hrozně vedro ještě nebývá, tzn. ideální na práci, ranní světlo mi problém nedělá - spím s maskou na oči.

182
# 10.06.2020, 22:45

:D :D :D Už v Březnu se přezouvá ... jen si ničíte a ojíždíte zbytečně zimní. ;-)

# 11.06.2020, 07:50

Tak po ránu obloha již jako vymetená a 16°C a už to peče ... léto je tu :D

31
# 11.06.2020, 08:47

Taky chci kratší dny. Vždycky od začátku června do začátku července a pak od začátku prosince do začátku ledna mám problém se spaním a přehozeným režimem. Buď je moc tmy nebo moc světla. Ideální je vždycky tak duben nebo srpen až půlka září.Takhle žít třeba na severu Itálie nebo jižní Francii, tak už je to bez problémů.

ota
Avatar
2119
# 11.06.2020, 09:46

Tak to se s vámi teda neshodnu, dlouhé dny jsou pro mě na létě v podstatě to nejlepší. Člověk přijde z práce a může se jet projet na kole, udělat něco na zahradě, když je vedro vyrazit k vodě atd. Takže to, že se blíží slunovrat mi žádnou radost nedělá. Ale chápu, že 100 lidí znamená 100 názorů. :)

# 11.06.2020, 10:08

Však o tom to je :)
Spíš jsem si původně myslel, že budu velmi ojedinělý případ .. :D
Ale ono jak se to vezme, jako ve všech věcech, vše má svoje pro a proti.

Jak se těšíte na sobotní prádelnu ? prý bude pocitově až 35°C .. to bude "krása"

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.