Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí V příštích dnech se výrazně oteplí, ojediněle může být i tropických 30 °C

# 11.06.2020, 10:23

hellercz
Ojedinělý případ opravdu nejste. I já to mám úplně stejně, v období zhruba od druhé půlky května do začátku srpna jsou na mě dny až zbytečně moc dlouhé. Samozřejmě, že je výhoda v možnosti různých aktivit do pozdních hodin. Ale ten horší spánek mi zkrátka vadí. I když musím říct, že letos je to zatím v klidu. Jelikož patřím mezi ty školou povinné, tak mám pěkně volno, takže si zatáhnu v pokoji žaluzie, navíc je venku zatím velmi příjemně, žádné tropické noci a tak podobně, takže zatím se spánkem rozhodně problém nemám. Snad to tak vydrží:D. Ono jde spíše opravdu hlavně o tu teplotu, než o množství světla.
Jinak ta sobota bude asi opravdu zážitek, ale naštěstí zatím v letošním roce pouze ojedinělý, takže se to bude dát vydržet.

ota
Avatar
2125
# 11.06.2020, 10:53

hellercz
Sobota bude asi dost hrozná, sice nám dává aladin nižší teploty než v Čechách, ale ta vlhkost... Pokud doopravdy bude nad 70%, tak to bude šílené.

2653
# 11.06.2020, 11:25

ota
Ty dlouhé dny jsou pro mě taky vyhovující než krátké;-) vždy když v prosinci přijedu domů tak je hned tma a v létě pěkně můžu sedět venku až do 22:00 a se spaním v létě nemám problémy zatáhnu pěkně rolety a jdu si lehnout naopak v zimě je to horší tma je až do 7:00 a vůbec se nemůžu probrat:!!: máte ten problém také?
Jinak v sobotu to asi bude hrozný pokud nepřijde nějaká bouřka na schlazení;-) teď poznáme negativní vlastnost dlouhých dnů hlavně ve městech to bude znát hodně já když jsem byl před 2 roky ve Znojmě tak jsem vůbec nemohl usnout i s klimatizací to nepomohlo:D:!!:

# 11.06.2020, 12:16

Tento víkend vypadá opravdu velmi nepříjemně. Rosný bod okolo 19 až 20 C je něco, co nebývá ve střední Evropě úplně časté. Doufám, že ty bouřky už přijdou třeba okolo 14 hodiny, aby se tohle dusno zkrátilo. U nás má být v sobotu okolo 27 až 28 C a k tomu 70-75 % vlhkosti. To jsou vlhkostní poměry, jak někde v tropickém pásu. Nyní je 22,5 C a 63 % vlhkosti. Pocitově by mohlo o víkendu být i přes 30 C až někde pomalu k 35 C. V neděli pak hrozí dokonce 80 % vlhkost ale při nižší teplotě. Teplota v neděli pro Ostravu vypadá na 25 až 26 C. Další hrozbou tohoto počasí mohou být silné až velmi silné bouřky, pokud nebudou zablokovány např zádržnou vrstvou CIN. Opravdu náš čeká velmi nepříjemný víkend po stránce počasí. Od pondělí to vypadá na ochlazení na příjemných 22-27 C a hlavně poklesne rosný bod pod 15 C a odezní pocit dusna.

17
# 11.06.2020, 12:56

Vsak si tady vetsina ve vlhkosti a dusnu primo libuje..

# 11.06.2020, 15:55

Frnda
Spíš v dostatku srážek a příjemných teplotách, ale nevadí:D

# 11.06.2020, 15:58

Tutugon
Je pravda, že v zimě v období, kdy je noc nejdelší mám třeba tento problém také s ranním vstáváním. Proto taky bych nechtěl, aby takto bylo pořád. Z mého pohledu by také bylo nejlepší, kdyby to bylo vyrovnané, jako při rovnodennosti, nikdo by neměl výhodu.:DAle to je zbytečné samozřejmě nějak moc řešit, tak to prostě je.

F4
Avatar
109
# 11.06.2020, 18:23

Jedinou záchranou od toho víkendového humusu budou bouřky. Problém je v tom, že proudění bude slabé a tak se zase nedostane na všechny, hlavně na suché oblasti ne. Ideálně, kdyby se oblačnost vytvořila už brzy dopoledne, aby se zmetek schoval a tolik nepražil. Nějaká práce na zahradě samozřejmě nepřichází v úvahu ani brzy ráno ani pozdě večer, jak by napsal Yurri

17
# 11.06.2020, 18:32

Jo, po bource se to fakt vylepsi.... to je jen misto 70%, 100% vlhkost a vetsinou, se nehne ani listek :D Vylepseni jak noha.

F4
Avatar
109
# 11.06.2020, 19:03

Frnda
No ale teplota se sníží. Je rozdíl 30°C a 70 % (na chcípnutí) a 19°C a 90 % (snesitelně).

# 11.06.2020, 19:06

Frnda
No za mě rozhodně mnohem lepší 20 °C a 100% vlhkost, než 30 °C a 70% vlhkost, a myslím, že zde určitě nejsem jediný s takovýmto názorem. Jak vidím z Vašich komentářů, evidentně nesnesete vysokou vlhkost, vždyť na tom není nic hrozného, ale tak jsem mladý, třeba na to mají starší lidé jiný názor. Jo a dnes celé odpoledne svítilo slunce, tak doufám, že jste se ho pořádně nabažil, zítra bude taky dost šajnit, ale v sobotu a v neděli už by to nějaká ta buřina překazit mohla, ať není nuda:).

# 11.06.2020, 19:17

Ano i přesto, že po bouřce bude mnohem vyšší vlhkost, tak jestli máte 75% nebo 90 % a
k tomu o 10 - 15 C méně, pokud se jedná o trochu silnější bouřku bez nebezpečných projevů. Ochlazení slouží hlavně k vyvětrání horkého vzduchu z bytu ven. A k tomu opravdu nějaká zvýšená vlhkost při 19 C nevadí. Je pořád rozhodně lepší 19 C a 90 % vlhkosti než 29 C a 75 % vlhkosti. Dneska se už v Ostravě vyskytla velmi slabá bouřka a teplota z necelých 23 C spadla někam k 19 C. Dnešek byl jeden z nejpříjemnějších dnů tohoto týdne. Zítra už může být v odpoledních hodinách docela dusno. Od příštího pondělí až do čtvrtka to vypadá na sušší ale stále letní počasí s teplotou mezi 24 v pondělí - 28 C ke konci pracovního týdne

384
# 11.06.2020, 19:30

Tomas1241980
Ta pomlčka před tou 28 vypadá jak minus..:)
Na +28 se docela těšim, pokud bude..

17
# 11.06.2020, 19:37

Frantis95
No sem tam vysvitlo, ale je porad vlhko... az to pres den padne na 40, budu spokojen :) Jder o to ze, pokud nebydlite nekde na barku v prirode, ale v betonove junglicce, tak neni sance vyvetrat a snizit nejak vyznamne teplotu. Tzn mate venku 30 do toho vlhkost 70%.. byt se pekne rozehreje... vecer prijde bourka, sice se o par stupnu ochladi, ale uvnitr se teplota snizi minimalne, a ta 100% venkovni vlhkost z toho udela to prave dusne peklicko, protoze bez vyvetrani to nejde, vzduch se musi vymenit, jenze se do toho ohrateho bytu dostane vhlkej vzduch a ...... konecna :) To se pak v noci skoro neda prezit :)

# 11.06.2020, 19:39

palma
Popravdě teď už to třeba GFS trochu změnil a na to jsem se nepodíval. Nyní dává těch 27, 28 C už ve středu a večer přechod studené fronty. Ale to je ještě daleko. Nerad bych viděl akorát teploty pod 20 C přes den. Ranní Ecák a GFS ukazovali přechod fronty v pátek odpoledne. Ale i po přechodu studené fronty to stále vypadá na přijemné teploty mezi 20-25. Takže léto už se zdá, že dneškem definitvně odstartovalo.
Frnda Proti tomu mi pomohlo, když jsem zavřel okna v hodinách, kdy se do bytu dostává sluneční svit. Nechat otevřeno po bouřce nebo v noci a to mi v bytě teda pomohlo. Problém je pokud bydlíte pod střechou anebo naopak v přízemí, protože poté vás ruší nezodpovědní lidé, zde na Ostravsku hlavně záležitost pátečních a sobotních nocí. Tím, že bydlím docela vysoko, tak mě tyhle zvuky ale vůbec nevadí, ani Colours of Ostrava, na něž si lidé docela v Ově stěžují.

12
# 12.06.2020, 00:27

Nemám problém s usínáním, dám si pivo, a spím jak špalek :D Jinak z těch 30tek opravdu strach nemám, vždycky straší a je reálně minimálně o 5 st. méně...dlouhodobá zkušenost

63
# 12.06.2020, 07:37

Já nevím,ale za poselední roky mám tu zkušenost,že po bouřce přibude dusno a teplota nespadne ani o stupeň dolů...:( Já teda se spánkem mám problém v létě.. vedro, pořád světlo..Takže usínám kolem 24 vstávám v 5.. v zimě člověk usne aspoň ve 22 a taky vstane v 5.. tma mi v tomto vůůbec nevadí. Spíš je to příjemnější než se vzbudit zase do toho :slunce: a vedra

40
# 12.06.2020, 09:34

Jaké vedro, jaké tropy..?
Vypadá to, že dva dny se trochu ohřejem a tim to pro JZ nejméně na týden skončí..
Sotva nám trochu oschne šos, vletí to zas dolů pod 20 st C..

63
# 12.06.2020, 09:40

Straky
Jééé tak takové teploty Vám teda závidím

# 12.06.2020, 10:11

Ten graf bych bral všema deseti :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.