Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Sezónní předpovědi očekávají spíše teplotně nadpůrměrné léto

77
# 30.05.2020, 11:01

ota
dočkejte času,však si těch tropů letos ještě užiješ,to se fakt neboj...

# 30.05.2020, 11:42

Já si myslím, že určité obrat přijde a v červnu bude min. víc letních dnů než v květnu tomto roce,Jako klidně ať více prší,ale hlavně ,aby přitom bylo min 20st ,vzhledem že je už červen skoro

# 30.05.2020, 12:35

Ted mrknu a zase změna ... to vážně je tak na houpačce, že se neví, jak bude ? jednou je tam až 26 ... a pak do 20 ... tento výstup se mi jasně líbí víc no :D

496
# 04.06.2020, 21:55

Dobrý večer,

včera vydal portál Severe Weather aktuální výhled na léto 2020, tzn. období červen-červenec-srpen https://www.severe-weather.eu/long-range-2/summer-... můžeme říci, že modely stále drží výhled velmi podobný tomu, co ukazovaly někdy od března.

Pro střední Evropu to je teplejší varianta, 3 hlavní modely ale mají trochu rozdílné výstupy ohledně toho, jak "moc" teplo ve střední Evropě může být.

Ohledně srážek je zde lepší shoda, pro střední Evropu to bude spíše podprůměr :(

PS. dnešní teplotní odchylka na Arktidě +2,2C (takové a ještě větší teplo je zde prakticky non-stop již měsíc), na Antarktidě je pak dnešní odchylka -3,0 C.

# 05.06.2020, 20:22

Furt to ty výstupy mění .. večerní jsou pozitivní (pro mě) a denní poukazují na již vyšší teploty od 11.6. ...
No každopádně nemám rád situaci, jaká bude v sobotu a neděli, kdy se zase rozdělí republika a u nás na východě bude horko a na západě chládek .. :!!:

385
# 05.06.2020, 20:31

andy206
Jo, jo, a na Sibiři je odchylka až +10 již skoro měsíc.. a má být i nadále a v příštím týdnu až +30 daleko za Moskvou..:cool:, jo to jsou věci..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.