Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Čeká nás další vpád studeného vzduchu s mrazivými nocemi

271
# 30.03.2020, 14:47

palma
Jestli to někdo se zdravím obyvatel myslí vážně, tak musí nejprve zrušit směnné režimy, kdy jedete třeba 1 den 12 hod. den a další 12 hod. noc, pak se totiž teprve můžeme bavit vážně o 1 hodince za půl roku, na které byla vzácná jednota, je to jak s tím Brexitem, úplně zbytečná záležitost.

385
# 30.03.2020, 15:56

Yurri
To nikdo nezruší, protože by nemocnice museli na noc zavřít, neměl by tam kdo pracovat, plus další provozy, zrovna tak noční podniky apod..holt žijeme jak žijeme, domorodec v pralese ráno vstane, poděkuje bohům, za nový den, posnídá a šťastný odejde na lov či na banány.. holt platíme za luxusní pozlátka, víme to, ale nechceme přijít ani o jedno, a tak na to dojedeme, snad ne všichni..:cool: A brexit, mám dojem, že Britové měli zase jednou dobrej nos, když vidím jak se v rámci akcí s COVIDem mají skupovat státní dluhy, vydávat miliardové dluhopisy, tisknout eura, ale jinak vlastně nic dalšího, pak jsem rád, že to euro nemáme, protože by jsme ty dluhy za jiné museli jednou taky zaplatit, stačí ty, co udělá naše slavná vláda.:D Jinak dneska spokojenost, ten správný chladivý, skoro voňavý vzduch venku, rýč v ruce a konev čaje na stole, dobrá kombinace, jsem spokojen +5 jsme tu dneska dali, tak se chystám na mráz v noci..rozprašovač bude v akci..

F4
Avatar
109
# 30.03.2020, 17:25

By mě zajímalo, kde je to jejich dnešní polojasno až oblačno nebo proměnlivá oblačnost. Bylo vidět sotva pár cirrů a celý den pražilo. Oblačnost se tradičně nasune až na noc, aby zítra mohlo opět celý den pražit. A že už žádné srážky nebudou je záležitost naprosto okrajová.
palma
Nechci se pouštět do sálodlouhých diskuzí, protože už tu na tuto problematiku bylo založené téma, ale já jsem na 100 % pro SEČ. Vysvětlovat věděcké a přírodní zákony lidem zmagořeným létem a vším s tím souvisejícím je jako házet perly sviním (navíc jsou ty večery v článku pěkně vystižené). Doufám, že v této zemi jednou zvítězí zdravý rozum. Navíc v absolutním počtu bude denního světla pořád stejně jako při střídání, jen jinak distribuované. I tak jsem skeptický, co se zrušení příští rok týče. Podle mě se bude stále střídat.
Jinak s tím nočním mrazem bych to tak "zle" neviděl, nasune se oblačnost a je po mrazu.

271
# 30.03.2020, 17:39

palma
Myslel jsem to spíše obecně, v ČR dělá na směny snad nejvíce lidí v EU, tak zrovna tady debatovat o 1 hodině bych nečekal, že se setká s kladnou odezvou, dle studií to dělá problémy tak 5% obyvatel a z nich je 95% do týdne cajk, zvlášť v dnešní nejisté době úplná prkotina.
Meruňky už napůl kvetou, takže výstraha oprávněná, zachraňovat je nebudu.
Z pohledu GBR je to vysloveně sázka do loterie, může se to vyplatit, ale nemusí, si povíme za 10 let, každopádně ta neschopnost politiků byla vidět v plné nahotě, vždyť doteď není v reálu nic moc dojednáno a teď budou jiné starosti, za mě ztráta času, který se mohl věnovat něčemu mnohem užitečnějšímu.

40
# 30.03.2020, 18:26

Na Atlantik tu dost lidi nadava..Uplne to nechapu.. Tahle bud jv nebo severni sucha, slunecna nuda me fakt nebavi.. Atlantik ma kouzlo zmen, furt se neco deje..a stale jeste prinasi i nejake ty srazky..I kdyz samozrejme, uz to neni, co to byvalo.. Tyhle kontinentaly nas asi letos zas budou skvarit a nebo na sucho ochlazovat vic nez je v mirnych sirkach zdravo..

F4
Avatar
109
# 30.03.2020, 19:16

Straky
No přesně tak. Letos bude peklo, stačí se podívat na měsíční odchylky od začátku roku. Nevidím důvod, proč by se to mělo obrátit. Krátká ochlazení jsou následně vykompenzována ještě větším extrémem směrem nahoru, samozřejmě beze srážek.

2660
# 30.03.2020, 20:06

Příští týden bude konečně už 20 stupňů:cool::slunce: ale bohužel beze srážek chce to už nějaké bouřky třeba se za týden nebo dva dočkáme;-)

385
# 30.03.2020, 20:26

Tutugon
No okolo 10 dubna +20.. jako je to příjemné, ale v normě to není, stejně jako ty noční mrazy furt..

ota
Avatar
2126
# 30.03.2020, 20:47

palma
Na druhou stranu 20 kolem 10.dubna je blíž normálu, než jsou aktuální teploty teď, to je nutné vzít v potaz. Mně by se to teplo líbilo, ale chtělo by to k tomu i srážky a ty bohužel asi nebudou.

385
# 30.03.2020, 21:13

ota
No, nevím, tohle mi spíš připomíná začátek června...

15
# 30.03.2020, 22:49

Ty mrazy mě pěkně s...u. Přesně to, čeho jsem se obával. Po meruňkách je letos nejspíš veta.Před týdnem začaly kvést, pak se to přibrzdilo (více nakvetlém to zatlo tipec), o víkendu znovu rozjelo a teď to dostane na prdel všecko. Chjo. Doufám, že jabka to letos nedostane, loni si stromy odpočaly a tak by aspoň ta mohla vyjít.

# 30.03.2020, 23:13

palma
22st je běžná květnová teplota, červen 25+, možná tam u vás, že jste vejš.

ota
Avatar
2126
# 30.03.2020, 23:37

logitech
Tak tak, na duben je to dost, ale v květnu normál. Jinak tady už - 5°C na meruňky, mandle i broskve můžeme zapomenout...

273
# 30.03.2020, 23:51

Palma

Zacatek cervna fakt ne. I zacatek kvetna by to byl velmi podprumerny - maxima i pod +5, pak teda by se to dostalo do kvetnoveho normalu.

Trocha historie - v Klementinu se v prvni polovine Cervna vyskytly i dny s Tmax pod +10 (na LIbusi to bylo i v roce 2013), v kvetnu byl v Klementinu za celou dobu pozorovani jediny den s Tmax pod +5. V Prvni dekade dubna se v Klementinu daleko v historii vyskytly i ledove dny.

73
# 31.03.2020, 00:31

ota
Tolik? :!!: U nás jsme zatím na -2°C a vyhlížím ty mraky, které by měly přijít od severu.

147
# 31.03.2020, 00:42

Tak Krkonoše nakopli srážky a bude sníh xd

ota
Avatar
2126
# 31.03.2020, 00:55

spurdo
Nakonec to spadlo na - 5,5°C, hnus, teď už se zatahuje, takže to půjde snad nahoru. Bohužel tohle bohatě stačí... :!!:

385
# 31.03.2020, 08:18

TommyAst
Začátek června fakt jo...:D přidávám i obrázek z aktuální "předpovědí" plus jsou tam dlouhodobé průměry...myslel jsem tedy ten konec předpovědi s těma +20,22... to před tím je jasně někde jinde to jo.. a ono se to stejně asi zmírní..
p.s. musím přiznat, že kdyby třeba ty bouřky podle té "předpovědi" takhle vyšly byl bych náramně spokojen..:cool:

F4
Avatar
109
# 31.03.2020, 08:22

logitech
22°C až na samém konci května, 25 až po 21.6. Takže jak psal/uvedl palma, 22°C je pro přelom května a června obvyklé, pokud ale zohledníme extrémně vysoká ranní minima (nad 10, jak je v předpovědi), tak je to červen jako vyšitý.

ota
Avatar
2126
# 31.03.2020, 09:02

palma
No pokud by vyšlo, těch 25°C, tak by to byl už opravdu červen a spíš jeho závěr, ty bouřky by se mi ale taky líbily. Každopádně jsou to teda skoky. Nyní jsou teploty na únorovém průměru a za pár dní by byly na červnovém, příroda to nemá snadné.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.