Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

384
# 18.07.2021, 13:42

Mike11
Koukám, že jste taky zapomněl napsat..povinné očkování ZDRAVOTNÍKŮ..ale což, na nepřesnosti (plánované), vás užije, že jo!;-)
A rouška apod. nosíme i proto (očkovaní) že i očkovaný může vylučovat virus..tak nekecejte, zase..

384
# 18.07.2021, 13:45

Mike11
Pekovou bych, pravda, bral taky z rezervou, momentálně má jiné starosti, ten kšeft s Janouškem se holt provalil, a testy za 3200,- se soudcům prý moc nelíbí..dělá si PR.. to je potřeba si přiznat.

42
# 18.07.2021, 13:46

palma
Zdravotníci půjdou jako první, pak zbytek lidí.

384
# 18.07.2021, 13:48

Mike11
Kde je to prosím napsané? Zdroj?

42
# 18.07.2021, 13:50

palma
S tím očkovaný může šířit - asi je potřeba nakreslit graf. Ale zkusím to rozepsat..

Delta mutace má R0=8
V případě nepročkované populace:
nenaočkovaný nakazí 8 dalších a každý z nich dalších 8. Epidemie se v ten moment šíří brutální rychlostí a zahltí zdravotnický systém.

V případě proočkované populace:
1 nenaočkovaný nakazí 1-8 očkovaných. Ti mají rychlejší imunitní odpověď díky tomu, že virus imunita už zná a ví, jak udělat protilátky. Každý naočkovaný pak má nižší virovou nálož a nakazí méně lidí (nebo nikoho).

Takže ano, respirátor nosím kvůli nenaočkovaným cvokům ;-)

384
# 18.07.2021, 13:55

Mike11
Jaké číslo R má ta mutace na Sibiři?..:!!:

76
# 18.07.2021, 15:11

Mike11
Jedině plynová maska s filtrem, 10x/rok očkovat, pak možná dáš 5let, víc ne, protože tvoje chemické tělo víc nedá.

42
# 18.07.2021, 15:16

charlie
Ono stačí dvě dávky očkování. Proti klíšťové encefalitydě jsou třeba 3 dávky. Když se narodíte, dostanete rovnou 6 dávek a ani o tom nevíte. Roušky a respirátory nebudou potřeba.

Dělá se kolem očkování zbytečná hysterie. ;-)

76
# 18.07.2021, 15:37

Zase srovnáváš hrušky s jablky, očkování hexavakcinou a těmito rychlokvaskami je sakra rozdíl, ale už jsem si zvykl, že si vybíráš třešničky na dortu.

42
# 18.07.2021, 16:16

charlie
Jaký je v tom rozdíl? Oboje je schválené a otestované, oboje dostalo miliardy lidí. U obou jsou minimální vedlejší účinky. Možná tak rozdíl je v tom, že covid dostanete snadněji než proti čemu je hexavakcína..

33
# 18.07.2021, 16:48

Mike11Respirator kvuli nenaockovanym cvokum? Spis cvokum ve vlade,
Kdyz je [v CR] dle vlady ockovany chranen do te miry, ze neni nutne ho testovat ani karantenovat po navratu napr. z Indie nebo Brazilie, k cemu potrebuje respirator? Kvuli nenaockovanym cvokum kteri musi na testy a do karanteny po navratu, kdyz nekam vyrazi?

76
# 18.07.2021, 16:49

Mike11
Mýlíš se, dočasné povolení pro nouzové použítí není totéž co roky zkoušení a řádné registrování. A že to dostaly miliardy lidí, to je argument?, děláš si ze mě srandu? To jen znamena, že ty miliardy se staly pokusnými králíky a následky se mohou, nebo nemusí projevit po letech.

76
# 18.07.2021, 17:23

Mike11
Je to marné:!!::!!::!!:

168
# 19.07.2021, 14:09

charlie
No Soňa Peková je dle mého spíše další dezinformátorka typu Volný a spol.

Nejprve tvrdila, že virus jako celek vymizí do Vánoc, když se tak nestalo, tak to přetočila, že myslela jenom jarní kmen covidu-19. Pak to její vyjádření, že virus pochází z jeskyně je taky blábol na úrovni psychicky labilního jedince.

https://denikn.cz/561070/sona-pekova-se-myli-v-puv...

https://cnn.iprima.cz/clanek-sona-pekova-mela-jsem...

A koukám, že se nám začíná trochu vybarvovat její minulost s Romanem.
https://prazsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/pekova-so...

a ještě skvělý článek od Hlídacího psa...
https://hlidacipes.org/experti-na-vsechno-i-pokuse...

Její prý "ověřená" fakta vyvrátilo několik ústavů a univerzit, takže se nejedná o relevantní odbornici.

384
# 19.07.2021, 14:24

Aidamko1
Ohledně původu viru jsem spíše přívrženec vyjádření fundovaných virologů, eventuálně epidemiologů..ohledně Číny bych byl ještě ochoten věřit tomu, že než se oznámilo, že virus je v Číně a že se šíří, tak dostali vzorky od nějakého pacienta, eventuálně to namnožili, zkoumali a ono jim to přeskočilo na další lidi, páč nedodrželi postupy..ale to je moje spekulace..A jsem přívrženec toho, že to nevimizí, ale zůstane to tu s námi nafurt, vždyť jsme prina potrava a rezervoár na šíření,.. jsme živočišný druh, rozšířený po celé planetě, docela dobře živený, neodpovědně se chovající..
Lištička
Co na to říct? Jak jsem vedl ve volných chvílích fůra hovorů z doktorama, tak vesměs říkaliu, že se bojí, až se virus přežene, zaprvé zhoršených stavů vlivem právě toho onemocnění covid, a pak toho, že síly, co se napřeli na zvládnutí epidemie, budou zákonitě chybět jinde (v tu dobu), bohužel takové rozvinuté, odložené, zanedbané případy, jako je ten Váš, se teď množí.. takže jen doufat..

76
# 19.07.2021, 17:45

Aidamko1
No pokud budeš chtít mediálně znemožnit člověka, který čůrá proti větru a naopak vyzdvihnout lidi typu Kubek, Smejkal, Flegr, uděláš to přesně takto...:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.