Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

386
# 25.04.2020, 15:52

Yurri
Problém s tím, nandat si roušku v dopravní prostředku, pak sundat, pak nandat v obchodě, pak sundat venku a nandat v autobuse... prý je to z hlediska kontaminace a nakažení to nejhorší co se dá udělat, pokud teda nemám v tašce deset roušek..navíc jsem se teď kouknul do Rakouského denního tisku a kupodivu tam na fotkách je spousta lidí volně venku a světe div se, mají roušky, ale pravda, věc názoru, jen jsem chtěl říct, že když je to povinnost a ohleduplnost k ostatním, v četně toho, že jim zbytečně nezpůsobuji stres, tak to dodržím, a necítím se nepatřičně.:)

386
# 25.04.2020, 17:45

Diky za odkaz, koukám, že máme nižší přírustek nových nemocných jak Rakušani.. to je fajn..
A na stejnej počet testovanejch, máme polovic nakaženejch.. asi ty roušky nebo co..

273
# 25.04.2020, 18:28

palma
Jasný, no při +5 to nikomu moc nevadí, ale při +20 to budou sundávat přesně jak říkáte, to garantuju, já s dodržováním tolik problém mít nebudu, se pohybuju většinou úplně mimo davy, takže ji nosím max. pár minut denně;-) Spíše ji chci vylepšit, když tam kde mám nos nasprejuju just 31 bylin na inhalování, ať je to opravdu užitečné a krásně vám to ty nosní dutiny pročistí.

386
# 25.04.2020, 18:53

Yurri
Tak, a priori mi nejde o to, nosit roušku po lese, ale to shromáždění v Praze, to byla hustota jak na nějakym koncertu pod širým nebem, tam už asi ano, když jdu večer vyhazovat odpad, tak si ji taky neberu a do lesa taktéž ne, jenže tu máme 300m od baráku dům seniorů, lépe řečeno malé sídliště, je jich tam 400, takže to dost nosím, asi bych se necítil dobře, kdyby to tam začalo kosit a já chodil nahoře "bez" :D. Jinak teď jedu čaj z čerstvých kopřiv, protože jich tu je hromada, plus pohyb venku až do večera, tak asi tak.

77
# 25.04.2020, 18:57

palma
Tak asi to bude vypadat jinak v milionové Praze a jinak na samotě u lesa, ta hustota obyvatel na těch metrech čtverečních je úplně jinde no...

273
# 25.04.2020, 19:19

palma
Bydlím na náměstí a stejně není problém být od ostatních na metry daleko, kupovat když je prázdno, nejezdit MHD, jestli to někdo podělá, tak tihle měšťáci, kteří na to všechno kašlou, epidemiologové jsou zajedno, vzdálenosti dodržovat a kontakty omezit, to platí přece pořád.

86
# 26.04.2020, 15:15

palma
Věřit v lék je zcela naivní. Co odborník, to názor. Na chřipky také žádný účinný lék bez drastických vedlejších účinků není, a to ji známe stovky let.

Srovnávat absolutní čísla z Rakousko a Slovenska je nesmysl - Rakousko má hranici s Itálií, je to tranzitní země atd. Na Slovensko naopak nikdo moc nejezdí, tak to tam logicky nezavlečou a nejsou tam tak ohrožení tolik jako v Rakousku. Podstatné je srovnávat trendy - tedy vývoj v čase.

386
# 27.04.2020, 11:09

Takže... stádní imunita se konat nebude, budeme si teda muset na korunový virus "zvyknout" s tím, že to prostě občas pobije nemocnou a slabou část populace, tak jak to ostatně příroda obecně činí..:!!:
https://www.idnes.cz/technet/veda/test-promorenost...

273
# 28.04.2020, 19:32

To snad bylo jasné, že promořenost bude minimální, nevím co si kdo jako myslel, že budou desítky procent? Tady posílám něco o těch zpropadených rouškách:
http://blog.aktualne.cz/blogy/margit-slimakova.php...

77
# 28.04.2020, 20:56

Yurri
Lidi se bojí, a to doslova si jen kýchnout, natož zakaslat na ulici, v kramech atd. Pro alergiky doslova utrpení, na facu frčí doporučení sponku na roušku, že si alergik.
Začínají se objevovat jedinci, kteří ji na ulici nenosí, s příchodem ještě teplejšího počasí se s nimi roztrhne pytel. Nedovedu si představit, že bychom je měli mít do konce července či srpna🙄

386
# 28.04.2020, 21:39

charlie
Tak koncem srpna už může být ta druhá vlna koronaviru, tak se to plynule prodlouží a roušky odložíme napřesrok v létě o prázdninách.:!!:

77
# 28.04.2020, 22:18

palma
V tom případě by bylo dobré vysvětlovat, kde nošení hadru smysl má a kde ne.

42
# 02.05.2020, 16:53

Trochu jsem se nudil, tak jsem si udělal analýzu dat z několika zemí.:D

Data mám z webu https://www.worldometers.info/coronavirus/#countri...

Zelená barva = období mezi prvním záchytem (komunitním šířením) a "lockdownem".

Předpokládám, že v této fázi ve skutečnosti dochází k exponenciálnímu šíření.

Růžová barva = exponenciální nárůst nakažených při restrikcích.

Ve skutečnosti je už nárůst pouze lineární, data jsou z předchozího období. Člověk může nakazit svoji rodinu nebo kolegy v práci. Ne nedohledatelné kontakty.

Modrá barva = Nárůst nově nakažených klesá, stále platí maximální restrikce.

Epidemie je na ústupu, vidíme klesající čísla úmrtí i nově nakažených

Červená barva = významnější uvolňování opatření

Hrozí přechod do "zelené" fáze epidemie

Z toho mi vyplynulo, že náš způsob nošení roušek je naprosto zbytečný a má minimální vliv. Zelené období koreluje s růžovým, tedy čím dříve se zavedly opatření ve smyslu sociální distance, tím kratší byl následný exponenciální nárůst nakažených.

Nicméně zároveň data ukazují, že zavedená opatření se projeví v datech až po 3 týdnech. Tedy i následné uvolňování. Takže další vývoj u nás a v Německu bude zajímavý..zároveň data z Jižní Koreje a Slovenska ukazují, že je možné koronu úplně vymýtit.

Klidně pište, jestli uvažuji mylně :D

386
# 02.05.2020, 18:18

Mike11
Jste si teda vyhrál... ale dobrý, kdyby to takhle v přehledu uváděli včetně opatření, která tam platí, bylo by co srovnávat, nicméně existuje jeden premiant, na kterého se zapomíná.. není populární, nicméně jsou v tom "boji" úspěšní..https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/mame-pandemii...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.