Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a hlavně v Čechách letní den, místy ale větrno a zvýšené nebezpečí požárů

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

386
# 11.04.2020, 10:20

Lištička
No, četl jsem článek od toho našeho "bláznivého" profesora parazitologa, co se v zájmu výzkumu sám záměrně nakazil parazity (i virus je parazit, dle definice). a ten pravil, že ta strategie, co děláme, je správná, protože se tak eliminuje ta nejagresivnější forma viru, která konči s pacienty na JIP (těch forem covid je celkem prý šest) a ta bezpříznaková a lehká, projde populací a způsobí částečnou imunizaci, což mi připadá vcelku logické.. Kdežto tam, co tomu nechali volný průběh, tam vítězí ta těžší forma.. třeba má pan profesor pravdu, nebo nemá, ale to uvidíme, nic jiného nás nečeká..:D

42
# 11.04.2020, 11:36

Lištička
Mě by přišlo zajímavý udělat nějakou obecnou diskuzi nad změnou klimatu - sušší klima. Zajímalo by mě, co si lidi myslí, jaký může být vývoj apod. minimálně už člověk musí začít pochybovat o tom, že současná sucha jsou jen náhoda a dočasná několikaletá záležitost. Vypadá to jako "nedramatická změna" ale ve skutečnosti dramatická, protože sucha jsou čím dál častější a silnější a může to tak už zůstat v příštích desetiletích. Souvisí to i s úbytkem sněhu a oteplováním klimatu i úbytkem srážek a změnou srážkového režimu. Téma globální oteplování mi přijde přežité, spíše je to o tom suchu.

273
# 11.04.2020, 13:45

aura333
Co na tom chcete furt diskutovat, sucho povodně mrazy všechno normální projevy počasí se nyní vyskytují extrémně často tam, kde to normální není a všechno je to důsledek GO, svět už je při nárůstu o 2 st. pro člověka velmi problematicky obyvatelný, zvlášť při dalším nárůstu počtu obyvatel. Podívejte se na mapu, za tou louží zvanou Středozemní moře máme největší poušť světa, která má rozlohu jako celé USA, Pyrenejský poloostrov dramaticky vysychá, už se tam nedá mimo skleníky nic vypěstovat a tady ve střední Evropě se bude ještě někdo ptát co to pro nás znamená? To snad i žákům na ZŠ musí být při zeměpise jasné, fakt mě to nebaví tyhle diskuze, sypejte návrhy řešení a co děláte vy nebo tohle téma vůbec neřešte (nejen vy)
Jinak ať se korona vyřádí na zdravé populaci, jinak tu potřebnou stádní imunitu nezískáme, spíš chci vidět, jak zabránit nákaze u toho personálu, který jediný to může do těch domovů k těm chudákům dostat, negativní test je už druhý den k ničemu. Ještě mě zajímá, jak musí nemoc ideálně proběhnout, aby se vytvořilo dost protilátek na pár let, díky za info.

42
# 11.04.2020, 13:59

Yurri
Hlavně v klidu, někomu to přijde možná jako zbytečná diskuze, ale pro někoho může být zajímavá a může být aktuální v budoucnu, pokud bude suché počasí pokračovat. Jinak Sahara je myslím od nás dost daleko, aby měla zásadní a přímí vliv na ČR. To je trochu blbost podle mě a směšné, stejně jako že Středozemní moře je nějaká malá louže... i když je to myšleno v nadsázce, jsou to tisíce km...

273
# 11.04.2020, 14:46

aura333
Všechny takto velké horké plochy mají vliv na rozložení tlakových útvarů, které nám budou tu vláhu z TN buď posílat nebo blokovat, no a holinou sem dostaneme holt kulový - každý rok to u nás sleduji, to chcete pořád objevovat objevené a dokazovat 100 x dokázané, vědci ale nikdy nejsou názorově konzistentní, důležitý je výsledek, ne data samotná, ale správná interpretace i při jejich nedostatku a výcuc pro praxi, jinak ztrácíte drahocenný čas.

Pro nás je výsledek zcela zřejmý:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/globalni-ot...

Potřebujeme přesně takový krizový štáb a nouzový stav na boj se suchem jako je teď na stejně nevyhnutelné (paradox co) postupné promoření, jinak jsme nic nepochopili, to totiž narozdíl od nákazy ani za rok nebo 2 vakcínou nevymažeme. U povodní byl nouzový stav hned, ty jsou totiž vidět jaksi vidět, ale u sucha to nikoho nenapadne, všechny sektory bych na tenhle boj orientoval už cca. 3 roky, zatím všude kolem beze změny a jen plané diskuze, některé státy ale teď na neschopnost vůbec něco konat doplatily, neudělejme to samé prosím se suchem.

42
# 11.04.2020, 14:55

Yurri
Ano chápu zvyšování extrémů atd. ale já prostě vidím hlavně sucho. Až přijdou větší povodně, tak si o tom popovídáme. Poslední extrémní a výrazné byly 2013, zato extrémních such od roku 2013 bylo asi pět, trochu nepoměr... a mluvím o ČR ne o Evropě jako celku.

386
# 11.04.2020, 15:20

Yurri
Protilátky se v ideálním případě vytvoří na období 6 měsíců až dva roky, déle ne, a vím to i z vlastní zkušenosti, měl jsem jiný druh koronaviru - (běžné "nachlazení") chytl jsem to od některé z našich holek a zjišťovali mi to, protože jsem kvůli tomu vykašlával asi měsíc, což mi pak už přišlo divné a hlavně otravné , a protilátky už po dvou letech nemám, moje doktorka mi to na moje přání dala teď zkontrolovat.. prý to organizmus vyhodnotí jako "malé riziko" a podle toho se pak zachová..tož tak..:D

386
# 14.04.2020, 09:08

Yurri
No a je to zpět, asi to promoření moc fungovat nebude, přikláním se tak na Vaši stranu, stran zdravého životního stylu a udržování organismu v dobré kondici, asi nic jiného opravdu nezbude..:!!:
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

273
# 22.04.2020, 12:16

palma
Vždyť jsem to tady psal někdy už před 2 měsíci, pro zvládnutí tohoto typu coronaviru je potřeba, aby všechny orgány v těle pracovaly bezvadně:
https://www.aazdravi.cz/koronavirus-muze-dlouhodob...
A vyhraná 1. bitva neznamená vyhranou válku, určitě bych počítal po uvolnění s dalšími fázemi zpřísnění, prostě podle aktuálního vývoje, nevidím na tom nic překvapivého:
https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/04/rostislav...

42
# 22.04.2020, 15:32

Yurri
Už se to znova rozjíždí, stoupá počet hospitalizovaných po desítkách denně. Bohužel se to dalo čekat, lidi neuvažují racionálně. To že se uvolní opatření neznamená, že se mají shlukovat u piva. Teoreticky by mohlo být vše otevřené včetně hranic, to by ale lidé nesměli dělat to co na fotce níže.

386
# 22.04.2020, 15:36

Mike11
Koukam na tu fotku, nu což, asi mají slevy na trenky..:D

386
# 22.04.2020, 15:40

Mike11
Tak to aspoň trošku chápu, v obchodech mají opravdu prd výběr, u nás braník a starobrno, ostatní vykoupeno..:!!:Zmátnul mě ten Decathlon...

42
# 22.04.2020, 16:31

charlie
Především u počtu hospitalizovaných

77
# 23.04.2020, 10:10

Mike11
Já tam spíš vidím zakolísání se sestupnou tendencí, ty těžké případy by byly i před virem, téměř ve stejném počtu, rozdíl tam určitě bude(s koronavirem, nebo kvůli koronaviru)

273
# 24.04.2020, 08:47

Tady celkem střízlivý názor ekonoma, nemám je moc rád, přepočítávat život na peníze mě jde proti srsti, mám pro něho odpověď, infekční situace v tzv. 3. světě nikoho moc nezajímá, pokud se to netýká euroatlantické civilizace, je to hrozné, ale není to bohužel jaksi priorita no.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/delame-jako-kdy...

P.S.: jen pro ty, co se chtějí zaměřit jen na plíce, stačit to asi nebude:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/od-mozku-po-pal...

32
# 24.04.2020, 19:49

Napadlo mě, jestli útlum viru nesouvisí s extrémně suchým a slunečným dubnem, spíš než s nějakými rouškami či dodržováním distance. Co si o tom myslíte?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.