Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

268
# 20.02.2021, 20:37

Mike11
ffp 2 jsem objednával před 3 týdny a tenhle mi došly, žádné překvapení, jen trouba jde do bitvy se stejným neúspěšným velitelem.

Britská mutace se sem dostala z Německa, dotyčný letěl letadlem a byl v kontaktu s nakaženým touto variantou, už někdy v prosinci.

42
# 20.02.2021, 21:48

Yurri
Nicméně v tu dobu do Prahy létalo několik letadel denně přímo z Londýna. Sekvence v ČR nulové. Němci sekvenovali a tak včas odhalili mutaci. Pravděpodobnější se mi zdá, že jsme si tu variantu sami komunitě rozšířili už mnohem dříve. Typicky okres Trutnov - davy českých turistů na sněžce.

380
# 21.02.2021, 11:54

Yurri
Jsem zvědav, jak jste tu mluvil o tom, že virus umí přežívat v jemném prachu, zda se to projeví v příštích dnech, až sem dorazí jemný prach z Afriky ..:!!:

76
# 21.02.2021, 13:21

Mike11
Jinak k té mapce "nakažených". Ta mapka je úplně zcestna, jelikož každý stát používá zcela jinou metodiku, je jakékoliv srovnávání nepoužitelné. Němci do svých statistik počítají pouze pozitivní s příznaky, my hazime do pytle všechny pozitivní.Takto by to zhruba mělo vypadat pri německém počítání.

42
# 21.02.2021, 14:16

charlie
Teoretická realita asi nebude moc správně, když němci nemají větší ani stejnou excess mortality (úmrtnost ze všech příčin nadprůměrem)

76
# 21.02.2021, 14:59

Mike11
Tak bavili jsme se o nakažení, ne o mortalitě, ale budiž. Němci mají špičkové zdravotnictví a dodejme, že bez tisíců českých sester a doktorů by mortalitu měli horší, než my.

42
# 21.02.2021, 17:01

Počet mrtvých odpovídá počtu nakaženým. To nejde okecat různou metodou testování/započítávání do statistik.

# 21.02.2021, 20:20

Mike11
Sousloví "teoretická realita" mi jaksi nedává žádný smysl.

42
# 21.02.2021, 20:34

Mě právě taky ne :D

76
# 21.02.2021, 20:49

Lištička
Špatně použité spojení slov, nicméně byla řeč pouze o počtu pozitivních, nic víc, nic míň.

268
# 22.02.2021, 08:37

palma
Když vidím ten bordel všude na chodnících, tak se děsím oteplení a osušení povrchů, navíc hodně lidí teď topí levným kůrovcovým mokrým dřevem, přičtěte podporu individuální dopravy kvůli menšímu riziku nákazy, takže výfukových zplodin o dost více a co teprve pevné částice, které nikdo nesleduje - pro zopakování posílám znovu:

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/emise-prac...

To je chemický koktejl, který při syndromu nezdravých budov + jejich lepší izolaci bez větrání+elektrosmogu+hluku+nedodržování biorytmů, způsobuje mnohem náchylnější obyvatelstvo a jeho sníženou imunitu a co více degeneraci na vícero úrovních, vše podložené vědeckými studiemi. Prach ze Sahary je to poslední, pro lidi je důležité, co se děje při zemi do 2 metrů.

53
# 23.02.2021, 15:13

Jsem dneska projel a prošel Brno a normálně jsem se divil. Nenarazil jsem na žádného člověka, který by neměl respirátor, nebo dvě roušky. Potkal jsem asi tak 200 lidí určitě, a k tomu nepočítám ty v mhd. No naša Moravská solidarita je prostě zlatá a snad díky tomu je tady lepší situace jak v Čechách.

Ty respirátory fakt pomáhají, jelikož nedávno jsem byl radě a tam měli téměř všichni roušku a já ten respirátor, a byl jsem jedinej co se nenakazil, takže doporučuji ten respirátor vážně nosit.

A taky to bylo tím, že dodržuji všechna daná pravidla a opatření.

42
# 23.02.2021, 21:53

Aidamko
No u nás, projdeš se po městě a respirátor/roušku má tak 1 člověk z 20ti :D

76
# 23.02.2021, 21:56

Mike11
Rozumní to lidé, u nás je to zhruba taky tak, na čerstvém vzduchu, s dostatečnými rozestupy, nevidím v tom problém....

42
# 23.02.2021, 21:58

charlie
Pokud máš rozestup není v tom problém. Oni si tu roušku ale nenasadí i když čekají v davu na červené. Prostě nikde, kde není ochranka která by je mohla vyhodit :D

ota
Avatar
2119
# 23.02.2021, 22:23

Aidamko
U respirátorů vidím riziko v tom, že nejsou určené k dlouho trvajícímu nošení. I výrobci u respirátorů uvádějí, že by se měly nosit maximálně několik desítek minut a poté by měla následovat přestávka. Takže půjde li si člověk nakoupit do obchodu není v tom problém, ovšem pokud byste to měl mít ve vlaku na cestě z Ostravy do Prahy už je to horší, natož trávit v tom celý den. Chápu potřebu bránit přenosu viru, ale abychom si zdraví neničili jinak...

76
# 23.02.2021, 22:39

ota
Bolest hlavy, únava, pocit sucha a skrabaní v krku...

63
# 24.02.2021, 08:03

Aidamko
U nás už od pondělí všichni v buse respirátory i venku jdou vidět.
Na mě dnes ráno trochu hleděli, že mám domácí roušku :D:D No vysvětlovat jím,že v ní mám Nano vlákno s účiností vyšší než ty jejich čínské respirátory fakt nehodlám :D Venku respirátor? rousku?? jako proč na čerstvém vzduchu jejda !!!!!! Když už někoho vidím jsem od něj minimálně 3metry

380
# 24.02.2021, 09:55

Poznatek z praxe v nemocnici...dle nejmenovaného doktora by bylo nejvhodnější nejdříve očkovat lidi z kritické infrastruktury, poté rizikové zaměstnance, (prodavače, lidi co jsou vdenodenním styku s lidmi " z venku"), a až pak důchodce a ostatní podle věku a zdravotního stavu, a měl poznámku, že je smutné, že si leckdo špatný zdravotní stav přivodil svou životosprávou a teď je považován za osobu hodnou přednostní vakcínace, dle něj by měl pěkně čekat v řadě podle věku..:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.