Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Zvlněná studená fronta přinese výrazné ochlazení, déšť i sněžení

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

21
# 19.02.2021, 11:33

palma
Je skutečně relevantní zjištovat u 0,1% populace, kolik se jich nakazilo v zemi, kde je počet nakažených nejvíc na světě? Ale ano máme data o úmrtnosti a hospitalizací očkovaných, klesla skoro na nulu.

Takže prosím, pokud máte rodiče, hlavně je nepřesvědčujte jak nemá smysl se očkovat :!!:

41
# 19.02.2021, 11:37

[b]Mike11[/b
Byl to nějaký článek včera nebo předevčírem na Seznamu.. už nevím

175
# 19.02.2021, 11:47

Mike11
Rodiče v jejich věku nepřesvědčuji o ničem, mají trpký výběr, umřít steskem v izolaci, nebo riskovat jako důchodci v Norsku a očkovat se, a eventuálně zemřít, nebo se neoočkovat a mít smůlu s kovidem, či zemřít stářím, či nějak jinak, výsledek bude stejný.

21
# 19.02.2021, 12:08

palma
No já myslím, že vzít si vakcínu a žít jako před tím je docela dobrá a rozumná volba :D Pokud nepřijde nějaký magor a nezačne je přesvědčovat, že je ta vakcína zabije.

# 19.02.2021, 12:29

palma
Tak na to už Vám Mike neodpoví, nehodilo by se to do jeho konspiračních teorií a také si teď
musí nakoupit roušky do zásoby. Místo dvou jich bude nosit nejméně pět.
Vakcina =ruská ruleta. Tak jen do toho ovečky.

12
# 19.02.2021, 12:37

Tvl to je debata...

Ještěže pravé neštovice byly eradikovány. Dnes by se to nepovedlo.

Středověk, jedině středověk... ó pardon, ona to vlastně bude budoucnost.

Chjo...

13
# 19.02.2021, 13:12

Ursus
Já do tohoto tématu ještě nepřispíval a musím říct, že jsem ani moc to předtím nečetl, ale mám skoro doma člověka, co dělá na výzkumu v tomto oboru (ne meteorologie) a už dlouho (dlouhé roky) se kolem toho dozvídám spoustu věcí.... Lidi, nebojte se očkování/vakcín, které jsou schválené pro EU, kašlete na nějaké fake news. Ten přínos natolik převáží nějaká negativa (která vždy existují pro vybrané jedince), že se vyplatí maximálně diskutovat o tom, jestli někdo nějak té situace nezneužívá. 2/3 proočkovat (od nejpotřebnějších) a bude. Mutace nemutace ;-) Mnohem víc "bordelu" do sebe dostávate v obyčejném žrádle z marketu...

138
# 19.02.2021, 15:49

palma
Očkování neznamená, že Covid nedostanete, to je známý omyl těch, co se o to nezajímají, smyslem je se nedostat do nemocnice, kde zabíráte místo potřebnějším a to jen díky neschopnosti dodržovat pár triviálních omezení, je to přesně jak píše ta čerstvá studie WHO o bezohlednosti a sobeckosti našich občanů, ale vládu, která to je schopna hodit díky své neschopnosti na nás všechny, bych hodil okamžitě přes palubu zase já, jen za tu drzost.

Novej pandemickej plán ležel ve sněmovně bez povšimnutí od května, stejně jako varování před podzimní vlnou, teď ho narychlo vytáhli kvůli brzkému konci NS, ale takhle složitá norma se ladí měsíce, prej tam mají i gramatické chyby, které mění dokonce význam, jedno je jisté, nelze jím plošně a bezdůvodně omezovat pohyb, fakt to není to stejné jako NS, ale je to pod rozlišovací schopnosti 90% obyvatel, které zajímá každodenní boj s pandemií + kde na to vzít a ne složitá právnická hatmatilka, nenaplněná zaběhlou praxí.

48
# 19.02.2021, 19:56

Tak ano, proockovany clovek nema imunitu proti nakazeni, prenosu jako takovemu..
Ale nemoc se u nej nerozvine..
Jestli tomu dobre rozumim, tak tim padem i ockovany nakazeny je po urcitou omezenou dobu, nez se jeho proockovany imunitni system s nakazou vyporada, prenasecem..

138
# 19.02.2021, 20:52

To riziko z přenosu u očkovaného je podle mě zanedbatelné, spíše hypotetické, ono se hlavně i blbě zjišťuje, u mutace možná snadnější, ale ta virová nálož bude minimální, srovnejte neproočkovanou populaci u dětí nebo mladých do 30 let a třeba i tu neschopnost důchodců používat jakékoliv ochranné prostředky, chápete už asi že porovnáváme neporovnatelné, hypotézu s krutou realitou.

49
# 19.02.2021, 21:53

Díky teplému počasí počet pozitivních, a pacientů v nemocnicích u nás pofrci dolů stejně, jako třeba v Izraeli bo Portugalsku.

49
# 19.02.2021, 22:14

Jinak další zkušenost mé švagrové v místním domově důchodců s vakcinací je taková, že naočkovali 5 sester a 4 druhý den zalehly s horečkami, u důchodců samozřejmě očkování okamžitě stopli. Nemusím připomínat, že mají po tomto problém personální.
Další, již téměř chronický problém je, že důchodce, který je převezen do nemocnice se zdravotním problémem (mají jich dost a jsou to 70-90letí) jako negativní, se jim z nemocnice vrací pozitivní.

138
# 20.02.2021, 07:36

charlie
Bohužel máme poněkud jiné klima, ideální teplota pro šíření koronaviru je kolem +5, imunita většiny populace je slabší než v listopadu, u nás aktuálně mrznoucí mlha a -2 a březen se čeká po příštím teplém týdnu výrazné ochlazení o 10 st., teplotní šoky nejsou pro starší populaci dobré. Mlha sama o sobě zamezuje šíření vzduchem, ale problém je, že jsou při takovém počasí všichni uvnitř a největší šíření je na pracovišti a v rodinách, tam se ještě žádná opatření neodvážila zasáhnout, na home office je sotva polovina lidí co na jaře a na Izrael a zákaz vycházek delších než 1 km tady nemá nikdo koule, a to ani náhodou, takže je jasné proč jsme tam kde jsme. Dalším negativním faktorem je zvýšená prašnost, jakmile tohle trochu oschne a projede 1 auto, tak by jste koukal, kolik prachu je ve vzduchu a už na jaře jsem tady sdílel studie, jak dokáže koronavirus přežít v prachu.

49
# 20.02.2021, 12:40

Yurri
Z článku není jasné, jak na tom jednotliví mrtví byli zdravotně, papír snese všechno. Umírá se denně ve vsech věkových kategoriích. Pokud je to pravda, kdo to tam zavlekl?, odkud? Pendleri do Německa jsou neustále testování, ale němečtí spolupracovníci těch pendleru ne, jakto? Němci se prsí, jak to zvládají, proti špinavé Czechii jsou křišťálově čistí, ale stopku tam mají od září do zatím března.
My jsme se od jara posunuli z jedné doma vyrobené roušky na dvě, nebo respirátor.
V praxi to bude znamenat, že si lidé budou respik nosit několik týdnů, či měsíců, po kapsách, v kabelkach, na palubách apod.
Pro ostatní to bude finančně velmi náročné, 4clenou rodinu to vyjde min.na 2,5 tis.kc.
Jsem pro dále dodržovat 3R, ale s rozumem, takže venku dýchat vzduch co nejčastěji, samozřejmě bez jakéhokoliv zakrytí obličeje. Častým dlouhodobým nošením čehokoli přes dýchací ústrojí si poškozuje zdraví každý sám sobě.

21
# 20.02.2021, 15:14

Yurri
To je teprve začátek. Britská mutace je už v 80% vzorcích v Praze. Projde to během příštích týdnů celou ČR.

charlie
Je to přesně naopak. Rozšířili jsme si to v ČR a zatáhli do Německa, proto z jejich strany došlo k zavření hranic.

49
# 20.02.2021, 16:04

Mike11
Jak to tam naši pendleři zatáhli, když jsou pravidelně testovaní.