Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

42
# 16.01.2021, 12:14

palma
Ne, já to psal celou dobu jako argument, proč by se měli očkovat všichni i mladí lidé. Aby nenakazili minoritu, která se očkovat nemůže.

384
# 16.01.2021, 12:17

Mike11
Aby nakazily minoritu? Aha takže vlastně když se naočkují, stejně budou vylučovat virus, a nakazí tak ty, kteří se nemohou očkovat, tak to gut.

384
# 16.01.2021, 12:31

Mike11
Píšete, že se mají mladí očkovat aby nakazily minoritu, tak si to laskavě srovnejte v hlavě a ve větě, jak se v tom pak má jeden vyznat..

42
# 16.01.2021, 12:33

palma
To jsem nikde nenapsal. To tu píšete pořád dokola vy .

384
# 16.01.2021, 12:35

Mike11
dobrá...doufám, že to nepopřete..

42
# 16.01.2021, 12:39

palma
nepopřu, to byl překlep z mobilu :D
Jinak když se bavím o minoritě, tak to není 2.500.000 důchodů, kteří žijí v ČR. Vy se vlastně snažíte tvrdit, že pro těch 2,5M je vakcína potenciálně nebezpečná. Tak to ale fakt není. Minoritou myslím staré lidi ,kteří třeba leží v nemocnici nebo bojují s rakovinou. Tam je samozřejmě na místě být opatrný s každým lékem nebo vakcínou.

384
# 16.01.2021, 12:45

Mike11
No a o tom to taky je, pan hlavní epidemiolog se chlubil tím, že budou posílat týmy s očkováním k starým a chronicky nemocným k nim domů, aby je naočkovali, fajn, až tam nastane ta reakce, tak to mají alespoň jisté, takhle by se trápili s covidem v nemocnici, a doma to budou mít hnedka.. (černý humor) , jen aby náhodou ten pán nedal najevo, že takovýmto lidem něco hrozí.. ať nemává pořád rukou nad tím, když se na to někde někdo ptá, jako že je to marginální, nedůležité a rozkladné, protože to, v jeho očích, znevěrohodňuje vakcinaci...

42
# 16.01.2021, 12:49

palma
Tak ale zase je otázka koho tím myslel, když mluvil o starých a chronicky nemocných. Často je potřeba individuálně o tom rozhodnout podle stavu konkrétního člověka. Že je někdo starý neznamená, že mu vakcína může ublížit. Že má někdo cukrovku taky neznamená, že mu vakcína ublíží (to je třeba myšleno tou chronickou nemocí a rizikovou pro covid)..

O tom se píše třeba tady: https://covid.gov.cz/situace/ockovani/kdo-se-nemel...

76
# 16.01.2021, 13:02

palma
Když už bych měl zvolit to nutné zlo, šel bych do vakcín s oslabeným, nebo mrtvým virem. Určitě ne RNA a DNA vakcíny. Netvrdím, že první jmenované jsou účinné, nebo účinnější, ale jsou rozhodně bezpečnější.

2656
# 16.01.2021, 13:21

Sergo
Nekecej,zatím o vedlejších účincích nic nevíme ale postupem času se určitě něco objeví, prej u Izraelců se objevil ochrnutý nerv:!!: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ochr...
Bojíte se naočkovat já docela jo..

# 16.01.2021, 13:58

KORONAVIRUS je uměle vytvořený vir,proto aby se snížil počet obyvatel planety,neboť reálně hrozí přelidnění světa,znečištení a klimatické změny.Rozhodují o tom několik lidí na světě,kteří jsou v utajení.
Nedávno měli jet vyšetřovatelé z WHO do čínské provincie Whuhanu,nebily tam vpušťeny proč asi?? Protože by tam nic nenašli když byl ten vir uměle vytvořen.

KORUNAVIRUS
# 16.01.2021, 14:53

palma
Ode mne palec nahoru za pohotový screening.

53
# 16.01.2021, 19:05

David Košťál
Já doufám, že ta gramatika je uměle vytvořený nástroj vyhubení lidstva. Cítím, že jsem po přečtení nejméně o 50 IQ hloupější.

No abych se připojil a vyjádřil také svůj názor. No očkování, tak já zatím dle zpráv se očkovat nebudu moct, ale upřímně mě přijde celkově ten průběh v pořádku. Naočkovat nejohroženější je určitě priorita. No ale vadí mě jedna věc.

Politika by v těchto chvílích měla jít stranou, ale politici, kteří jsou v jedné společné vládě se nedokáží dohodnout, obviňují se a pak to tak dopadá. Odborníky mají svých pár, ale ostatní do toho mluvit nesmí a to je chyba, protože více názorů by bylo v případě očkování dobrý tah. Izrael to tak má a jim to funguje dobře. Je škoda, že to takhle dopadlo, ale moc je tady očividně výše postavená než zdraví národa.

Vedlejší účinky jsou sice docela občas nepříjemné, ale to je u všech vakcína očkování. Pravdou je, že tady je snad ve 20% horečka a otok kloubů, takže to je vážnější, ale stále né život ohrožující stav.

No a pak ještě k demonstracím. No ty demonstrace jsou proti liteře zákona, ale v souladu s jeho duchem. Je fajn, že lidé se nebojí svůj názor dát najevo, ale je škoda, že to někteří musí dát najevo házením kostek, nožů apod. Chce to klid a chladnou hlavu. A hlavně se spojit, když se jako národ spojíme, tak dokážeme všechno. Společně to zvládneme.
No snad pochopíte můj názor, ale berte v potaz, že jsem legislativně mladiství;-)
Snad to dopadne vše dobře.

384
# 16.01.2021, 19:56

Aidamko
V tomto se celkem shodneme, mám to podobně, nejsem odpírač, jak je mi předhazováno, pouze se táži a nemám rád jeden svatý názor, to ne, a pobavila mne ta úvodní poznámka o IQ , živě si představuji jak Košťál dopadl, jestli si to své dílko po sobě přečetl.. asi běhá někde po lese a hledá krmelec..:cool:

384
# 20.01.2021, 14:29

:D, tak se nám zvažuje povinné použití respirátorů v dopravě a na nákupech, i pro očkované..(mimochodem, v Izraeli už zkoumají proč jim pořád stoupá počet nakažených i když už mají fůra očkovaných, uvidíme, na co přijdou) no a naštěstí, díky manželky prozíravosti a jejímu zaměstnání (veterinářka) máme respirátorů pěkných pár krabic, teď ještě, aby nám to nějaká domobrana nepřišla zkonfiskovat..:D.., uvažujeme o tom, že zákazníkům, co přišli se zvířetem na ošetření budeme jako prezent vždy jeden dávat.. to budou návaly..!;-)

76
# 20.01.2021, 15:23

palma
Pěkná příležitost vytahat z lidí zbytky financí a hezkých pár rodin dostat na kolena, tedy pokud se nerozhodnou sdílet jeden kus společně celý měsíc.

384
# 20.01.2021, 17:01

charlie
To by bylo aby se na tom pořádně nevydělalo, placené testy, když pujdete kamkoli, respirátory taktéž, k tomu desinfekce, očkování - to nejméně 4x za rok.. atd, atd, a někdo je z toho pomalu nadšený.. Já bych udělal letní tábory pro důchodce a ohrožené skupiny někde v pěkné přírodě, zbytek ať jde do obchodů a do školy a děj se vůle boží..:!!:

42
# 20.01.2021, 18:59

palma
Já dostal u zubaře covid test zdarma. Stejně tak se můžete zdarma objednat na antigenní testy. V případě indikace opět test zdarma. Očkování máte taky zdarma. Jaký byznys?

Respirátor za 6kč/ks noste klidně měsíc ten stejný, byť nerozumím, že nechcete investovat do svého vlastního zdraví. Tohle mi přijde jako celkem dobrý okopírovaný nápad, protože respirátor chrání proti infikování a tím bude i lépe fungovat opatření. Nebude tedy potřeba PES stupeň 6.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.