Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

387
# 21.12.2020, 19:48

Mike11
Mimochodem, ze 30 ti zemí v Evropě je očkování povinné v 10 z nich..

387
# 21.12.2020, 20:31

Mike11
Ano, za dvacet let pozorování... jak dlouho se pozorují účinky po vakcíně COvid?:cool: doufám taky, že jste tam zjistil, že neblahé následky se objevily i po 144 měsících od vakcinace, což předpokládám díky této době ani nezjistili všechny, protože se na následek očkování ani nepomyslelo..akorát to odsrala kostní dřeň..čili se ptám, má očkování i nežádoucí účinky? Jo, ještě na okraj, podle toho co tam je psáno.. pět dětí zemřelo, no , to je cajk..

42
# 21.12.2020, 23:22

palma
No vtip je v tom, že vakcína na Covid prošla testováním stejně jako TBC. U TBC se také nepozorovalo 20 let a pak až očkovalo. Podstatné tu jsou 3 fáze testování, během kterých se porovnává účinost a také vedlejší účinky s porovnáním s placebem.

5 dětí zemřelo. Z milionů ockovanych. Jenže by zemřeli pravděpodobně na TBC spolu s desetitisícemi dalšími, co by se neočkovali. Už nepíšete, kolika lidem ta vakcína zachránila život.

387
# 22.12.2020, 08:03

Mike11
Nikde to nepopírám, vy ale popíráte, že očkování má rizika, a v tom je mezi námi rozdíl, já uvádím, že očkování je prospěšné, mám očkovanou celou rodinu, s tím, že dávám bacha, co se může stát, vy nadšeně hopsáte s rumbakoulema okolo své modly a mlátíte před ní hlavou o zem, já se držím slov starého filozofa " když se díváte do slunce, přimhuřte oči, a lehce v něm spatříte skvrny"..tím končím tuto debatu. Benefity převažují, nežádoucí účinky a oběti očkování jsou přítomny. To nedokážete rozporovat.

387
# 26.12.2020, 13:52

Tak jsem se zasmál, ještě před týdnem prosili provozovatelé skiareálů, ať jim to nechají otevřené, že vše dodrží, distanc, roušky, desinfekce, jsem kouknul na to video v článku, a stačilo mi to, chápu, že dravou nadrženou zvěř nelze usměrnit, ale, tak to proboha neslibuju..:D
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/skiarealy-pre...

42
# 28.12.2020, 14:50

Tak v Izraeli je naočkovaných už 5% populace, skoro 500.000 lidí. Za jeden týden. Kdybychom nebyli líní, mohli jsme mít do měsíce po pandemii a život i ekonomika by se vrátil do normálu.

Místo toho vytváříme očkovací plány na rok dopředu, nastavujeme psy podle počtu spálených těl v krematoriu a diskutujeme o tom, jak je vakcína nebezpečná :!!:

33
# 28.12.2020, 22:12

palma Takovy pekne budovatelsky. To nazacatku je kombajn? Neco mi to pripomina :D Fakt je tohle nutny kvuli vakcine..cim to, ze me ta kampan cim dal vic odrazuje ?

387
# 29.12.2020, 22:28

Docela důležitá informace...

Něco jiného než ochrana před nemocí, je obrana před nákazou. Zatímco vakcína velmi dobře funguje na to, aby protilátky nemoc porazily, nezdá se, že by dokázaly viru zabránit proniknout do těla. Ochranu před nákazou virem SARS-CoV-2, který nemoc covid-19 způsobuje, neposkytuje vakcína příliš vysokou. Infekce se prokázala u 29 z 3300 očkovaných účastníků studie (0,9 procenta). U zhruba stejně velké kontrolní skupiny neočkovaných se nakazilo 40 lidí (1,2 procenta).

Účinnost vakcíny ve vztahu k infekci koronavirem je tak pouhých 27 procent: zbytek lidí se nakazí, ale nemoc zvládne bez větších potíží, protože jejich imunita získaná kombinací té přirozené a získané z vakcíny virus porazí. A také u této části studie se ukázaly problémy s dávkováním. Když se nepodaly dvě plné dávky, ale jen poloviční a potom plná, zvýšila se účinnost přípravku na 59 procent.”

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3238228-prvni-n...

a k tomu ještě toto: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-v-c...

110
# 30.12.2020, 11:30

palma
Celé je to v podstatě největší řízený experiment v dějinách lidstva a s jeho výsledky se budeme seznamovat příštích 5 let. Ale holt asi není jiné cesty.

33
# 30.12.2020, 22:44

ludvicek
Asi neni. uz sem se pomalu smiril s tim, ze driv nebo pozdejc si covidem projdu. tak snad to preziju.
Jako celosvetovy experiment zasahujici do mnoha oboru je to urcite zajimavy. Takovou investici do zadnyho projektu snad lidstvo jeste nenasypalo. Kam se hrabe Apollo

387
# 31.12.2020, 00:16

Ai-kun
Pokud nejste ohrožená skupina, měl by jste to dát.. my to dali, ani jsme nevěděli, že to máme, jediný asi příznak větší únava, ale makali jsme na baráku a na firmě, tak jsme to tomu připisovali, pak manželce přišli testy, tak jsme si vytřeli rypáky a ejhle, co by jste řekl, měli jsme ho všici, tak jsme si se ženou ještě prubli PCRko a ... byl tam..rada, nebát se ho, no stres, dobrá výživa..a souhra náhod (promořenost větším množstvím kmenů koronaviru, choďte na veterinu olizovat operační stůl) :D

387
# 03.01.2021, 21:17

Tohle mne pobavilo, jsem opatrný s tou vakcínou, ale takovouhle manipulačku v titulku, aby pohledal, nejdřív bububbu a potom v druhém odstavci se vlastně dovím, že ty vedlejší účinky jsou mírnější než u Pfizeru, ale holt to zlé Rusko, co nic neumí...:D
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/argentina-r...

42
# 04.01.2021, 02:34

palma
Tak jestli jsem to pochopil správně Pfizer má vedlejší účinky u 0,1 - 0,5% což je mnohem méně než u Sputniku, kde je podle toho článku 1%. Je třeba ověřovat výroky ministrů.

387
# 04.01.2021, 07:32

Yurri
Musím zaklepat do tvrdého, kde nic, tu nic, spím jak mimino, ostatní z rodiny taky, depréze u nás vyháníme činností, ty bych spíš měl z tý šedivý deky venku a menší možnosti práce venku.. ale každopádně díky za upozornění.:)

387
# 04.01.2021, 13:48

Mike11
Ovšem, u Pfizeru je otázkou, že těch 0,5 je závažných reakcí, měli i hospitalizace, a bezvědomí u rusáků měli?... ostatní reakce jsou takovéto:
Společnost Pfizer upozorňuje i na další vedlejší účinky. Při testech trpělo únavou přes 60 procent očkovaných. Bolest hlavy zaznamenalo 55 procent testovaných. Téměř 40 procent trpělo bolestí svalů, přes 30 procent trápila zimnice. Bolesti kloubů postihly přes 23 procent lidí, horečka 14 procent. Vyskytl se i otok a zarudnutí v místě vpichu, malátnost či lymfadenopatie neboli zvětšení uzlin.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-vakcin...

Nikterak nemíním vyzdvihovat Ruskou vakcínu, ale když se na to kouknu realisticky... nu jde o kšeft, pomluvit konkurenci je normální taktika, z obou stran, samozřejmě, až se tohle hysterické období přežene, snad se objeví reálné zhodnocení toho kterého přípravku, pak si třeba i nějaký vyberu, takhle na to zatím dlabu..
Navíc je EU opravdu spolek neschopných..https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/ockovani...
A Maďaři. když si dovezli tu Ruskou, nesmí s ní očkovat kvůli EU..https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/madarsko...

Takže, až se situace vyjasní a koronavirus mezitím ustoupí, bude dost očkovací látky pro všechny, jsem spokojen, tak nějak jsem si to představoval..:D

42
# 04.01.2021, 15:01

palma
Ve skutečnosti 0,5% bylo u Pfizer vakcíny, ale 0,4% u placeba. Jsou to běžné reakce jako únava apod. samozřejmě.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.