Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně slunečno a po chladném ránu odpoledne většinou přes 20 °C

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

42
# 09.12.2020, 18:13

palma
Jo dokážeme. Jestli teda nechcete na dovolenou přeplavat středozemní moře nebo atlantik :D Nicméně takový pilot nebude mít problém sehnat vakcínu. Stačí do toho více zainvestovat a zaočkovat nezbytnou infrastrukturu pro obchod.
V současné době místo vakcíny máme 2 tydnovou karanténu. Ten tlak na očkování bude velký.

Stačí se podívat na státy, které coronavirus zastavily. A to bez vakcíny. S vakcínou bude nemožné rozjet znova epidemii. Za předpokladu, že naočkujeme většinu.

Takové spalničky jsou více nakažlivé a podařilo se je téměř vymýtit.

42
# 09.12.2020, 18:19

Jinak vakcína je otestovaná standardně. Očkování funguje jak proti těžkému průběhu, tak i proti infekčnost.
Zároveň protilátky vydrží mnohem déle, než po prodělání nemoci.

# 10.12.2020, 00:35

charlie
Zamyslel jsem se, jsou to fakt strašné srágory, co jsi sem dovlekl. Zamysli se prosím tě hlavně sám. Jak může být pandemie mající na kontě už miliony mrtvých "podvod"? A kým to prosím tě bylo "potvrzeno"? A když to bylo potvrzeno, jakto, že na toto potvrzení oficiální úřady nereflektují? Už po krátkém zamyšlení vidíme, že se jedná o materiál pro lidi, co mají v hlavě především seno - nechce se jim dodržovat protipandemická opatření, a tak hledají pár hloupých argumentů.

Zamýšlejme se dál - roušky naopak význam mají, nejde vůbec o jejich neprodyšnost, ale o to, že se lidé díky nim chovají opatrněji. Nelíbají se, neobjímají, obcházejí se v rozestupech, a takové ty metrové plivance některých řečníků rouška zadrží. Absolutní ochrana to samozřejmě není, ale měřitelný (a prokázaný efekt) má.

Jasně, především u mladých a zdravých lidí klíčí ten názor, že je třeba si vyrazit na pivko, a staří a nemocní ať klidně pojdou. Jenže starých máme většinu doktorů a učitelů, jakož i všelijakých odborníků (jít u věcí do hloubky dnes tolik nefrčí), takže až všichni umřou, tak se můžeme dostat do situace "starý pecař zrovna umřel, a mladý to neumí". Což může mít katastrofální následky pro celou společnost.

77
# 10.12.2020, 07:48

Kamamura
Největšími lháři jsou ti, kteří nejvíce křičí: ,To je lež'.
Pevně doufám, že vše, co jsem tu napsal jsou jen výplody mé fantazie a my nedopadneme jako lidí treba v Číně.

Přeji všem pokud možno příjemné prožití Vánočních svátků, pevné nervy a hlavně to zdraví.
Mějte se tu všichni fajn.

110
# 11.12.2020, 09:17

palma
Když to je těžké, touha českého lidu sdružovat se po hospodách (a napomáhat tak šíření Covidu) je zjevně součástí DNA u nadpoloviční většiny obyvatel této země. To v Číně nemají, dostanou befel nevylízat a už se to dodržuje.

A proto říkám - do každé rodiny, jeden vinný sklípek;-).

64
# 11.12.2020, 09:31

ludvicek
Já nevím, proč pořád lidi tvrdí,že za zhoršení můžou hospody...
Se podívejte kdy se to začalo zhoršovat.. bylo týden po otevření škol a návrat rodičů do práce..
Takže hospody za to asi fakt nemůžou..

110
# 11.12.2020, 10:11

Lucina
No tak jistě né všechny, ale například výraz "techtle mechtle" se stalo synonymem pro začátek druhé vlny. Nebo už jste zapomněla? Navíc Covid se drží dobře na povrchu materiálů, máte jistotu, jak dobře všude myjí sklenice a příbory?

387
# 11.12.2020, 10:17

ludvicek
sklenice se v hospodě umývají studenou tekoucí vodou..příbory,.. možná v myčce, v těch lepších "hospodách"

64
# 11.12.2020, 10:19

U kamarádky vše myjí v myčce, tak nevím. Neříkám,že se to nešíří v hospodě, ale to,že se to ještě nemohlo projevit... Ať se podívají zpětně co to zvýšení způsobylo...
Proč neřeší toto hlavně,aby našli kde se to šíří nejvíce...
To radši budou vše zavírat otevírat jak u blbečků

110
# 11.12.2020, 10:22

palma
No tak já jsem kdysi ze začátku sledoval Pohlreicha, jak jezdil po těch hospodách s pořadem Ano, šéfe a řeknu Vám, jsme docela odolný národ.

110
# 11.12.2020, 10:24

Lucina
Tak zmatek v opatřeních a úroveň hygieny v hospodách jsou asi 2 různé věci. Jinak máte štěstí, že ta Vaše hospoda je slušná. V mém okolí je to tak půl na půl. Taky jsem už na sklenici našel třeba otisk rtěnky, že.

64
# 11.12.2020, 10:26

ludvicek
Znám i hospody , kde na to samo kašlou,ale tam taky nechodím že.. ulepené stoly už od pohledu, děkuji nechci.
Mě štve už prostě tato situace... nic neřeší , na nic nejsou připraveni a zase to budou svalovat vše na lidi jak jsou nezodpovědní a diví se,že už toho máme všichni plné zuby

387
# 11.12.2020, 10:34

Lucina
No, když už jsem psal o té Číně, jen tak na okraj, nachytali tam teď nějaké trhovce s masem a divokými zvířaty k snědku, všechno jim sebrali, a šest z nic za týden popravili, za ohrožení zdraví lidu a záměrné šíření nakažlivé nemoci..... co by jste udělala s těmi, kdo nedodrží nařízení a dělají si z toho srandu, viz hospodský, který znovu otevře, sotva kontrola odejde..?
( já bych je dal, v četně všech návštěvníků, okamžitě odvézt na místo, kde by byli z nařízení třeba státu okamžitě naočkováni novou vakcínou, třeba i tou z Ruska, kdyby nebyla jiná, plus za týden zopakovat a pak pustit na svobodu).. :D

64
# 11.12.2020, 10:40

palma
Nevím co bych jím udělala :D
Já jako chápu, že to hospodám vadí, jednou je 3.stupeň tak jaképak upravování pravidel.. Buď ať to dají do 4.stupně a nebo nechají pravidla taková jaká jsou..
Toto není normální měnit si vše jen podle toho aby lidem "zavřeli" huby...
Jejich opatření se dělají jen podle toho kdo nejvíc křičí..Celý jejich čokl je úplně k ničemu.. tak už lidi prostě se bouří...
Zase na druhou stranu jasně, ohrožují tím jiné lidi

A je to tady znova.. pokud půjdeme do 4.stupně,kde se zavírá vše, tak vlastně zůstane skoro vše otevřeno, jen hospody se zavřou a ještě si budeme moci i zalyžovat.
Jako ať se na mě nikdo nezlobí,ale toto je banda zmr...

274
# 11.12.2020, 12:18

palma
Přitom s tou Čínou by šlo zatočit, ale ne na poli ekonomiky, kde už dávno převzala otěže, je vidět, že svět není schopen potrestat viníka pandemie, osobně bych neměl problém platit za všechny levné výrobky o 30% více (euroatlantická civilizace je stále obecně bohatá ažaž), jen když to nebude z Číny, dokud tohle nebude u všech, tak se pokroku nedobereme, na společnou šachovnici nemůžete pustit komunistickou společnost se středověkými metodami, Trump se s ní nemazal a je třeba se s ní nemazat 10x tolik, jak na poli emisí, tak na poli pandemie, kdy se tam rozšíří určitě další virus, jen otázka času, jen úplnej hlupák by jim to prominul, oni nám ne.

42
# 11.12.2020, 20:15

palma
proto se dělají testy a ta Australská vakcína neprošla ;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.