Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

380
# 10.10.2020, 23:15

Je to celé i trošku k smíchu, dnes si libují, jaký že je pokles nakažených a zároveň řeknou, že k plánovanému odběru nedorazilo přes dva tisíce lidí, co měli přijít, což znamená, že když se na to zítra všichni vyse..u, tak to bude prima, páč nárůst bude 0.. fakt 👎 tohle je už na palici 🤪

76
# 10.10.2020, 23:50

palma
Jojo, je to stejně pitome, jako označení člověka" pozitivní", i přesto, že na test nedorazil. Těch případů sakra přibývá, co si o tom člověk má potom myslet:!!:

380
# 10.10.2020, 23:57

charlie
Bohužel, jsem se teď po diskusi s manželkou (doktorka, sice veterinářka, ale princip platí všude stejný), dozvěděl, že celý PCR test, který je spolehlivý, dokazuje pouze to, že máte buďto virus, nebo jeho zbytky.. a to i tři neděle po nákaze, nebo i tři měsíce po nákaze, kterou jste ani nemusel zaznamenat... někdo tu s náma vyje...á..🤮

268
# 11.10.2020, 06:14

charlie
Musíte uvažovat střízlivě, testy s pozitivitou jsou jen orientační, real je 10x vyšší, důležití jsou hospitalizovaní a bohužel i počet mrtvých nám ukazuje sílu viru nebo snad chcete tvrdit, že je všechny zrovna kleplo, když jim hygiena oznámila pozitivitu?

Fascinuje mě, jak to někdo může bagatelizovat, je to stejně iracionální jako stresoidní typy, zřejmě klasické vytěsnění negativních informací, tzv. popírač, jo asi jako u GO. Vakcíny mě už neberou vůbec, než budou k dispozici, tak se všechno kolem nich ještě 10x změní, Šprýmula to má jako byznys a podívejte, nikomu nahoře to evidentně nevadí, je to typický prospěchář a o nich si nemyslím nic dobrého, inteligentní, šikovný, takový byli vždycky nejnebezpečnější, to jsou přece známá fakta.

76
# 11.10.2020, 08:39

Yurri
Legenda: Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‑19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‑19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.
Promiň Yurri, ale takhle se nedá dělat kvalitní statistika. Skocis pod vlak, utopis se, zastřelí tě, protáhnou ti tyčinkou frnak a najdou broučka takže si umřel na Covid?, vážně?
Denně zemře cca 300 Čechů, navyšovat tedy mrtvé na Covid se dá z čeho. Proč se nepitva?, proč se neukáže, že mrtví na Covid jsou mrtví navic?, nebo nejsou?

268
# 11.10.2020, 09:54

charlie
Dělat se to má takhle:
https://www.uzis.cz/res/file/covid/covid-19-pokyny...

Ale statistika mě moc nezajímá a jak jsou lékaři či patologové v nemocnicích poctiví nikdo neví, je přeci jedno, že umřel jen s CoV, prostě nebejt jeho, tak mohl žít, klidně třeba desítky let. Tvrdit jak denně umírá lidí na cokoliv jiného a srovnávat to s CoV je typický projev popírače, to přece musíte vidět a vědět, tak špatně na tom snad nejste.

268
# 11.10.2020, 17:19

charlie
No však jak říkám, na zdravotnictví se vždy kašlalo a lékaři se nebyli schopni domluvit ani na e-neschopence a najednou já říkal, já uměl, pojišťovna platila málo, takže o penízky jim šlo. Ale kasírovat desetitisíce za rozbor jó to by najednou šlo, samozřejmě už je dávno pozdě, laboratoře mají teď jiné starosti než buněčnou imunitu obézních, těch jsou totiž opravdu statisíce, takže děkujeme páni doktoři, vybodli jste se na IZIP, který už mohl 15 let excelentně fungovat, získal přitom tenkrát mezinárodní ocenění, ne nemyslím si o nich narozdíl od sester taky vůbec nic dobrého (až na skromné výjimky typu. p Koláře).

380
# 12.10.2020, 21:54

Je to úúúúúžasné, tak budem mít zas holky doma tři tejdny v jednom kuse, do školy až v listopadu..🥶

380
# 13.10.2020, 08:52

Yurri
No, zase jsem na tom koronaviru našel něco positivního..:D, poprvé od husitských válek se nás zase jednou bojí celá Evropa...

268
# 13.10.2020, 13:54

palma
Pandemie se v Evropě teprve rozjíždí, pro CoV je teď ideální doba, však jsem psal, že vyhraná bitva neznamená vítězství ve válce, tento pesimistický scénář byl na zdravotním výboru na stole už v dubnu, jestli za tuhle přípravu někdo bere plat a hlavně si národ nechá pořád vše líbit, tak nám není pomoci.

Zajímal by mě výzkum ohledně následků po mírném průběhu CoV u sportovců, žádné strkání hlavy do písku:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/tenistka-ted-nev...

380
# 13.10.2020, 14:05

Yurri
Jstliže koronavirus neumí vyrobit vlastní povrch svého "těla" a vytrhává proto buněčnou stěnu a poškozuje povrch sliznic, musí to mít následky, to je jasný, navíc, jaký následky do budoucna, to se ukáže až po pár letech, to teprve zatíží systém..Jsme prostě přemnožený druch, zákonitě přichází regulace, tak to je a bude.

268
# 13.10.2020, 17:47

palma
Tohle je lidská chyba, jak v labce ve Wuchanu, tak v tutlání od čínské a neschopností naší vlády. Teď už se samozřejmě nedá očekávat do konce října pokles reprodukčního čísla z 1,5 na 0,8 a čísla pozitivně testovaných jsou úplně k ničemu, zajímavé jsou opravdu záchyty pozitivních při testování při příjmu do nemocnic, v populaci už jsou jich holt stovky tisíc.

2558
# 14.10.2020, 08:29

Ach jo kdyby aspoň ty lidi neměli z toho srandu https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/legrace-cech... tohle už moc veselé není za včerejšek opět 8000 případů, jsem zvědav jestli ty opatření nevydávali zbytečně snad to reprodukční číslo klesne pod 1 jinak by byl lockdown:!!::(

2558
# 15.10.2020, 18:58

charlie
Yurri
No je to špatný kolik těch lidí každý den přibývá v nemocnicích už po stovkách:( jsem zvědav co bude až dojdou lůžka, ty s covidem budou snad ležet i na stadionech říkal Prymula:!!: ale dneska jsem četl že nám pomohou Němci v příhraničních regionech nám dají volné lůžka k dispozici;-) https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-... no situace není dobrá opatření měly platit od září teď už je bohužel pozdě:(:zz:

268
# 15.10.2020, 19:33

charlie
Stačila mi informace v Praze na JIP přes 900 lůžek, volných už teď pouhých cca. 150, ne žádné zdravotnictví žádného státu tyhle dvojnásobné nárůsty za 10 dní neustojí, připravte se na tisíce mrtvých, to je matematická jistota, to není k diskuzi, opatření zaberou, takže to nebudou Flegrovi statisíce, ale ta cena je děsná a nemyslím to teď zrovna ekonomicky, to přece musíte už teď všichni vidět.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.