Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

33
# 28.12.2021, 17:32

Dovolil sem si tu slovni ulohu trochu upravit:

Z 1000 deti do 12 let jsou ockovany 2 , tedy 0.2%.V nemocnici je jich hospitalizovano 0 v poměru očko/neočko 0
Z každé skupiny, tam tedy leží 0 deti.

Mile deti,
a] ma smysl vas ockovat aspon 3 davkama pfizeru?
b] jak se zmeni pomer hospitalizovanych ockovanych a neockovanych deti po naockovani 50% skupiny?
c] budete ve skole diky ockovani "neco vic" a budete {se citit} privilegovane nad neockovanymi spoluzaky?

80
# 28.12.2021, 17:41

Tady je teda srandy :cool:

Odpovědi na většinu otázek netřeba hádat, dat je už dostatek ;-) Očkovat děti se zdá být nesmysl/zbytečné, střední generace+ už začíná být prospěšné, důchodci a rizikové skupiny by to měli mít naprosto povinně, tam je přínos extrémní. Nebýt očkování, tak jsme tenhle podzim shořeli jak papír.

Ale teda to, s čím přišel ten magor z Pfizeru, že očkování co 3 měsíce, je ultra hovadina, to je naprosto mimo realitu. To jedině, kdyby tu byl mor s úmrtností 50 %, tak možná potom...

385
# 28.12.2021, 17:41

Mike11
Rozeberme si příspěvek Mika, s rovnou páteří (pokud nějakou vůbec má)
hned první věta : Kdo vás nutí očkovat se zrovna Johnsonem nebo Astrou?
Tedy přímo adresně určená.. tudíž, jsem, a říkal jsem to tu desetkrát, očkovám Pfizerem, tak mi nemusíte nutit Astru. Pouze říkám, že jste tvrdil, jak je neškodná a SÚKL ji nyní nedoporučuje nikomu, pouze říká, že ji je možno použít u lidí nad 60 let, Johnson byl široce doporučován jako jednodávkový a tečka.. obzvláště propagátory rychlého proočkování populace vašeho typu.
Pak mi šoupete Landu, kterého jsem tu ze své posice odsoudil a zavrhnul. takže si ho narolujte k dalším argumentům a uložte do análů..Ale šmejd hold lže kudy chodí, to už tak je že jo..
No a na smutného vědce, kterého ovšem odborník na vakcíny MIKE, převyšuje o dvě patra nejméně, se odvolávám v tom, co říkám celou dobu, a to, že nevidím jako bezpečné naočkovat takovouto vakcínou děti, a to ostatně říká i on v onom rozhovoru, mluví tam o tom, že on sám je očkován, ale vyzývá rodiče aby pečlivě zvážili, zda dají své děti očkovat, protože je to neodvolatelný krok. ... no což vy z toho uděláte zase něco jiného a dalšího, mno a co se týče oněch nejapných poznámek na konto dr. Maloneho... tož toto https://www.pnas.org/content/86/16/6077 kde stojí spolu s ním další dvě jména..(MIKEho jsem tam hledal marně)
Jo a vaše přiblblá snaha neustále mi podsouvat Ivermektin, by byla úsměvná, kdyby ovšem nebyla uplně vedle... nevím, proč mi ho furt cpete., jestli ho máte přebytek, podělte se s nějakou koňskou farmou.
A nevím, proč mi furt cpete seniory v nemocnici, když jsem proti očkování dětí?:!!: Chápu, že v pozdějším věku senioři dětinští, ale že by se to projevovalo i na fyzické stránce stejným způsobem?
Čili mi už opravdu připadáte jako klasický fact-checker...

385
# 28.12.2021, 20:35

Ještě snad někdo věří tomu, že je ta srandička účinná i na omikron, holt se všichni promoříme, vakcína, nevakcína...a pak... se uvidí...:D https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-...
by mne zajímalo, kolik nakažených má vakcínu v sobě a kolik vakcinovaných je infekčních..vakcína nás ochrání..Koukám, že i nejlepším Portugalcům to nějak roste, což tu někdo říkal, že se stane..

385
# 28.12.2021, 20:45

Mike11
A proč by umíraly všechny? A kolik dětí je hospitalizovaných na 100 000 nemocných a z těch pak kolik je neočkovaných a očkovaných celkem? Protože když jsme měli letos dětskou JIP zahlcenou dětmi na dejchákách, nebylo to, kupodivu, s covidem!:!!:

385
# 28.12.2021, 21:49

Mike11
Protože je Mike ducha hbitého hravě si spočítá, co se o omikronu říká a píše, tudíž není divu, kde která křivka je, ovšem delikátní otázka je, nakolik vakcína chrání před nákazou.. a to by měla... protože jestli nechrání prakticky vůbec před nákazou, tak je na dvě věci...ano na první dvě varianty byla alespoň k tomu, že něčemu zabraňovala, teď co? zabere na 40% na tři měsíce? no to je výhra!
Apropo pravdomluvko, kde jsem říkal, že všichni Portugalci umřou, že budou mrtví? Sice je to pravda:D, ale kde jsem to říkal? Kolikpak je teď průměr nakažených v Portugalsku za den, to je trošku jiná křivka, že jo?

385
# 28.12.2021, 21:53

Yurri
To by trochu osvětlovalo jisté nebezpečí vzniku například krevních shluků či sraženin, no to je ono, vědět o tom víc, o to jde..

182
# 29.12.2021, 00:46

Nebylo by lepší se už na ty řeči o Koronáči vyprdnout? Všude už tomu totál fanaticky propadli, to je už vážně na palici. :zz:

Jinak hovoří se o očkování, ale ve skutečnosti to není žádné očkování ... ale jen podpůrné léčivo proti lehčímu průběhu - nic víc. (očkování se píchne 1x max 2x a vydrží to fůru let) ... tato sračka jen cca půl roku - takže nemůže být řeč o nějakém očkování) Brzy nebude stačit ani 4x, 5x podpůrná ... no bodejt'.

272
# 29.12.2021, 00:55

Mike11
Legrace nás přejde, smyčka se stahuje, připravil bych se na brzký částečný lockdown, budeme ještě koukat, vláda bude muset reagovat, ale každou vlnou se blíží konec, teď nebo příští rok, jen zkouška odolnosti, budou mnohem smrtnější epidemie, musím se smát slabosti moderní civilizace tváří tvář smrti, vůbec si s ní neumí poradit, technologie super, ale spiritualita 00 nic, jen prázdná obálka ubohého konzumu, absolutně nepřipravení na další výzvy.

182
# 29.12.2021, 01:03

Yurri

Na kdy očekávat onen LockDown? ;-)

272
# 29.12.2021, 02:42

Stranik
Do měsíce, bude vynucený pozitivními testy, v nemocnicích se projeví o něco později, tu maximální úmrtnost čekám podobně jako loni někdy v březnu.

42
# 29.12.2021, 02:55

Yurri
Jo to je přesně o čem mluvím. Kdyby teď Omicron zmutoval s MERSem (rekombinace) a vzniklo něco jako 30% úmrtnost, 14 dní inkubační doba a rychlé šíření, bude to pořád na stejné vlně. Civilizace slepá a hluchá, podporující populistické články a komentáře. Neuděláte s tím nic, tak alespoň trocha sarkasmu.

182
# 30.12.2021, 00:49

úmrtí po očkování: zatím není aktualizace

:D :D :D

To oni budou jistě mlžit a zapírat čísla, to už známe ... nic novýho, bohužel. Samozřejmě že umírají i očkovaní ...

385
# 30.12.2021, 13:03

No vida, Izraelci se to chystají nechat promořit sakum prdum, děti jim na očkování lidi moc nevodí, tak se to chystají písknout, s tím, že chránit již budou pouze ty nejohroženější, jo omikron prý dává imunitu i proti deltě, snad dorazí i na Kladno, až bude nějaký nakažený možná, že mi nebude těsnit rouška nebo ten nablbaný oblek..pokud to teda na mne bude chtít přeskočit..:D https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni... ofiko to nazvali "model hromadné nákazy".. promoření není asi ten "in" název..:D

33
# 30.12.2021, 15:28

palma A ja se tak tesil na China style lockdown, kdy nam zakazou vychazet z domu uplne :) Tak v Izraeli pomalu prichazi na to co jsme tu psali pred asi pul rokem neli driv..

Ono je tezky nutit lidi na vakciny a dodrzovat opatreni, ktery evidentne nefungujou.
A pak takovy mnozstvi lidi vidi ze nema pomalu ani tu rymu.

Francie pres 200 000 pozitivnich za den, Portugalsko skoro 30000, Italie taky 100 000/den i dalsi staty.. Kazdej to vidi i kdyby nechtel. Jaky novy lzi potom maji chudaci politici porad vymyslet a tvarit se pritom ze to mysli vazne?
Nejako ty nahubky a zakazy vychazeni pro neockovane nezabiraj, nutnost PCR testu na hranicich , v Italii maj neockovani do jara zakaz lanovek a MHD.. to uz stopro zabere :cool:

Zkraceni karanten na 5 dni vidim jen jako mezistupen aby si zachovali trochu dustojnosti pripadne dojeli rozjete ksefty. Nemuzou nam rovnou rict pravdu ze to je vsecko u omikronu na nic. Ja verim ze brzo uz ani karanteny nebudou.

385
# 30.12.2021, 18:14

Ai-kun
Mám dojem, že nový ministr zdravotnictví a potažmo celá vláda brzo překonají vládu a ministra bývalé..
Takže se budeme testovat antigenními testy. které ovšem patrně, skoro, jistě, nezachytí a neprokáží omikron, tohle je tedy ne Kocourkov, to je Hurvínkov..:D
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-covid...

33
# 30.12.2021, 20:03

palma Ale zase jsou dostupne a chvali se jak maji plne sklady, navic mam vsude po celym clanku plno reklam na covid testovaci sady ktery nesejme ani adblock..
Ani se uz nicemu nedivim,
kdyz se zjisti ze proti sireni omikronu nefunguje vakcina - dame vic davek a i detem a projistotu objedname 15 milionu dalsich se stejnym slozenim,
nefungujou opatreni - zprisnime nebo zavedeme dalsi nesmysly ktere uz nefungovaly jinde,
no a nefungujici testy dozeneme zvysenym poctem testovani i tech naockovanych.
Je to tedy napinavy boj proti pandemii na vsech frontach. Vi oni vubec ze jim na to cim dal vic lidi haze bobek a opousti kolotoc?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.