Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

42
# 03.12.2021, 19:00

Ai-kun
Máš jiné řešení?

33
# 03.12.2021, 19:07

Mike11 Ockovat jen zajemce a zbytek nechat plavat, tedy vydat jen nejaka doporuceni a nechat to na osobni zodpovednosti kazdeho.
Nebo je snad prijatelna alternativa desitky vakcin za zivot, pro decka mozna i stovky? A navic porad omezeni, nahubky, testy a povolenky ke vstupu na akce a do sluzeb s omezenou platnosti? Pro me teda ne.

42
# 03.12.2021, 19:09

Ai-kun
Zodpovědných v ČR žije 50%, na ostatní podle všeho funguje jen nátlak.

Jako pro mě za mě ať klidně umřou doma v posteli, ale ať nechodí do nemocnice. K tomu je k dispozici formulář, stačí ho vyplnit a odmítnout hospitalizaci.

To by se už té skupině tak moc nelíbilo že jo? Svoboda je totiž i o osobní zodpovědnosti.

42
# 03.12.2021, 19:14

Mimochodem vhledem k tomu, že na omicron je nejohroženější skupina 0-4 let, ty děti se mají za sebe rozhodovat?

387
# 03.12.2021, 19:22

Mike11
Jenže, ono toho nátlaku je už nějak moc a stává se normou, covid, nátlak na očkování a neočkované, greendeal, nátlak, sankce za nedodržování, nucení do bezhotovostního platebního styku, momentálně nucení podnikatelů k povinnému přijímání platebních karet, (nátlak) , stravování (nucení bezmasé stravy, vyšší danění tzv.nezdravých potravin - nátlak, ), nucená elektromobilita (nátlak)..a je toho další kvanta, tohle vše způsobuje odpor, to je pak zcela legitimní reakce..A jako, abych se nechal povinně očkovat co rok, či dokonce, v případě variant i vícekrát v roce, plus to nechal cpát do svých dětí?, chci volbu, holt mne to třeba skolí, a nebo taky ne...skolit mne to může i s tou vakcínou, sice méně pravděpodobně, ale může. Za dva měsíce skončím s prací v nemocnici, očkovat potřetí se nedám, a pak se děj vůle boží a kovidová..:cool:

387
# 03.12.2021, 19:38

Mike11
Klidně, doufám ovšem, že až dostane infarkt třeba 150 ti kilový vypapánek, co byl upozorněn doktorem, na nezdravý způsob života, a přesto s ním nepřestal, že to podepíše taky, plus třeba narkoman v posledním tažení, co ho přivezli včera.., plus spousta dalších, co denno denně kašlou na léčbu, proč to vztahovat jen na neočkované, že..
To je přesně stejná logika, jak už ji ukazují lékaři na Slovensku, radši nechat na dejcháku očkovaného.. čili, když přijdou dva lidi s chřipkou, a jeden bude očkovaný, taky ošetří přednostně toho očkovaného? Když přijde jeden očkovaný na klíšťovku, který ji přesto dostane, a druhý neočkovaný.. taky bude přednostně ošetřen ten očkovaný? díky, to opravdu v takovém světě radši nežít, či spíše, ať se stát nestará...co já..

33
# 03.12.2021, 19:40

Mike11 lidi si celej zivot plati zdravotni. Sel by tedy podepsat i papir ze chci prestat platit + vratit celou sumu dosud zaplaceneho a nevyuziteho zdravotniho pojisteni na svuj zvlasni ucet urceny jen pro moje zdravotni vydaje?

Z tech deti mohla byt cast davno promorena pro ne neskodnymi variantami, nebyt lockdownu a domaci vyuky. Jinak ten clanek sem precetl a nikde sem nevidel ze by nejaky umrelo nebo vlastne s jakym problemem jsou v ty nemocnici.

No a dejme tomu, ze by se politikum podarilo dosahnout sveho a naockovat prakticky vsechny.
Tim bysme ovsem prisli i o jakoukoliv kontrolu, tedy dulezitou kontrolni skupinu neockovanych s vlastni imunitou. Vsechny by uz chranila (udajne) jen pravidelna vakcina, a nebylo by mozne zadne srovnani s neockovanou populaci.
Zustala by jen studie z doby pred schvalovacimi rychlotesty vakcin na alfa variantu viru provadena na vybranem mnohem mensim vzorku lidi. Jeste tedy ted probihaji dalsi studie protilatek, ale nevypada, ze by chtel nekdo z mocnych brat na ne ohled, kdyby dopadly ve prospech prirozene ziskane imunity prodelanim..

42
# 03.12.2021, 19:40

palma
Vždyť to říkám, že přijmout za sebe a své rozhodnutí odpovědnost se vám líbit nebude. Přesto to vyžadujete od ostatních.

42
# 03.12.2021, 19:42

Ai-kun
Tak navrhněte řešení. Ale řešení co řeší problém. Pro mě za mě to může být formulář, kterým odmítnete ošetření léčby pouze covidu v nemocnici. Případně si to zaplatíte sám, cca 500.000 Kč. Na ostatní věci se to vztahovat nemusí.
A rázem mají nemocnice dostatečnou kapacitu. Jenom bude asi problém s nedostatkem pecí v krematorii.

387
# 03.12.2021, 19:45

Mike11
Co mi to tu vkládáte do úst?, píšu, že to klidně podepíšu, už tím, že se nemíním pořád dokolečka očkovat přejímám za sebe zodpovědnost, či ne?:!!: Ehm, já tedy zaplatím 500 000 za léčbu covidu, ale proč se mám spolupodílet na placení léčby covidu těch ostatních na těch JIP? To nemá logiku..:cool:

42
# 03.12.2021, 19:48

palma
Má to logiku, nikdo vám neupírá možnost se naočkovat.

Co tím říkám je, že vaše řešení stojí za nic ještě víc.

387
# 03.12.2021, 19:55

Ai-kun
Takhle asi, ona existuje i v ČR zcela legální možnost, zaplatit si třeba monoklonální látky, které vám v soukromém zdravotnickém zařízení uloží a předpisově skladují, když je pak najednou potřebujete, jsou vám přednostně aplikovány, zcela legální možnost.. ano je to o penězích.. když by jste je měl stranou, i vás hospitalizují, mají poměrně volno..:cool:

387
# 03.12.2021, 19:57

Mike11
Nikdo neupírá tlusťochovi možnost zhubnout, narkomanovi nefetovat, cukrovkářovi nepít.. atd..
Moje řešení je, nechte mne s kovidem na pokoji..kolik lidí bez očkování neskončilo v nemocnici.. he.. asi většina, že jo..

42
# 03.12.2021, 20:00

palma
Myslím že zalézt pod peřinu a dělat že covid neexistuje problém s omezenou zdravotní péčí moc řešit nebude.

387
# 03.12.2021, 20:07

Mike11
Nezalézám pod peřinu, covid existuje, jako asi půl milionu jiných virů, lidstvo tu s nimi žije už patrně několik set tisíc let, a bude tu s nimi, možná, žít i dál..a lidi budou umírat a rodit se, a budou buď odolnější, nebo to nedají, holt výběr, tak to je, doufám, že nebudu obviněn z necitelnosti, pouze konstatuji fakt. Doporučuji Vám, jděte do nemocnice jako já, potkáte tam nemoce v jejich syrové podobě, uvidíte lidi umírat a pochopíte o čem to je. Kdybych se měl zachovat jak píšete, po prvním dni stráveném převážením pacientů a občas mrtvoly, bych musel zůstat pod tou dekou zalezlej až do konce života. Jo vylezu pak ven a zjistím, že je tu krásně, a strach je někde tam za mnou.

42
# 03.12.2021, 20:17

palma
Myslím že v momentě kdy se to bude týkat vás nebo rodiny (a může, omicron postihuje daleko víc děti) budete žádat od lékařů aby zkusili vše než aby vaše vlastní dítě umřelo. Nebo ne? Toť praxe.

387
# 03.12.2021, 20:22

Mike11
Měli to už dvakrát, nikoho jsem o nic nežádal.. teď ještě čekám, zda dorazí omikron do Kladna, mám dva měsíce na to, že ho chytnu, pravděpodobnost mám asi tak stokrát větší jak vy. Když by si některá holka rozbila hlavu na chodníku, budu pro ni chtít to nejlepší ošetření, ale nevidím důvod, abych ji nutil celý život nosit na hlavě helmu.

42
# 03.12.2021, 20:25

palma
Já se bavím ale o situaci, kdy by průběh neměli klidný a dusili se doma v posteli. Určitě je necháte udusit? Nebo spíš požádáte o pomoc moderní medicínu? Určitě ta druhá možnost. Nj jenže kapacity nebudou. Co jste mohl udělat víc? Nechat své děti naočkovat.

Svoboda patří k životu stejně jako zodpovědnost.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.