Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Odpoledne opět přeháňky nebo bouřky, ojediněle s přívalovými srážkami

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

42
# 03.11.2021, 16:44

palma
Kromě toxických keců jste sem žádnou studii nedal.
Dávejte si odkazy jaké chcete, ale mlčte už prosím.

Každý váš komentář je čistě o tom, že "hej Franto, našel jsem článek který dokazuje, že vakcína nefunguje. Sice se to tam nikde nepíše ale myslím si to, protože neumím pracovat s daty, takže je to fakt"

Takže i z kvalitního článku nebo studii dokážete udělat žumpu.. místo toho aby si to každý přečetl a sám zauvažoval.

388
# 03.11.2021, 16:49

swan1
V úvodu tématu (mimochodem založeném přímo redakcí In počasí se uvádějí data z oblastí se zvýšeným znečištěním ovzduší , plus je tam i téma, rychlost přenosu virů ovlivňuje i počasí.. čili vztah šíření viru k jednotlivým atributům počasí, znečištění pevnými částicemi atd.. k tomu se třeba já, vracím, poté, co se o to zde zasazovali ostatní účastníci fóra.. pokud vám toto vadí, protože vám to bere do značné míry možnost tu vyvolat další konflikt, ( jako třeba takřka před rokem v tématu ohledně polárního víru apod.) pak jste politováníhodný jedinec, a jako východisko své frustrace, vidíte uzavření tohoto tématu.. paráda.:!!:

388
# 03.11.2021, 16:50

Mike11
V posledních odkazech, co jsem sem dal, po ujasnění situace, je něco takového?, dejte si ledový obklad..vy nacpete vakcínu i do debaty o tom, jak bude zítra.

381
# 03.11.2021, 17:09

palma
To mi jen průhledně podsouváte, myslíte že to jako není poznat, nebo co..?Opravdu chabý pokus o manipulaci:zz:
Ohradil jsem se pouze vůči tendenčnímu offtopicu uživatele charlie, který tady, viz příspěvky výše, už opět rozproudil další nesmyslné argumentační rozepře.. urážky, včetně vašich(dejte si ledový obklad směrem k Mikeovi...)
No a už to tu zase jede..
Tak gratulace 👋
Nevím jak vy všichni tady, já se jdu radši věnovat počasí...

# 03.11.2021, 17:30

swan1
Myslím, že je na každém, jestli na tohle téma chce kliknout a číst ho. Není nutné ho navštěvovat a konkrétně tohle téma myslím snese trochu toleranci off-topic příspěvků. Osobní urážky samozřejmě na fórum nepatří, viz pravidla a uživatelé sem posílající osobní urážky ostatních se vystavují riziku zablokování účtu.

388
# 03.11.2021, 17:30

swan1
Ehm.. psal jsem, ať je stopnuti uživatelé, co se tu nadále, po předchozí "dohodě" nedrží tématu a vrací se do původních kolejí.. napsal jsem toto: když tak zablokujte uživatele, kteří nadále, a okamžitě napadají ostatní uživatele, a píší mimo téma. Přispěje to k uklidnění situace. podle vás je to špatný požadavek? a straní snad Charliemu? Nebo nyní vám?
Vracím se tak prostě ke kořenu tématu, pokud vám vadí i to, tak už nevím..

a tady konečně je jak to vidí parlament EU s odškodněním a jak je to s následky očkování apod. poslední co sem dávám mimo téma a omlouvám se předem za to..

B9-0475/2021

Návrh usnesení Evropského parlamentu o zřízení Evropského fondu pro odškodnění obětí očkování proti onemocnění COVID-19

Evropský parlament,

– s ohledem na článek 143 jednacího řádu,

A. vzhledem k tomu, že Evropská agentura pro léčivé přípravky již uvádí přibližně jeden milion případů nežádoucích účinků po očkování vakcínami proti onemocnění COVID-19:

- 435 779 případů u vakcíny Pfizer BioNTech,

- 373 285 případů u vakcíny AstraZeneca,

- 117 243 případů u vakcíny Moderna,

- 27 694 případů u vakcíny Janssen[1];

B. vzhledem k tomu, že tyto nežádoucí účinky jsou někdy závažné; vzhledem k tomu, že závažné neurologické účinky se údajně projevily u přibližně 75 000 osob po očkování vakcínou Pfizer;

C. vzhledem k tomu, že Evropská agentura pro léčivé přípravky uvádí, že vakcíny proti onemocnění COVID-19 vedly v Evropské unii k úmrtí přibližně 5 000 osob:

- 4 198 případů u vakcíny Pfizer[2],

- 1 053 případů u vakcíny AstraZeneca,

- 392 případů u vakcíny Moderna,

- 138 případů u vakcíny Janssen,

D. vzhledem k tomu, že o kupních smlouvách jednala Evropská komise a že si nepřála, aby farmaceutické laboratoře nesly odpovědnost; vzhledem k tomu, že poslanci EP neměli ke smlouvám přístup během jednání;

1. žádá Komisi o zřízení fondu pro odškodnění obětí očkování proti onemocnění COVID-19;

2. pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Komisi a členským státům.
zdroj: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-...

381
# 03.11.2021, 17:50

In-počasí
Toto téma zde se už ale dávno změnilo v urputný střet dvou ideologií, vax a antivax, tak jak to vidíme všude na sociálních sítích a v celé společnosti.. K čemu je to dobré tady..?
Pokusili jsme se tu o jakýsi smír a dohodu o vyvarování se off topic příspěvků..ale byla porušena..
A kam to vede a vždy vect bude můžete již sledovat v přímém přenosu..
Zkusili jsme to .no...
palma
K vasim spekulacím co mě k čemu vede se mohu jen smát.. Za širší komentář to opravdu nestojí:cool:
A je to tu, už zase očkování a neočkováni, něčí vyjádření se k tomu a bla, bla..
Neumíte si prostě s charliem pomoct, musíte to řešit.. že?
Jj, já vím, váš poslední off topic příspěvek na téma očkování..jj, určitě je poslední, to je jasný..:D
Tak schválně...jak dlouho vám to vydrží...

42
# 03.11.2021, 18:06

palma
Prosím vy už mlčte, zase sem vkládáte něco, o čem nemáte ani ponětí o co se jedná.

Farmaceutické společnosti jsou odpovědné za vedlejší účinky očkovacích látek, které EU v rámci své strategie pořizuje

Odpovědnost za přípravek nese vždy společnost, která je držitelem rozhodnutí o registraci. Společnosti jsou odpovědné za bezpečnost svých výrobků a mají zvláštní povinnosti, jako je povinnost provádět úplný plán monitorování rizik, oznamovat jakékoli nepříznivé účinky přípravku a přijmout nezbytná následná opatření. Je pravda, že EU upravila některá pravidla týkající se očkovacích látek, aby mohly být bezpečné a účinné očkovací látky dodány v kratší lhůtě. Pravidla týkající se bezpečnostních norem jsou však stejně přísná jako vždy a směrnice o odpovědnosti za výrobky stále platí. Jinými slovy, tvrzení, že smlouvy, které Komise vyjednala, nečiní výrobce očkovacích látek odpovědnými za žádné vedlejší účinky, jsou jednoduše nepravdivá.

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coro...

388
# 03.11.2021, 18:12

Takže to usnesení požadují neinformovaní euroúředníci co podlehli dezinformaci, ten odkaz není na daný dokument?:cool: A ta čísla co se tam uvádějí jsou nepravdivá? Evropský parlamenty se tedy mýlí?

42
# 03.11.2021, 18:16

palma
Tak to vidí Virginie Joron která organizuje protesty proti očkování ve Francii. EU to vidí poněkud jinak.

Ano čísla jsou nepravdivá v tomhle kontextu. Víte že 100% očkovaných jednou zemře? Tak zhruba tolik ty čísla odpovídají realitě. Kdyby jste si přečetl metodiku, ale ne mrsknu to sem jako troll účet.

388
# 03.11.2021, 18:20

Mike11
Ptám se, zda to usnesení platí, a zda ho vydal a přijal europarlament..

388
# 08.11.2021, 14:10

charlie
To chce klid, až se na jaře oteplí, tak zase vlna covidu opadne v závislosti na vzrůstající teplotě vzduchu, a bude klid, řekne se, že vakcína opět zabrala, i když se už očkuje prošlou šarží, jak teď bylo zmíněno v médiích. takže, co..těšme se na vánoce, mám opět doma jednu holku, neb na Kladně to zase vlezlo k nim do třídy, z 31 děcek, to má 18 z nich, z toho je pouze jeden kluk s příznaky (bolest hlavy, horečka), naše je negativí (to by byla trošku unikát, kdyby to chytla třikrát za tenhle rok..:D).. prostě tak.

42
# 08.11.2021, 14:40

charlie
To chce zopakovat si matematiku ze střední. I když že čtenáři PL nejsou moc gramotní není žádná novinka, to bylo už před covidem.

Tohle napsala autorka té tabulky btw:

Em Ona
Karli, máme v zařízení lidi opravdu hodně staré, přes osmdesát, devadesát let. Jejich imunita je velmi slabá a tělo si vakcinací nevytvořilo dost protilátek na delší dobu.
Očkovaní byli v únoru a druhou dávkou v březnu. Na jaře covid v zařízení byl u personálu a příbuzných klientů, ale nikdo z klientů se nenakazil!

No proto se nabízí seniorům třetí dávka, ale lepší je nechat zemřít na covid ;-)

42
# 08.11.2021, 16:59

charlie
Očkování funguje, jenom lidi neumí základní matematiku

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.