Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Nástup zimy zatím v nedohlednu, teplejší vzduch k nám bude proudit i nadále

# 21.11.2019, 09:14

Chladný vzduch se v těchto dnech rozlil do evropské části Ruska, kde se teploty dostávají i hluboko pod bod mrazu. Například kolem Moskvy bylo dnes ráno až -10 °C. Zítra tento arktický vzduch dorazí i na Ukrajinu a Bělorusko, kde se již očekávají celodenní mrazy s maximálními teplotami jen kolem -4 °C.... Více >>

# 21.11.2019, 09:47

Aby s ito nevynahradily jiné měsíce ! ... ale tak snad ne ... ale nějaké dny mrazů a sněžení by mohly přijít (na hory určitě a trochu i do nižších poloh, ať nezapomeneme, co to je sníh :) )

268
# 21.11.2019, 10:03

Teploty jsou v pohodě, mohlo by to takhle vydržet až do Vánoc, raději bych v noci teda ubral na +3+4 a přes den přidal na +12 a hlavně slunečno a bez větru, bohužel jen krásný sen.

36
# 21.11.2019, 10:08

Vsak vychod si uzil teplicka dost...Cely listopad tam panuji vyrazne nadprumerne teploty. Rozlozeni tl. utvaru je 2-3 tydny uplne totozny - mrte TN nad Z Evropou, takze tam maji chladno a mraky srazek vc. Alp, nad V Evropou ale vladly jen 2-3 TV, takze suche vyrazne nadprumerne teple pocasi...Nevim, jak ostatni zeme (ale asi to bude podobne), ale Slovensko ocekava nejteplejsi listopad v historii mereni!
I u nas v poslednich dnech zazivame vyrazne nadprumerne teply listopad, 1/2 listopadu ale byla +- kolem prumeru, takze ve vysledku jsme zatim jen lehce nad prumerem. Podobny charakter nas ale ceka i nadale, je tak velmi pravdepodobne, ze listopad i u nas skonci vyrazne nadprumerne...
Pokracuje tak ustalene nudne pocasi s teplotami 7-10°C, srazek jen minimalne, prevazne zvetsena oblacnost...takovy nemastny neslany pocasi...Dlouho nebylo tak ustalene pocasi...vetsinou to je nahoru dolu, ted je to ale neustale to same...a zadna zmena nas neceka ani v dohledne dobe...

Odchylka teplot od normalu za poslednich 7 dni
Odchylka teplot od normalu od zacatku listopadu
380
# 21.11.2019, 10:17

Tomamir
Docela "drsný" obrázky, že je to až takový rozdíl, jsem nečekal, pocitově, když je mlha a tak, tak mi to připadá, že je tak nějak, jak má touto dobou být..a mlhy jsme měli v listopadu až až, a dneska zase..

36
# 21.11.2019, 10:24

palma
Poslednich par dni je to opravdu vyrazny nadprumer. U nas na Liberecku by v tomto obdobi melo byt 5-6°C pres den a tesne nad 0°C v noci. Poslednich par dni ale mame denni teploty 2-nasobne a v noci 3-5°C. Cloveku to neprijde, protoze diky tomu, ze jsme byly na pomezi TN na Z a TV na V, foukal casto cerstvy JV vitr, ktery tu pocitovou teplotu o 3-5°C srazil, takze to cloveku neprijde. Kdyz ale nefouka, je to na mikinku a to by v 2/2 listopadu byt fakt nemelo:D Jsem zvedavej, kdy tohle nekonecne JV proudeni skonci a dorazi neco jinyho, protoze na tak ustalene nudne pocasi nejsem moc zvyklej...:D

63
# 21.11.2019, 10:29

U nás jsou teploty pořád kolem 10 někdy i 15-17 :D na listopad opravdu dost.. Ty teploty 8-10 u nás moc nejsou,což si myslím,že je ideální na střed listopadu..
Musíme si asi zvykat. nadprůměrně teplé všechny roční období..

36
# 21.11.2019, 10:55

Lucina
Ano, krome kvetna, ktery byl podprumerny, jsou letos vsechny mesice nadprumerne teple. Je nutno ale rici, ze vetsina jen lehce nadprumerne teple...Cerven byl vyrazne az extremne...

238
# 21.11.2019, 11:13

Tomamir
No a vůbec nejlepší je, když zima je teplotně nadprůměrná, ale jaro podprůměrné....To má pak člověk pocit, že je půl roku v kuse stejné nudné počasí.

Hlavně nechápu, že pokud je teda GO, proč pořád malují modely v Africe výrazně podprůměrné teploty. To se otepluje jen u nás v Evropě a v Rusku? :D

63
# 21.11.2019, 11:16

Tomamir
JJ což mi přijde z 1 měsíce za rok docela už mazec...Ale očividně, někteří pořád chcou teplo.. takže je to asi fajn :D:D

268
# 21.11.2019, 11:29

Lucina
U nás úplně normál kolem +8, jen ta noční minima jsou vyšší, ale to je přece putna, sázel jsem česnek vždy ke konci listopadu, teprve pak začínalo mrznout a první sníh začal padat a držet se až kolem Mikuláše, takže co řešíte.

63
# 21.11.2019, 11:35

Yurri
S vámi nic..
Jen píšu,že už je toho tepla docela dost, když kromě května jsou nadprůměrné teploty. Že nejsou u vás je mi celkem jedno.. A že někteří by takové nadprůměrné teploty snášeli nejlépe pořád.. Hlavně ať je pořád teplo.. Já bych byla radši za normál..Neříkám,že má být teď -10,ale to co bylo třeba o víku už je jako fakt dost:D:D

36
# 21.11.2019, 11:40

Prady
GO neznamena, ze se otepluje po cele planete. Nekde je tepleji nez ma byt, nekde chladneji a ty oblasti se stridaji...Pak se to vsechno zprumeruje a jste ten 0,5-1°C nadprumer. Proto globalni oteplovani. Tady mate priklad na listopadu - vetsina USA vyrazny podprumer, ale V/JV Evropa, Gronsko atd vyrazny nadprumer. Nejvyraznejsi oteplovani probiha nad arktidou, kde je casto o 10-15°C vice, nez by melo byt...To pak sakra zahybe s globalnim prumerem...;-) Nebyt te arktidy, jsem si jisty, ze listopa skonci globalne podprumerne, ale prumeruji se teploty po celem svete...

Odchylka teplot ve svete od zacatku listopadu
# 21.11.2019, 11:44

Lucina
Diky bohu, ze existuji i takovi normalni lide jako jste vy, musim rict, ze zvladat jen cist zde na foru prispevky od lidi jako je yurri je dost narocne. A co teprve, kdyz clovek na nekoho takove narazí v osobnim životě, to je pak teprve zazitek. To uz opravdu je i dawe naprosto v pohode, protoze ten si sice taky v kazdem prispevku na neco stezuje, ale aspon na nadprumerne teplo a sucho a nechce na konci listopadu nejakych 13 stupnu. Vsak o co jde, vzdyt bude aspon pekne teploucko a kdyz k tomu bude obcas i prset, tak to tak muze byt i celou zimu, vzdyt on ten snih vlastne vubec potreba neni, ze jo. Ach jo, tohle je na me proste moc.
Jasny, kazdy ma rad jine pocasi a já proti teplu rozhodne nic nemam, ale at je tehdy kdy ma byt a ne proboha na prelomu listopadu a prosince:!!:

# 21.11.2019, 11:47

Tomamir
Ano presne tak, lepe bych to nerekl. Je treba si uvedomit, ze GO neznamena, ze bude porad cely rok na kazdem miste planety nadprumerne teplo, ale ze se vyskytuji mnohem casteji teplotni extremy, ktere kdyz se zprumeruji, tak vetsina z nich je do tepla a ne do zimy.

63
# 21.11.2019, 11:54

Snowrain
přesně.. o tom jsem mluvila.. ja to kolem sebe mám pořád toto.. Jako když ted chodí v zimních bundách není se čemu divit asi,že nechcou zimu . Nevím co budou nosit až se ochladí :D:D

238
# 21.11.2019, 12:13

Hmm super...
Osobně si myslim, že trend teplého počasí bude ještě hodně dlouho pokračovat.
Jak ukazuje GFS, ten studenej vzduch se samozřejmě opět vylije do Kanady a Severní Ameriky.

42
# 21.11.2019, 13:01

Nadprůměrným teplotám se už snad nikdo nediví, když jsou skoro pořád. Jinak s čím se to vlastně porovnává 1970-2000 nebo 1980-2010? A posouvá se to? Časem musí být to, co je dnes nadprůměrně průměrné apod.

Jinak výhled GFS - ke konci listopadu obnova JZ/Z proudění, které se nakonec bude mírně odchylovat k severu směr Dánsko, jih Skandinávie potom krátkodobá ochlazení na 1-2dny max. a možná i tlaková výše.
Fakt nuda... nic extra se čekat nedá...

238
# 21.11.2019, 13:42

aura333
Na druhou stranu, listopad 2009 byl snad ještě o chlup teplejší a jak ta zima nakonec dopadla....sice se ochladilo až kolem poloviny prosince, ale zato pořádně a na spoustě místech byl sníh i po celé Vánoce. Zároveň pak následoval leden, únor, březen 2010 který byl na sníh hodně bohatý. Tehdy se skoro 3 měsíce v kuse držel sníh i v Praze, okraje města 25-30 čísel stabilně.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.