Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Letní až tropické teploty se přechodně vrátí o víkendu

385
# 22.08.2019, 22:35

Od pondělí to u nás vypadá teplotně brutálně.. po celý týden...:!!: ale těšim se, bude teploučko..30+ něco..

385
# 22.08.2019, 22:39

Tomas1241980
Jo jo, ale stejně to bude docela snesitelné, známí jsou v Chorvatsku, přes den 35+ v noci 30+ tak tomu říkám masakr, ne ten čajíček u nás..:D

272
# 23.08.2019, 05:42

palma
Teď to bude naprostá paráda, už bych konečně rád, aby se hlavně noční teploty zvedly nebo budu muset začít přitápět, jako +10 +11 je na mě strašná zima, +15 je takové noční minimum a nejlépe když je tak kolem +20, přes den jsem spokojenej od 24 do 28, při koupání (což je už teď málokdy) i přes 30, třeba Rijeka teď bude mít ideál, v noci +23, přes den +33. Den je už teď citelně kratší, takže tropy jsou snesitelnější a už přichází pro mě nejpříjemnější období v roce, bohužel voda je na venkovních plochách na mě velmi studená, nejčastěji +21+22, ve Znojmě na koupáku je +26, což je ideál.

80
# 23.08.2019, 08:00

Yurri
třeba Rijeka teď bude mít ideál, v noci +23, přes den +33.
Teď jste mě pobavil :cool:

77
# 23.08.2019, 08:14

GFS šílí?Pro moji oblast nonstop 32st,což by v reálu znamenalo 35-36st!Je tohle normální?

# 23.08.2019, 08:18

I ty noční teploty 23 ... ať táhnou někam ... a koukají to zmírnit :D

272
# 23.08.2019, 09:55

Ondra83
Jo někomu stačí málo;-)

5
# 23.08.2019, 10:50

Doufám že to vydrží co nejdéle :love: Přeci jenom podzim už je za rohem, tak by to chtělo ještě trochu pogrilovat. Ideální grilovačka je taková, že nejdřívě ogriluji sebe na sluníčku a pak se dám na grilování masa :D:slunce:

80
# 23.08.2019, 12:39

Yurri
Velmi bych vám to přál, aby u vás v Moravských Budějovicích bylo měsíc nonstop takto :cool:

F4
Avatar
109
# 23.08.2019, 12:51

Nejhorší jsou ty noci, bude pořád kolem 17°C, což ve městech je 19 a to je vedro při kterým se nedá větrat. A o víkendu bude zase k nevydržení. Nějaké možné ochlazení až příští konec týdne a kdo ví jestli. Na to, že už jsou noci podstatně delší, tak na nočních teplotách se to neprojevilo. Hlavně, že zase všichni magořej z těch jejich pos*anejch grilovaček jako by neměli jinou zábavu. O důvod víc tohle počasí nesnášet.:blesk:

385
# 23.08.2019, 12:54

Yurri
Jo, taky si říkám, co kdo šílí a protestuje proti teplu, chvíli jsme měli chladněji, teď bude tepleji, pak babí léto.. a tak dál... holt roční období a tlakové útvary se střídají...;-), koukam ,co je potřeba udělat na zahradě a baráku před zimou... akorát ty svině svilušky by nemuseli být tak přemnožený a kousavý, nechci to stříkat, tak holt konečně aspoň trochu posekám trávu..a zajedu koupit selátko na grilovačku....:D

# 23.08.2019, 12:57

Tak u nás se definitivně prothrla nízká oblačnost a je aktuálně skoro jasno, takže modely, které na dnešek kreslily zataženo na severovýchodě Moravy a Slezska se vůbec netrefily. Jedná se hlavně o model Aladin. zvětšená oblačnost zatím není ani na jihovýchodní Moravě. Od zítřka nás čeká návrat léta. Dneska se dostaneme lehce nad 25 C a od zítřka začne 7-10 denní období velmi nadprůměrných teplot a podle průměrných maxim 1. vlna veder léta 2019 v Ostravě. Nebude se ovšem jednat o teploty okolo 29 C, ale spíše se dostaneme nad 30 C. Možná si dáme vlnu veder i podle staré definice a na jižní Moravě nebudou daleko od 35 C. Nejtepleji bude u mě v úterý a ve středu, kdy budeme atakovat top 5 maximálních teplot v Ostravě za rok 2019. Od 29.8 je tam potom ještě jistá míra nejistoty. Ale modely se spíše shodují na tom, že ochlazení bude nevýrazné hlavně na východě a vedra si užijeme až do 2.9. Možná i o pár dní déle. Od 3.9 to vypadá na maximálně týdenní podzimní počasí. A nejspíše se léto ještě vrátí. V posledních letech už září rozhodně nebývá chladný měšíc. A za poslední 4 roky se vyskytl v září alespoň 1 tropický den. A minimálně 1 5-8 denní vlna letních teplot. Trochu jiné září bylo akorát v roce 2017, které bylo vlhké a chladnější.

142
# 23.08.2019, 13:27

F4
jenže vy měli chladno skoro celý týden, my jen středu, a chvíli ve čtvrtek a nepršelo nám. Mimo to teploty v noci 17-19 jsou celkem snesitelné i ve velkoměstě, což klášterec určitě není. Vy si pořád jen stěžujete, protože teď byl hodně dlouhou dobu optimál, zejména u vás. Takové solidní léto už dlouho nepamatuji, i když posledních pár dní jsme se my potili a vy chladili. A každý prostě nemá zábavu být nasraný na celý svět jako vy, jen hloupě kvákat a všechno kritizovat, lidi chtějí být i šťastní a spokojení - zkuste to také.

385
# 23.08.2019, 13:44

Tomas1241980
Tak u nás už jsme přes 23 (23,4), takže ve finále čekám, že to bude více než nám předpovídali, teď jsem si četl, že prý byla vydána výstraha na silné bouřky na víkend a až do úterý, tak snad zase něco kápne, plus ty vedra, to budou subtropy jak vyšité s patřičnou vlhkostí..:D, docela se těším..

77
# 23.08.2019, 13:46

F4
jo grilovačky taky nesnáším,nevím kdy jsem naposledy griloval a to gril mám...

# 23.08.2019, 14:26

palma
Tak to já se spíše těším na to sušší období od úterý, protože bude nízká vlhkost a vyšší teplota. Já nemám rád 30 C a 50 % vlhkosti to raději 33,34 C a 20 % vlhkosti.
PS: Jenom mi tak trochu přijde, že píšeme do špatného tématu, protože toto otelení nebude přechodné a né pouze o víkendu. Takže by to chtělo buď přejmenovat téma, nebo založit jiné a přesunout do něj příspěvky. Ale nechám to na jiných. Mně bylo řečeno ať nezakládám zbytečné témata a spíše se přejmenovávají starší, pokud se jedná o podobnou situaci.
Yurri Tak po tropických nocích tu netoužím ani já. Já chtěl stabilní letní počasí s teplotou mezi 26 a 31 C. Dnešek je sice chladnější, ale na konci srpna už zcela v pohodě. Pořád si vzpomínám na rok 2014, kdy jsem tu měl přes den 15 C a noc poté 7 C. To byl řádný řijnový zážitek okolo 25.8.

272
# 23.08.2019, 14:31

Ondra83
Teď budeme mít týden naprosto stejně jako v Chorvatsku v Rijece, maxima 29 až 33, jen ty noci budeme mít o cca. 5 st. chladnějsi, ale i těch 18 je ještě přijatelných, holt byt i chalupa bez slunce.

77
# 23.08.2019, 15:42

O víkendu snad bouřky, místy silné, hlavně budou lítat po kopcích. Týdenní epizodka s teplejším luftíkem, 30max., 17min., s tím, že to ani zdaleka nebude Tropik jako v crvu bo crvci, smrdí to už po ranu krásným podzimem:D

80
# 23.08.2019, 15:45

Yurri
Je konec srpna, chtít 18 v chladnější oblasti v noci je extrém ;-) Nakonec pranostika bývala "Svatá Anna, chladna z rána"... no a to má svátek o měsíc dříve :) Poslední roky to je doba nejsilnějších veder.
Mě teda těch očekávaných tak 33 moc netěší, v noci se možná dohrabeme nad ránem ke 20, to je na konec srpna hnus. Ale na druhou stranu, krom června bylo léto velmi příjemné, nepamatuji tak zelenou trávu kolem v srpnu, tak to pár dní vydržím :cool:

F4
Avatar
109
# 23.08.2019, 17:09

igor127
Tak zaprvé neříkám, že letošní léto je teplotně hrozné ve srovnání s jinými, v tom souhlasím. Za druhé jsem tento týden byl na dovolené a viděl jsem, že z celých Čech nám zase spadlo nejmíň. Za třetí není důvod k radosti a otravování ostatních do noci je vskutku zábava, navíc každý týden furt dokola. Za čtvrté jsem přes týden v Praze, takže mě zajímají i teploty pro velká města. Negativismus nemusí být nutně vrozený, aspoň vidíte, jak na člověka dokáže působit okolí. Štastný jsem hlavně na dovolené v zahraničí. To je jeden z mála důvodů k radosti.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.