Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Čeká nás návrat letních a postupně i tropických teplot

80
# 18.07.2019, 13:19

dawe

Vzhledem ke standardu posledních let jsou tam ty teploty na vrchol léta ještě přijatelné... a GFS má zatím poměrně málo variant, ve kterých napočítal opravdu ultravedra (jen pár a to ještě hodně ulítlých od zbytku)

77
# 18.07.2019, 13:39

Ondra83
tak jsem rád že to zatím na ultra vedra nevypadá....

386
# 18.07.2019, 15:11

GSF je zatvrzelej, i teď u nás ukazuje 24 a už jsme na 27.. jinak koukam, že GSF v novém výstupu odsunuje a maže chladnější epizodky a odsouvá v období deseti dnů ochlazení uplně na konec, plus další modely též, u nich se objevují u nás na Kladně i teploty nad 30... takže bych to viděl na těch třicet až nadtřicet..:cool: Bude samozřejmě hodně záležet na případné oblačnosti..kéž by ....:prsi::prsi::oblak::prsi:

F4
Avatar
109
# 18.07.2019, 15:38

Na.Guru
Nechci to tu už dále řešit, ale pro pořádek jsem neměl na mysli Romy, to je na tom to nejhorší. Fakt mám z každýho víkendu od konce dubna do zhruba půlky září, kdy je věčně slunce a nad 20°C hrůzu. V Praze, kde jsem přes týden máme vedle hospodu a jestli jsem za těch 8 let, co tu jsem, slyšel něco 1x, tak je to hodně. V Praze je pro mě klid :-D Zkrátka nejhorší chování a vymaštěnost lidí je právě u nás v ÚL kraji. Už se mi to potvrdilo několikrát. Jinak by mi to léto snad ani nevadilo.
Každopádně následujících nevím kolik dní bude zase jen sucho a dost teplo a ještě minimálně 14 dní teplota v průměru roste, to je děs. Chybí střídání tepla a vpádu chladnějšího vzduchu se srážkami, které dostatečně zalijí.

142
# 18.07.2019, 15:42

F4
řekl bych, že chvilkové vpády chladného vzduchu jsou, jen bez srážek. Jen, to počasí nemůže za to, že je u Vás v noci bordel, a pokud s tím nic nikdo nedělá, je to smutné. Já bydlím v paneláku, a pod náma bydlí člověk, co kouří jak temelín - věřte, že vyvětrat je občas nadlidský výkon - smrad přes den, smrad o půl noci, smrad nad ránem z dýmu, takže Vás částečně chápu...

182
# 18.07.2019, 16:28

dawe

Ale houby ... Od Neděle jedu např. na dovolenou do Ústí n/Orl. (Pardubický kraj, východ) a tam je např. ještě víc chladněji. :D Tvl., to není ani na ten venkovní Aquáč na kterej se těším ... :zz: Ta Sobota na konci nic moc na venkovní koupání, navíc se to ještě může min. 3x změnit. Na tůry po okolí to ale je bezva. Takže žádný příchod hiců se nekoná ...

# 18.07.2019, 17:37

Tak v Ostravě máme za sebou 1. letní den od 6.7., takže na červenec u nás vcelku dlouhá série. Nedá se říct, že by byla nějaká zima. Většina dnů byla na úrovni 22-24 C. Nyní nás čeká vcelku dlouhá série letních dnů a nejspíše se někde mezi ně zařadí i tropické dny. 1. tropický den by mohla být v Ostravě už sobota 20.7. na jižní Moravě a na Slovensku už by se mohl 1. tropický den vyskytnout zítra. Příští týden to vypadá na nejnižší teploty na sv. Ostrava by se měla pohybovat mezi 25-28 C. Nejtlepleji bude nejpíše v Poohří a na Klatovsku. Ke konci týdne se teplotní rozhraní posune více k východu a teploty vzrostou na celém území. Poslední výstupy poté očekávají udržení a dokonce vzrůst teplot z 28 C až k 33 C, ale je to ještě velmi daleko.

77
# 18.07.2019, 18:17

GFS trochu oteplil takže i my bychom tu měli po celý příští týden tropy...

# 18.07.2019, 19:55

Uz ty Mega vedra dorazili do volar:!!:

# 18.07.2019, 19:57

.

ota
Avatar
2144
# 18.07.2019, 20:37

dawe
Nevím na co jste se v GFS díval, ale v Těšíně by jste tropy celý týden určitě neměli. Já bych vám přál navštívit nížiny jižní Moravy nebo severozápadních Čech, aby jste viděl jak vypadá horko. Nebo je ještě možná tě radikální léčba Francií. :D
Jinak pořád to vypadá, že teplo bude, ale na poměry posledních let to nebude tak hrozné.

386
# 18.07.2019, 20:43

Jiří24
To vypadá, že měřili teplotu wolframového vlákna ve svítící žárovce!:D

80
# 18.07.2019, 20:51

Na jednotlivých variantách GFS mě docela zaujalo, že si jsou modely víceméně jisté výhledem až na týden - všech 20 variant se vejde za 7 dní do rozmezí lehce nad 4 stupně: 26,9-31,1. Jinak je pozitivní, že tam nejsou žádné úlety, jen párkrát nad 30 v některých modelech a většinou jen drobně - tropy budou, ale ne 35+.

77
# 18.07.2019, 21:30

Ecák tam už zase cpe velká vedra.

# 18.07.2019, 21:51

dawe
To se teda hodně rychle rozplynula naděje, že vedra budou ve Francii a k nám dorazí výrazně oslabená, teď myslím hlavně Čechy. Nakonec to dopadne jak v červnu, kdy byly 2 dny pod 30 C na Ostravsku 3 dny pod 30 a 2 dny nebyl ani letní den a tropické teploty se vrátí. Nechci být teda skeptik, ale v červnu to vypadalo nejdřív na tropy, poté že se udrží v západní Evropě a nakonec udeřily i u nás. Jediný rozdíl bude že ty teploty nebudou přes 35 C, ale jenom lehce nad 30 C. V nejteplejších oblastech možná bude 33,34 C. Jenom opakuji svůj tip na absolutní maximum a to 36,2 C v Doksanech, tak uvidíme ,o kolik se netrefím.

32
# 18.07.2019, 22:44

F4
To dělá nižší IQ, ti chytřejší odcházejí pryč. I když ani v Praze to není žádnej med, dneska všude samej Ukrajinec nebo cizinec, ale Praha je velká a záleží na lokalitě. Částečně to, ale dle mě, dělají ty Sudety a stokrát omýlaná, ale pořád aktuální jistá vykořeněnost. Možná si to namlouvám, ale ať je to kdekoliv, tak vždycky poznám když přejíždím "hranici". Na východ od Loun jsou vesnice v celkem dobrým stavu, udržovaný, často s novostavbami, ale pár km na západ najednou jich je míň, jsou menší a většina domů je ve špatném až havarijním stavu, typicky větší statky po Němcích uprostřed obce. Přitom jinak krajina je stejná nížina, takže podmínky podobné. To se odráží i na lidech, kteří jsou toho, ale i příčinou. No nic, zase jsem se rozepsal, tohle sem ani nepatří.

75
# 18.07.2019, 22:51

dawe
Moravský Žižkov//ČeskýTěšín:cool:tak co kde budou tropy?tam u Vás nebo tady na JM:!!::!!:

77
# 19.07.2019, 07:10

jack
nesmyl,podle nového GFS budou tropy všude,přitápí opět pod kotlem,a od čtvrtka v příštím týdnu i nad 35st i na východě.

# 19.07.2019, 07:54

Naštěstí to nebude snad nekonečné ... ale pár dní. Ale Francii nezávidím

77
# 19.07.2019, 07:56

hellercz
ale u francouzů to tam zůstane 2-3dni a pak se ochladí,takže v pohodě.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.