Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí V Alpách napadne přes 150 cm sněhu

385
# 05.04.2019, 21:29

Yurri
Já aplikoval před třemi lety hydrogel a zatím mám docela vystaráno, sice to něco stálo... pak mám kapkovou závlahu, nastavenou převážně na noční hodiny, nicméně mne zaujaly vaše plány, něco z toho určitě zkusím. Díky za inspiraci.

272
# 05.04.2019, 21:43

palma
Hodně štěstí, písněte pak zkušenosti, podobné pokusy dělá MENDELU nebo Výzkumný ústav rostlinné výroby, ale nikdy ne v takovéto synergii. Sucho mě pak nemusí vůbec zajímat, teda aspoň co se týče zeleninovejch produktů či bobulovin.

77
# 05.04.2019, 22:39

Yurri
Ty nápady jsou fajn a do budoucna budou přínosné, mě spíš zaráží, že se pereš se suchem i ty v tvém místě pozorování spolu s už notoricky profláklými oblastmi...
Diskutující z jiného webu dal odkaz na podnebí, na které se pomalu mění Polabí, možná to bude i tvůj případ.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Semiaridn%C3%AD_podn...

142
# 05.04.2019, 23:32

charlie
V tohle podnebí se ale nemění Polabí, ani jiná část ČR. Copak tu máme rysy toho horského nebo studeného typu klimatu? Copak v zimě v Polabí nasněží nejvíce srážek z celého roku? :D klesají teploty k -20 až -30? :D průměrná teplota je extrémně rozdílná mezi nejteplejším a nejchladnějším měsícem? :D a o tom horkém typu nemůže být vůbec řeč :D K takovému klimatu máme ještě hodně daleko, teda dle mého názoru a toho, co lze v teplotách pozorovat, maximálně v srážkách se tomu dá rovnat...

272
# 06.04.2019, 09:25

charlie
Moc bych to neškatulkoval, není důležité se shodnout na pojmosloví, ale na tom, co se s tím kde dá konkrétního dělat.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.