Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Původem arktický vzduch přinese výrazné ochlazení

238
# 08.01.2019, 13:07

Petronila
Avizovat mráz od 20.1. dle GFS absolutně nemá význam. Před Silvestrem tam měli tvrdé mrazy od 15.1. a takhle to pořád posouvají. Teď mají na 15.1. teploty kolem 5°C.

80
# 08.01.2019, 13:18

Prady

Přesně tak. Zmínit to, že ve výhledu tam náznak je, je ok, ale omílat to 30x v každém příspěvku je hloupost.

# 08.01.2019, 13:38

F4
Protoze kolovratek je nekdo uplne jiny. To je vse. Dokola opakovat predpoved pro nemecko tady nikoho nezajima krome par mrazomilu.tady jsme v CR, tak se bavte o CR. Kdyby jsme vam tady neoponovali coz vy a vam podobni nesnesete, tak tady jen plasite lidi pocasim , ktere nebude ani v NDR. Navic kdo ma porad poslouchat jak tady neumi predpovidat ani na 3 dny, zatimco v ndr umi dokonce na 2 tydny.

# 08.01.2019, 14:50

Počasí se věnuji již deset let. Dva roky jsem to studoval na škole a je to můj koníček. Co se mi líbí na počasí je právě ta nejistota. Nikdo neví jak bude zítra, většinou jsou to jen statistiky nebo počítačové modely které pracuji s nějakým predvidanim na základě i zkušenosti z předchozích let. Ale je dobře se o tom bavit. Zima ve střední Evropě nyní není špatná. Hory jsou zavaleny sněhem a to máme teprve začátek ledna. Mrazy přijdou, jen je otázka kdy. A již několik dni se ukazuje, ze po oblevě po víkendu nastane změna počasí kolem 20.ledna. Muže to vyjít a nemusí. Nicméně pravděpodobnost je vysoká. Jestli to přijde o den dva později je potom irelevantní.
Třeba u nás doma na voticku si nemohou nyní stěžovat. Chápu, že nížiny kolem 200 mnm to zatím nemají slavné, ale jak jsem psal je teprve začátek ledna. A leden s únorem jsou nejstudenejsi měsíce v roce.

386
# 08.01.2019, 15:10

Mráz a sníh
To je jednoduché, čím dlouhodobější předpověď máte, tím více ta předpověď vychází z historických průměrů, viz. třeba accuweather apod., čili takové téma
je o ničem, nebo spíše o statistikách, jinak si musíte vystačit s tématem, které tu je, tedy jaká bude zima 2018-19,a koukněte,kdy to bylo založeno. Potom ještě vznikají témata k dlouhodobějšímu výhledu v případě třeba rozpadu vortexu, či když řádí el nino nebo el nina...to smysl trochu má, ale za nynější povětrnostní situace mohu tak akorát doporučit loupat cibuli a luštit to z tlouštky slupek..

# 08.01.2019, 16:53

Dokázal by nèkdo tipnout jake budou příštích 48 hodin teploty na frýdeckomístecku ve výšce 350 m ?

386
# 08.01.2019, 17:12

Koralovec
No jak se to vezme, může tam být klidne + 20 po celou dobu, pokud máte ve výšce 350m.n.m. vytápěný barák,a budete měřit vevnitř :D pokud by šlo o venkovní teplotu, nemusíme tipovat, stačí opsat nějakou předpověď na 48 hodin, ovšem přímo místní teplotu, třeba u jednoho domu, to bych si netroufl, bydlel jsem před lety v Chýni u Prahy, měl jsem čidlo na severní, zadní straně domu, a protože to byla řadovka, měl jsem ho i zpřední strany a taky na sever ,vzadu byla mrazová kotlinka,stráň, a rozdíl byl leckdy i 5stupňů ve stejném čase měření..:-))

# 08.01.2019, 17:40

Tak jinak :) Děkuji "Palmě" za odborný Názor" Mě jde o detailní předpověď a o to zda bude v této oblasti a zmiňované výšce sněžit nebo pršet a kolik a teplotu ve 2m nad zemí.

Děkuji předem

386
# 08.01.2019, 18:21

Koralovec
Takže teď už beze srandy, koukal jsem,že tam teoreticky máte mít nějaké srážky, jestli chcete stavět foliovníky, tak bych tu stavbu asi odložil,pokud bude pršet, jednou jsem za deště chtěl natahnout zpět na konstrukci krycí plachtu 6x5 metrů, tahal jsem po chvilce deště asi tak 50 kilo vody na tej plachtě, nešla ani vypnout, 1mm srážek na metr činí jedno kilo váhy..vítr tam máte nít do asi 20 km za hod. což by šlo, teplota okolo nuly, nula ve středu v 7.00, ve 13.00 okolo jedné nad nulou, ve čtvrtek 7.00 minus 3, ve 13.00 minus dva, čili mrazík... toť můj typ dle dostupných zdrojů.

386
# 08.01.2019, 18:35

Koralovec
Pardon, má samozřejmě možná sněžit.. ne pršet. ale kdo ví..:)

# 08.01.2019, 20:33

Ok..děkuji, aspoň jakáž-takáž výpomoc

# 08.01.2019, 20:35

Sice posněhává,ale je plus 2. Tak to bílé svinstvo spíše mizí..

157
# 08.01.2019, 21:56

Co to je za výraz "posněhává"? S tím si jděte do diskuze na Novinky nebo Meteopress.
Ochlazení má bohužel u nás zpoždění a zatím vytrvale prší se sněhem...

# 08.01.2019, 22:06

U nás ani jedno jen velký vítr

22
# 09.01.2019, 06:59

Zatím to vypadá že se příští týden lehce otepli ale bude taky víc foukat tak to zase pocitovou teplotu sníží,výraznou změnu tam teda zatím taky nevydim. Uvidíme co ukáží výstupy v příštím týdnu.

293
# 09.01.2019, 09:45

Pokládám si otázku, zda se vůbec tuto zimu dočkáme ve stejné nadmořské výšce v Čechách (pod 300 m) alespoň tolika sněhu, jako mají na Moravě a aby to alespoň týden, 10 dní vydrželo. Docela jsem skeptický.
Zatím v lednu jsem nenaměřil ani jeden ledový den. A asi kromě pátku to v dohledu není. :(
Takže se akorát nůžky budou rozevírat.
taková zima jako 2010 nebo 2013 bohužel chodí asi hodně vzácně.

64
# 09.01.2019, 09:49

Milan
Nám co bydlíme pod 300m na Moravě, včera nasněžilo, v noci pršelo, polovina roztála a o víku má být +5 , takže to co vy si přejeme i my na Moravě :D

# 09.01.2019, 11:41

My co bydlíme nad 300m a jsme úplně na severu, tak už snad víc jak týden jsme pod sněhem. cca přes 20cm nasněžilo a zůstalo to ležet, ale od včerejška se otepluje, jsou něco málo přes 3 stupně a taje to rychle. Na to že mělo být kolem 1 st nad nulou je to celkem rozdíl, co se týče úbytku sněhu. Mě to nevadí a co se dívám na předpověď na nadcházející dny , tak mění se to postupně k teplejší variantě u nás. Je to znát i slunce vylézá čím dál častěji a sníh pak mizí doslova před očima.Teď máme zataženo, ale stejně to leze nahoru.:slunce:

64
# 09.01.2019, 11:55

Je to sranda sledovat ty teploty, Zlínu hlásili všechny stanice kolem 0. Nějak jím to opět nevyšlo +4,5°C.
Nevím kdo to tu včera psal,že předpovědi na 10 dnů dopředu nevychází. Nějak jím nevychází ani 1 den :D:D:D

77
# 09.01.2019, 12:00

Body_Link
tak u nás momentálně svítí slunce a je skoro +5st,ale to je fuk.Sem rád že za chvilku nebude po těch sra.kách ani památky!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.