Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Původem arktický vzduch přinese výrazné ochlazení

# 08.01.2019, 11:23

palma
No záleží na oblasti. Nemohu mluvit za Prahu nebo za nížiny s výškou 200 m.n.m.
Já to beru z mého pohledu z výšky cca 500 m.n.m. Já chápu, že nížiny na tom budou hůř. A zase rád vyjedu na hory nebo do Alp kde jsou metrové závěje a kde se krásně lyžuje a hlavně pořádně mrzne. Třeba na Harzu jsou nyní noční teploty kolem -10 a denní kolem -3. Takže tam mohou říkat, že zima je super.

388
# 08.01.2019, 11:33

Ondra83
Jo jo, taky jsem na to už pár dní koukal, ten rozpad to ukazuje docela stabilní, zajímavé jsou taky teploty v té výšce, nižší a to o dost, jsou v tom koláči co zasahuje do Ameriky a Kanady. Pak jsem ještě zkouknul tryskové proudění, a to taky dává spíše šanci západu.. Jo a jak tu inzeruje Mráz a sníh, že 20. ledna něco přijde, tak to inzerují věštci na ACCUWEATHER, a dávají i tak maxima do minus osmi, takže si jdu pro tu křišťálovou kouli a zeptam se vědmy nebo nějakého hvězdopravce..

# 08.01.2019, 12:02

Mráz a sníh
Mě je vaše německo od nejhlubšího srdce ukradené, to udělalo problémů za celou historii dost, takže si ho nechte, ale všichni vám tady dávají grafy výhledu a vy si pořád jedete to svoje. Včera jsem to nekomentoval, ale dneska si už začínám fakt myslet, že jste maniak a navíc viditelně mimo realitu, když se povyšujete nad všechny modely a pořád jedete to svoje. to je už moc i na mě. zima z ruska v polovině ledna nebo kolem 20tého , protože nějaký němec řekl. tak to je moc. žijte si v tom snu, ale neshazujte práci ostatních meteorologů. před nějakým němčourem.KDe se podívám je opak , jen ztráta času hledat někde něco, co vám hlásí tamní guru.

# 08.01.2019, 12:12

Jinak takto předpovídají Němci pro mojí vesnici. Od 20.1. postupné ochlazování. Předpokládám, že další dny bude trend dalšího snižování teplot.
Čecháčky nedodržující pravidla slušnosti ignoruji.

# 08.01.2019, 12:16

Jihozápad Německa dokonce chladnější. Píšu o polohách kolem 400-500 m.n.m. Jisté to není, ale je to jedna možnost, která je dosti reálná.

# 08.01.2019, 12:20

Mráz a sníh
Posílat sem předpovědi na více než 10 dnů vůbec nemá smysl - v současné situaci se velmi mění i předpovědi na týden. V delším horizontu má smysl sledovat jen stálá proudění (třeba polární vortex), rozhodně ne nějakou ikonovou předpověď pro jedno místo. Zdržte se těchto příspěvků, zbytečně vedou k OT.

# 08.01.2019, 12:23

Tak potom nemá smysl dávat ani předpověď na tři dny dopředu. Kolikrát se stalo, že ani taková předpověď nevyšla. Třeba na podzim v říjnu, kdy hlásili na druhý den déšť a nic nebylo.
Jen jsem chtěl dokázat, že prostě jsou místa, kde zima je a nejspíš bude. A že je ve hře možnost ruského vpádu do Evropy a že některé modely s tím počítají. Já si naopak myslím, že sledovat předpověď na 1-2 týdny je dobré. Přesnost je sice nízká, ale udává to často určitý vývoj nebo nástin toho, co může být.

77
# 08.01.2019, 12:24

In-počasí
přesně tak,tohle je zbytečné a úplně mimo...

# 08.01.2019, 12:27

Mráz a sníh
Úspěšnost předpovědí na 3 dny je zcela někde jinde než úspěšnost předpovědí nad 10 dnů. Spamovat diskusi předpověďmi se zcela nulovou vypovídající hodnotou opravdu nejde (navíc pro nějaká německá města).

# 08.01.2019, 12:28

To sice ano, ale taky to není záruka, že to vyjde.
Proč tu není vlákno o dlouhodobé předpovědi ?

# 08.01.2019, 12:30

Body_Link
Pánové, já nevím, proč se tu stále dohadujete. A taky nevím, na jaké předpovědní modely koukáte. GFS již nejméně třetí den avizuje +- 20. ledna skutečně ochlazení od severu až severovýchodu, tak proč neustále někteří napadáte "Mráze a snížka", že o tom píše, i když z pohledu Německa. Jistě, každá předpověď, tím spíše za 12 dní, je sázka do loterie, avšak onen trend k ochlazení tam prostě je - a opakovaně. Dokonce se dá říct, že nejnovější výstup GFS je nejstudenější vůči těm předchozím.
A opakuji - nemusí to tak v reálu dopadnout, avšak trend ochlazení model zobrazuje opakovaně, tak proč si z Mráze děláte někteří šoufky, že - Jižní větře, vážně nechápu :D

# 08.01.2019, 12:31

Petronila
Děkuji. Konečně někdo normální. Moje slova.

# 08.01.2019, 12:35

Ochlazeni neni rusky vpad. Panecku to je debata o nicem. My meli ted pred par dny rano v 8 hodin -15 tomu ja rikam narazovy vpad. Ale za 1 den to bylo pryc. Bavme se o -15 az -20 treba tyden az 2 v kuse ne tyhle narazove vykyvy.a jak je psano, co bude za 2 tydny je scifi.

# 08.01.2019, 12:41

Mráz a sníh

Nemáte zač ;-) Už jsem prostě ty umanuté řeči na Vaši osobu neustál, i když zde píšu málokdy. Ale počasí sleduji a diskuze, kolikrát hodně zajímavé, pominu-li zcela zbytečné občasné osobní invektivy, čtu taky.
Jinak - za okny krásně nasněžilo, teplota na nule - paráda. Akorát mě zase čeká koště, zhrnovadlo, protože fakt nakydalo dost. Ale člověk se alespoň protáhne na čerstvém vzduchu, tak jdu na to!

77
# 08.01.2019, 12:41

Mimochodem GFS tam je schopný nad 300hod ukazovat -30 st i měsíc v kuse a stejně z toho nic samozřejmě nebude.toto je opravdu zbytečné se o tom bavit..

# 08.01.2019, 12:44

Petronila
Já už letos 3 odhazoval sníh. Pěkná makačka, ale je to skvělé být venku.
Počasí je velmi zajímavé, je to můj koníček a mám doma i amatérskou meteo stanici.

# 08.01.2019, 12:48

dawe

Ano, dawe, a speciálně z toho nic nebude především v Českém Těšíně a okolí. Vím, vím, vím, u vás v severovýchodním cípu Moravy neprší, nesněží, máte tam Saharu, tedy nejsušší a nejteplejší místo v ČR,celoročně... Ale myslím, že je zbytečné pokračovat. Snad jen - ještě zde chybí, tuším, slunečná Olga, to taky byla (je?) síla s těmi jejím +20 a jasnem na Vánoce :D

F4
Avatar
109
# 08.01.2019, 12:50

In-počasí
Proč prosím kritizujete uživatele Mráz a sníh? Ano, dlouhodobá předpověď ve formě meteogramu nemá velkou vypovídací hodnotu, ale aspoň sem vkládá něco rozumného a blízkého tématu. Naopak máte upozornit teplomilné kolovrátky, kteří stále provokují ve stylu OT, na což je založené vlastní téma... Nechápu úroveň diskuze a určování, co je a co není OT.

# 08.01.2019, 12:53

Mráz a sníh

Stanici si taky plánuji na zahradě pořídit, ale až se přestěhujeme z paneláku do domečku, který je momentálně ve výstavbě. Kdysi jako pubertální kluk jsem měl různé přístroje na balkóně a zapisoval a zapisoval, ještě bych ty zápisy o počasí určitě našel, kdybych ve sklepě hodně dobře pohledal. No - byla to zajímavá doba... Zdraví P.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.