Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Původem arktický vzduch přinese výrazné ochlazení

# 05.01.2019, 17:16

Na.Guru
Tak to beru jako kvalitni legraci :D Nic proti, ale my tady na severu meli v lete 100x vic srazek nez vy.podivejte se laskave kolik srazek bylo na severu a kolik u vas :D az budete chit ochlazeni stavte se v lete vy. My meli prehrady plne vody, vy na suchu. To jen jaka byla pravda, at si rozumime. foto ze srpna. asi tak.

55
# 05.01.2019, 17:23

Alejandro.Marquéz
V pohodě, já si jen trochu "rýpnul" do té věty "V Praze je dneska nádherně a sluníčko peče". Za tu teplotu jsem se omluvil, nakonec se to +6°C dotklo i u nás na Ruzyni. Určitě nemá cenu se tu nějak hádat, jen jsem chtěl aby sis doplnil to místo pozorování. Jak z toho chápu, je to někde na druhém konci Prahy čili nějakých 15 km od nás, takže počasí tam už je opravdu rozdílné a můžeme si snad tykat ne, na fóru bývá zvykem tykání. Zdarec. :)

F4
Avatar
109
# 05.01.2019, 17:34

ROFA
Jezdíme Abertamy-Pernink-Boží Dar. A nad 0 bylo bohužel už ráno.

96
# 05.01.2019, 17:43

F4
Zítra to bude slabá vrstva prašanu na zmrzlém podkladu. To se dá většinou jet kam si člověk ukáže.

# 05.01.2019, 17:48

Snowrain A to je ten váš chladný výhled ? Ani po bedlivějším prozkoumání, tam Arktidu nevidím..:D Dnes roztála i ta troška. co tak namáhavě spadla, je to spíše k smíchu.:D

# 05.01.2019, 17:57

Terlicka prehrada je dobrá tak akorát na zalévání zahrady. V létě tam byla černá značka se zákazem koupání. Dostala se i na tv nova..10 lidí z Havířova dostala po koupání v této žumpě ošklivé puchýře. Tak asi tak k té vaši těrlické přehradě

# 05.01.2019, 18:06

South wind
Ja neco psal snad o arktide. Do patku ukazuji vsechny 3 vyhledy, ktere jsem vybral teploty kolem nuly, to pro me, zvlast po minulych zimach, chladny vyhled je. A schvalne jsem sem dal tyto, abyste nenapsal, ze sem davam ty nejchladnejsi. Spise vy mi ukazte opravdu teply vyhled, nejaky stabilni vliv Atlantiku, teploty pravidelne nad 5 stupnu nebo neco takoveho;-)

# 05.01.2019, 18:17

Po minulých zimách je tato zima opravdu zimní. Buďme za to rádi. Srážky jsou, od 500 metrů stabilní sněhová pokrývka. Na horách doslova přívaly sněhu. Co víc si přát.

# 05.01.2019, 18:31

Koralovec
:D:D:D jo no pravda, je vidět, že sledujete TV nova a k tomu růžovou zahradu, ne? Bylo to pouze v jednom místě, kde podmínky na koupání nejsou vůbec,ale jsou lidi co vlezou i do septiku. to zase jo. Zbytek přehrady v klidu, ale pro novu stačí cokoli aby byli zajímaví. Bylo to i na nově :D tak to je mega. Mimochodem, právě o dostatku vody jsem mluvil. Narozdíl od jiných míst v ČR.

F4
Avatar
109
# 05.01.2019, 19:17

Mráz a sníh
Pokud bydlíte od 500 m.n.m., tak ano, pro nížiny, zjm. české, se zatím nic nemění

# 05.01.2019, 19:36

Je vysoce pravděpodobné, že druhá půlka ledna a hlavně únor bude velmi mrazivý.

32
# 05.01.2019, 20:47

Body_Link
Co to třepete, já ve svém hlavním místě pozorování (pár km jižně od Loun) jsem víc na severu jak vy. Mluvil jsem západ vs východ. A cca do července jsme na tom, dle intersucha byli líp. Pak se situace obrátila, a ano, větší sucho bylo u nás, ale i na většině území Slezska, než v tom vašem cípu (v podstatě Polsku). Pravda, ale je, že letní bouřky, všeobecně víc chodějí do Čech (hlavně západních a jižních), než tam k vám.;-)

# 05.01.2019, 20:51

Prady
Němci předpovídají koneckonců taky studenou zimu a zatím jim do vychází. Oproti minulému lednu je ten letošní zatím velmi chladný. A sněhu je ve vyšších polohách taky slušně.

# 05.01.2019, 21:09

Tento rok je zima Atlantická, za měsíc a něco, může být klidně předjaří.:D

# 05.01.2019, 21:43

Loni byl pomerne teply leden a hlavne zaver. Unor naopak studeny a se snehem. Aspon u nas. Aby se to neotocilo. Leden snehovy a od unora jaro. Kezby. :slunce:

Na.Guru my v Polsku nejsme naucte se mapu. A trepu realitu. Vyschle, nebo polovyschle prehrady v Cechach byly,vase lokalita neni vesmir republiky, ktera urcuje vetsinu takze netrepte opak. Jedine souhlas, ze bourek tam mate vic nez my. V tom pripade nechapu, jak to, ze jste meli vic sucho nez my.

# 05.01.2019, 22:05

Jo v březnu skončí zima. To tak bývá. Pak zapnu klimošku a nějak to do další zimy přežiju.

# 05.01.2019, 22:08

Mráz a sníh :D Jo v březnu už bude klidně +13 koncem i +23...:D

# 05.01.2019, 22:10

Nevím proč je výstraha na náledí na Jihu Čech když je nad nulou a prší a nevypadá to že by se ochlazovalo zbytečná

# 05.01.2019, 22:11

To je možný. Zažil jsem v březnu ovšem i teploty pod nulou přes den. Takže se nechám překvapit. Podstatné pro mě je nynější počasí a fakt, že nemusím přes den vidět slunce.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.