Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Původem arktický vzduch přinese výrazné ochlazení

32
# 05.01.2019, 14:44

Snowrain
No jo trošku si tam na tom východě ochladíte hlavinky, ale nebojte vynahradí se vám to v létě, až k nám budou chodit :blesk: a ochlazení na 20C a vy se budete koupat v potu :D

293
# 05.01.2019, 14:44

Za to v Čechách je to téměř jarní. Moje meteostanice naměřila až 8°C, tedy stejně jako na začátku týdne. A pro Čechy je pořádná zima v nedohlednu. :(

# 05.01.2019, 14:48

tady přes 2 stupně a taje to. Jinak Alejandro, gratulace k hezkému počasí. tady je to nasněžená navátá pomalu břečka, ani s autem nejde vyjet, protože je to slepená hmota. Děs. V noci se ma ochladit dost pod bod mrazu, tak jak předpovídali, to bude luxusní led úplně všude.

# 05.01.2019, 14:55

Snowrain
Měl byste začít popisovat realitu a ne tady fabulovat s těmi vyloženě zimními modely a i přestat poletovat s těmi velmi chladnými, asi si je lepíte ve své fantazii..:D

238
# 05.01.2019, 14:59

Alejandro.Marquéz
Že na chvíli vykouklo slunce mezi mraky ještě neznamená, že tu peče slunce. Ano zima není...fouká teplý vítr a z 80% je celý den zataženo s občasným deštěm. Vaše původní vyjádření působilo dost bulvárně nebo jako od členů Jižní vítr a Dawe

# 05.01.2019, 15:02

Prady Já bych to zkrátil, zima není a ani moc nebude, zanechte planých nadějí.:D

77
# 05.01.2019, 15:08

Snowrain
u nás to tež mizí, ráno to bude o hubu na cestách tady...

# 05.01.2019, 15:15

South wind
Vite ja se divam i na ostatni predpovedi, vy sem davate jen tu jednu, protoze je nejteplejsi. Chapu ze vas musi frustrovat jak je zatim leden krasne zimni a melo by to tak pokracovat, ale s tim vy nastesti nic neudelate:D. Jen tak ze zajimavosti tohle je zase trochu jina predpoved pro mou oblast, jaksi chladnejsi, nezda se vam, pane experte?:D

80
# 05.01.2019, 15:17

V předpovědích je momentálně velký rozdíl mezi Čechy a Moravou a podle toho, jestli zrovna převáží západ nebo východ. Nemá to smysl moc dopředu řešit, protože i minimální rozdíl v útvarech dá rozdíl 10 stupňů. Ale samozřejmě je skoro jisté, že východ bude chladnější - otázkou o kolik a jestli to bude stačit na zimní počasí.

# 05.01.2019, 15:22

Snowrain Nechte toho člověče , to je norská prognoza z Ecáku.Nic víc..:D

# 05.01.2019, 15:23

Prady
Slovo “peče” bylo samožrějmě myšleno na lednové poměry. Nepovažuji na něm nic bulvárního. Každý to ovšem vnímá subjektivně. Nečekal bych, že někteří “amatérští meteorologové” takto slovíčkaří.
Až budou letní bouřky, tak si dám pozor, abych nenapsal, že “leje”. Pro každého to taky znamená něco jiného. :)

# 05.01.2019, 15:33

South wind
Coz znamena, ze to neni predpoved? Nebo vite neco vic nez my:D. A co vymyslite na tuhle predpoved? Resim samozrejme vyhradne prvni tyden, druhy uz je daleko, ale to jiste vite:D

# 05.01.2019, 15:37

A do tretice at to mame kompletni, tak ten stejny vyhled jako jste sem dal vy, je pro mou oblast take chladnejsi, do patku teploty kolem nuly a obcas snezeni, a to jsme v nizine:D Omlouvam se ostatnim za zaplnovani diskuze, ale hrozne me bavi s vami diskutovat, je to skvely zazitek:D

# 05.01.2019, 15:37

Užívejte si raději tohle krásné zimní počasí. Sahara přijde v dubnu

F4
Avatar
109
# 05.01.2019, 15:38

ROFA
Přijeli jsme z běžek, vlastně jsme se rozjeli a za 10 minut otočili zpět, protože silně mrholilo a foukal silný vítr. Pěkný hnus, jet se v tom nedalo. Vždycky na víkend je teplo i v Krušných. Přes týden mráz a prašan a než se člověk dostane na lyže, tak je obleva. Dole máme po sněhu v tom teplým marastu, ale bylo to pěkné.

V Čechách zima jen tak nebude, kdykoliv se ochladí, tak beze srážek a další den se oteplí už během noci a srážky chodí při nadnulových teplotách. Pro mě je ukazatelem kvality zimy množství sněhu a mrazu v nížinách, což by tak mělo být. Kdyby bylo na horách 3 m sněhu a v nížinách jsme sníh viděli jednou na 1 den a bylo furt nad 0, tak to není dobrá zima.

96
# 05.01.2019, 15:38

Sotva se na pár hodin oteplilo a už se nám tu zase prohání Jižní Vítr. :D
Za pár hodin už ho zase sfoukne severák. ;-)
Dlouhodobější výhledy zatím naznačují vyloženě bílý leden.

55
# 05.01.2019, 15:40

Alejandro.Marquéz
Ok tak promiň, měl jsem data z 13:00. Tvůj příspěvek byl ze 13 hod. a pak sem flákneš data ze 14:00. :D Jinak já jsem taky "v Praze" a slunce tu není ani náznakem, naopak občas docela solidně pršelo a max. +5°C. Ten podpis si ale i přesto můžeš doplnit. ;-)

96
# 05.01.2019, 15:41

F4
měl jste zeptat. Trefil jste zrovna mizerný den, ale o oteplení se vědělo.
Jezdím i v dost špatných podmínkách, ale dnes bych ani psa nevyhnal. ;-)

Zítra to bude o něčem jiném?

Zde máte link na Meteostanici:
https://www.in-pocasi.cz/meteostanice/stanice.php?...

Do které části hor jezdíte?

238
# 05.01.2019, 16:01

Alejandro.Marquéz
Přesně jak píše Ondriš ...doplň si popis, protože jinak jsou tvoje vyjádření opravdu nerelevantní a "bulvární" Praha je velké město s různou teplotou v oblastech, výškou sněhu i oblačností. Když napíšeš, že v Praze peče slunce tak je to prostě nesmysl, protože u nás na Praze Zličí nesvítilo slunce ani 2 minuty...celý den zataženo, vítr a dešťové přeháňky - typické lednové počasí pro Prahu z posledních let.

# 05.01.2019, 17:03

Ondris
Nemusíte se omlouvat. Můj první dnešní příspěvek je lehce po 13h, ale už v tu dobu bylo 7 °C (promiňte, vlastně 6,8 °C, tady musí být člověk naprosto akurátní). Proto jsem to psal. Další reakce byla až po 14h, proto jsem zaslal poslední data. Data jsem Vám dohledal, viz níže. Snad mi tedy již budete věřit. Ale můžu říct, že jste mě překvapil. Vaše příspěvky patří mezi ty kvalitní zde na fóru, s daty pracovat umíte, tak si nedovedu vysvětlit, co vlastně pořád řešíte? :)
Je smutné, že tu lidé řeší takové malichernosti, jako jestli je 6 °C nebo 7 °C nebo že si někdo dovolil napsat, že když byl venku v zimním oblečení a slunce na něj svítilo, že napsal, že slunce peče. Vy jste se mnou venku nebyli, pánové.

Staniční data ČHMÚ
Staniční data ČHMÚ

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.