Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Druhá polovina týdne opět slunečná

274
# 03.10.2018, 12:28

Tomamir
Nic ve zlým, ale jste typickej ignorant. Kdo jinej než my s tím musíme něco dělat, samo se nic nevyřeší, u GO se stačí přizpůsobit a zvrátit trendy, ale ta cena těch opatření mě děsí a stejně to zatím nebude stačit, bude to brutálně křivit trh a lidi to budou odmítat z důvodu nepochopení, já to chápu, ale nesouhlasím, pač to nebude fungovat, je třeba jednat synergicky a ne izolovaně, včetně USA, viníky bych tvrdě potrestal=politicky neprůchozí, za mě ale korektní a teprve pak můžete s klidem toto předat k řešení dalším generacím.

36
# 03.10.2018, 12:39

Yurri
A co Vy osobne s tim udelate? Prestanete jezdit autem Vy a Olga a razem se zmeni klima k lepsimu? Ja jsem ignorant a vy blazni...Zmenit se musi hlavne USA se svou politikou a giganticke ropne spolecnosti, ktere tlaci spalovaci motory pred alternativnimi ekologictejsimi pohony, protoze z toho maj miliardy dolaru! Co s tim jako mam udelat ja? Ja jen rikam, ze plakat a stezovat si tu jaky je vedro a sucho 5x denne tady na diskusich jako Olga se nic nevyresi a jestli myslite, ze Vy z vasi pozice neco zmenite, muzete zacit...;-)
Pocasi je jaky je a zadny Yurri ani Olga95 s tim nic neudelaj, smirte se s tim...takhle jsem to myslel. Ocividne mate jiny nazor nez ignorant Tomamir, asi jste schopni neco zmenit, takze vam dvema drzim palce se zachranou klimatu...:D
PS: Ja treba auto nemam, ale bez elektriny zit nebudu jen protoze se 50% elektriny dela v uhelnych elektrarnach, ktere vypousti CO2;-) Vy muzete zacit...Zacnete vytazenim PC ze zasuvek, aspon tu bude klid...:D To ne, ze...Chapu, placem na techto diskusich se da vse do pohybu...:D

F4
Avatar
109
# 03.10.2018, 13:03

Tomamir
Já nevím, ale přesně tohle jako argument nesnáším, že je teplo, tak se dá někde dřepět a chlastat. zrovna tak řeči, užít si, dokud je - jaký dokud je? Od dubna toho bylo málo? Kdoví, kdy vůbec přijde nějaká změna.

36
# 03.10.2018, 13:05

F4
To pivo bylo jedna z variant, prochazky, vylety, sekani dreva, je mnoho aktivit, kterou jsou lepsi ve 20 a jasnu nez pri 5 a v desti...Jasny, voda je potreba, o tom vubec zadna! Ale tlakova vyse ma jiny nazor a na nejakou destivou zmenu to proste nevypada, hold nas ceka dalsi teplo no...Takze se tu mam cely den vztekat a brecet u PC jako Olga a ono se to zmeni jo? No zatim to moc nepomaha teda...:D Ale klidne pokracujte...;-) Tomamir out...;-)

# 03.10.2018, 13:16

Zatím jsem tady do diskuzí nepřispíval, ale tahle vaše debata mi nedá a připojím se. :D Opravdu ty kecy co tu píse Olga95 jsou strašné. Asi 30krát už jsem četl jak bude na Silvestra 30°C a už toho mám také dost. Je to stále dokola.

Takže za prvé na Silvestra v našich podmínkách 30°C za našeho života určitě nebude to vám říkám s jistotou na kterou vsadím i barák.

Za druhé nenadával bych na modely, protože to je nejlepší zdroj informací o počasí, který v současnosti máme a lépe než ony tu nikdo z nás počasí neodhadne.

Za třetí ano letošní rok je extrémně teplý suchý, ale pořád skončí třeba jen 1-2°C na dlouhodobým normálem, takže to není zas takový extrém jakože nemáme tu prostě subtropické klima ani v takto extrémním roce.

Ano srážky nám hodně chybí a i když miluju slunce a teplo, tak mě to samozřejmě trápí, že vegetace trpí. Ale je brzo soudit, jak to takto bude do budoucna. Největší experti na klima nepředpokládají v naší lokalitě výrazný úbytek srážkových úhrnů. Takže to co se poslední dobou děje může být jen výkyv na pár let a pak se to zase otočí. Už se to v minulosti stalo.

Jinak globální oteplování se samozřejmě odehrává, ale málokdo z nás je schopný k tomu nepřispívat. Předpokládám, že spousta lidí co tu na to nadává žije zcela běžný život. Kupuje dovážené produkty, jezdí dopravními prostředky, v zimě si topí atd. Takže k tomu také přispívají. Je na každém z nás aby se snažil svoji ekologickou stopu snižovat. Např. nekupovat dovážené produkty - to znamená si často připlatit a s ničím zbytečně neplýtvat. Tak se každý zamyslete nad sebou a snažte se s tím něco dělat. Ale to že jen budu dokola brečet v diskuzi nic nezmění.

zdar

64
# 03.10.2018, 13:50

JohnBattler
Pěkně jste to vystihnul :D
Já se třeba aspoň trochu snažím, třídit odpad. Netopím, nejezdím autem,snažím se kupovat české výrobky, momentálně už mi přijde ,že jsou lépe dostupné cenově. Snažím se omezit používání plastů, místo toho jsou recyklovatelné papírové náhražky, nebo sklo... Není to mnoho,ale myslím,že když každý trochu pomůže...
Ale taky si myslím,že toto počasí může být výkyv... už se to několikrát stalo, tak proč né teď...

Bohužel globální oteplování bude asi složitější oříšek

274
# 03.10.2018, 15:43

Tomamir
Hele v klidu, jen jste mi připadal hrozně odevzdanej a chtěl jsem vás pouze povzbudit v aktivitě v boji proti GO, vézt se umí každej bl...,a to určitě nejste.

Mikroklima na zahradě si ovlivňuji už dávno a třeba cloud seeding mám určitě v plánu též vyzkoušet, asi na to ale úplně nedostanu povolení. No a každý katastr obce, města, kraje, státu je pouze součet mikroklimat, takže každá hromada kompostu má nějaký význam, tolik moje filosofie.

Být v dnešní době bez auta je obdivuhodné a vaši ekologickou stopu to výrazně snižuje, hned bych vám snížil daně. Jinak já si nestěžuji, jen popisuji a diskutuji různé úhly pohledu, komu se to klábosení nelíbí, ať vypadne z diskuze a nekritizuje ostatní, zbytečně zabírá místo zasvědcenějším a zapálenějším.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.