Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí V pátek k nám pronikne chladný vzduch

36
# 20.06.2018, 08:34

Lucina
Nevim co rikali na CT24 nebo na Nove:D, ale modely tam ty 30ky kresli az od pulky pristiho tydne, coz je porad za tyden odted, takze to neni jiste...Jiste je jen, ze se bude pozvolna oteplovat, takze mozna na CT24 hlasali jen to, co je jiste...:)

63
# 20.06.2018, 08:40

Byla tam ta jejich slavná dlouhodobá předpověď, co jím tak super "vychází" :D.. Takže tak no :D

36
# 20.06.2018, 08:42

Lucina
Aha...:D;-)

77
# 20.06.2018, 08:45

Tomamir
nezapomínej,že modelům ty hica vždy vyjdou:D

36
# 20.06.2018, 08:48

dawe
Mas pravdu, ze tlakove vyse a otepleni GFS vychazi daleko lepe nez ochlazeni...to zname ze zimy, vid:D;-)

77
# 20.06.2018, 09:19

Tomamir
přesně tak,takže si myslím že od poloviny příštího týdne tropy můžeme čekat,podle mě i ČHMU se brzy k tomu přikloní.Jen doufám,že to bude ještě snesitelné...

80
# 20.06.2018, 11:10

Tomamir

Já věděl, že hned přijde proslov zpět :D Po pravdě, ještě jsem nepotkal v Praze člověka, který by byl rád, že jdou vedra, tady je to opravdu k nežití.

142
# 20.06.2018, 11:15

ČHMU a jejich dlouhodobý výhled je v podstatě vždy o ničem, protože vždy nevyjde, v zimě také říkali že nebude žádný mráz v tom jejich výhledu, a pamatujeme všichni, jak mrazivo pak bylo. Nedávno také říkal ten jejich slavný výhled, že nebude takové teplo a světe div se, ono to teplo bylo. A předpokládám, že od toho příštího týdne bude okolo těch 30 a v nejteplejších oblastech jižní Moravy a Polabí i slabě nad, ale extrém si myslím, že nebude.

Ondra83
Ono se to často kecá i pražákům totiž, protože si stěžují na teplo, které si zapříčinili sami, a mimo to, 19 stupňů na tuhle dobu je opravdu málo a ráno 10. A mimo to, loni měla Praha, oproti nám na jihu Moravy, o polovinu míň tropických teplot. A co jsem pozoroval tak na okrajových a sídlištích částech Prahy nejsou zas tak vroucí noci, jako v Klementinu - ovšem, kdo z Vás v historickém centru Prahy bydlí, že a bohužel, panelák se jen tak vyvětrat nedá, i když je venku relativně na noc OK - vím, o čem mluvím.

80
# 20.06.2018, 11:33

igor127

Vy jste pěkně agresivní :D

Že je z Prahy a všeobecně všech velkých měst tepelný ostrov je zřejmé. Ale zapříčinili sami... no kolik opravdu Pražanů dnes v Praze bydlí? 50 %? Zbytek jsou všechno náplavy, nakonec včetně mě. A město se rozšiřuje kvůli nim. Takže s tímhle opatrně.

Ad tropické noci - loni byl často značný rozdíl mezi Čechy a Moravou, takže to je pochopitelné. Ale normálně to tak nebývá a nakonec třeba v roce 2015 bylo v Praze asi 28 tropických nocí, na míle vzdáleno druhému místu. A doufám, že na hodně dlouho naprosto nedostižný rekord.

# 20.06.2018, 11:45

Ondra83
Napsal jste to za mě. Praha se neúměrně zvětšuje a zahušťuje díky přistěhovalcům z celé republiky, většinou z Moravy. Pan Igor by tedy měl nejprve definovat, kdo jsou podle něj ti Pražáci, které zde neustále napadá. Většina rozených Pražáků totiž v Praze již delší dobu nežije. Navíc my zde v diskusi popisujeme stav počasí a ne kdo to zavinil.

142
# 20.06.2018, 11:55

Ondra83
rok 2015 je nedostižitelný v celé řadě věcí :D Agresivní nejsem, ale jen jsem použil a upravil Váš výraz "těm z Jablonce se to povídá" :D

kostohryz
Já tady neustále nikoho nenapadám(kdybych je chtěl napadat, stačí zajít do sklípku), od toho tu jsou jiní a upřimně je v tomhle úplně jedno, kdo odkud co - to vedro tam není jen tak, ale z lidské činnosti jako ve všech větších městech. A počasí a lidská činnost jde celkem dost dobře dohromady.

80
# 20.06.2018, 12:10

igor127

No povídá se jim to, samozřejmě. To je holý fakt, že tam je třeba o 5 stupňů méně, vždyť to je podhorská oblast. To, co je pro ně letní den, znamená v teplých místech ČR úmorné vedro. To snad ani není k diskuzi :cool:

Jinak vaše generalizování, proč je kde jaké počasí, je úsměvné :)

36
# 20.06.2018, 12:12

Nehadejme se chlapaci...;-) Berme pocasi jako fakt, se kterym nic neudelame, at bydlime kdekoliv...Od patka si par dni prijdou na sve ti, kteri maji radsi chladnejsi pocasi, za tyden (mozna-neni to jiste) ti, co maji radi vedra...;-) Hlavne se nehadejme, je to zbytecne...;-)

80
# 20.06.2018, 12:16

Tomamir

On se nikdo moc nehádá :cool: Koukám, že solidní vedro budou mít i ve Skandinávii, tam je v plánu hodně přes 30 v jižních částech, hlavně ve Švédsku.

142
# 20.06.2018, 12:23

Ondra83
Já nic negeneralizuji. ale povídá se to všem, z Prahy je ve centru tepelná pec a chcou chladno a kde je chladno chcou teplo - já bydlím na okraji města a také tu máme vedro, a nejhorší je bydlet v paneláku, na to nemusí být ani tropická noc, a je nesnesitelně :D A s tou Skandinávií, to bychom teprve hučeli jak sirény, jaké nám je vedro, být tamními :D

Tomamir
Nehádáme se

271
# 20.06.2018, 12:33

Já teda ani ten příští týden žádný vedra nečekám, alespoň u nás, budu rád, když teplota přeleze hranici letního dne a dostaneme se na max. 27 či 28, v noci 14, naprostej ideál.

77
# 20.06.2018, 12:58

Tak amatéři z ČHMU už konečně očekávají až 30st příští týden,já je ještě poopravím,teploty půjdouž až k + 34st!

142
# 20.06.2018, 13:04

dawe
A vaše odborná předpověd vychází z čeho? GFS neukazuje +34, tak bych se rád podíval na to, kdy se konečně tak oteplí :) ...

182
# 20.06.2018, 17:09

Dawe má skleněnou kouli ... ;-):D:D:D

# 20.06.2018, 19:25

Tak GFS je globální model s nižším rozlišením, který není schopen zachytit úplná maxima v teplotách. Přes 30 °C se v příštím týdnu s vysokou pravděpodobností dostaneme, ale kam až přesně to půjde, je zatím nejisté.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.