Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Česko zasáhnou silné bouřky

6
# 23.09.2014, 13:06

No, my jsme sezónu již vzdali někdy v srpnu kdy se ochladilo na podzimní hodnoty, v září nespadla ani kapka a včera mě tak ani ve snu nenapadlo že při 9°C přijde nejničivější bouřka letošní sezóny. A zvlášť vzhledem k datu 22.9., možná bych měl začít větu že tohle opravdu nepamatuju. V září obvykle se chodí na houby, nebo se pouští draci, ale včera tady byla smršť srovnatelná s letní supercelou. Před pátou hodinou se zatáhlo, ostatně nic nového ten den, protože chodilo mnoho přeháněk, ale tato byla jiná, byla bouřková, výboje šly již z Německa. U nás to odstartoval velice blízký blesk, musel uhodit někde do baráku kolem nás, protože se rozsvítil elektrický sloup před barákem, respektive hodil záři větší než blesk samotný, z domova se ozvala ohlušující rána a na to byla hromová rána z blesku, vše se odehrálo asi tak v jedné vteřině. Na to přišla vichřice, nárazy a provazy deště, později i příval krup. Kroupy vydržely ležet na zemi i půl hodiny po přechodu bouřky.
Ta ohlušující rána z domu byla wifina, která dokonale shořela, pak nějaký rozbočovače a přepěťovka, která evidentně selhala..
Takže to byla tečka za letošní zpackanou sezónu, kdy jsme tu měli bouřek, že bych je spočítal na prstech obou ruk a opět sezóna skončila vypálenou wifinou (již třetí rok po sobě :pozor: ).

41
# 23.09.2014, 16:18

Ovar
Zdravím vás, prosim vás odkud jste?, včera se sice nějaké bouřky vyskytly, ale jen slabé, silné bouřky se objevily o víkendu

6
# 23.09.2014, 18:25

Omluva- zaponměl jsem, že to nemám v podpisu. Jsem z Domažlicka, malá vesnice u Domažlic ;-) .

Doneslo se mi, že v nedalekém Podhájí stejná bouřka ničila televize, ta se tedy vyvedla :) .

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.