Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Do Česka se vrátí zima

# 16.01.2011, 12:35

Příští týden se v Česku začne postupně ochlazovat. V pondělí a v úterý bude ještě stále nadprůměrné teplo. Během středy se však začne ochlazovat a od vyšších poloh se očekává sněžení. Více

2
# 16.01.2011, 12:38

jooo :)

72
# 16.01.2011, 12:50

JE TO PĚKNÉ ALE TEN POSLEDNÍ ODSTAVEC V TOM ODKAZU SE MI NELÍBÍ .

238
# 16.01.2011, 13:12

Já bych si osobně přál už sníh hlavně na horách...30.1. jedu do krkonoš na týden tak ať to tam pořádně vypadá...v nížinách mi bude stačit když přijde ještě jedna kalamitka někdy v únoru a tim to zhasne. Prosinec jsme si užili až až....:D

72
# 16.01.2011, 13:45

Prady
NO VY ANO ALE CO MY NA MORAVĚ JSME ŽÁDNOU ZIMU SKORO NEMĚLI JEN JEDNU KALAMITU NA ZAČÁTKU PROSINCE A PAK PÁR NĚJAKÝCH SNĚŽENÍ TO JE VŠECHNO, BOHUŽEL LETOS TO ZATÍM JAKSI NEVYCHÁZÍ ALE UVIDÍME SAMOZŘEJMĚ UŽ ŽÁDNÉ EXTRÉMY NEČEKÁM ŽE BY V UNORU NAPADLO VÍCE NEŽ V PROSINCI TO NEVÍM UVIDÍME...

2
# 16.01.2011, 13:55

na moravě ještě nebyla ta pravá zima:!!:

Anonymní
Avatar
# 16.01.2011, 14:01

radek
u nas bylo nejvide snehu pred pak prislo 10stupnu na nulou a snehu uz pak napadlo malo a ted doufejme ze ten snih bude a napadne treba aspon 20 centymetru v cechach 75 centymetru na morave a teploty byly pod nulou cely unor a na konci ledna a v breznu a pak at prijde teple jaro a horke leto a ze bude svitit slunicko a ne jak loni ze byly povodne to je vse

72
# 16.01.2011, 14:30

no nevím jak to bude s tím sněhem to je možná ještě předčasné řešit ale zima by se ozvat ještě měla tak snad se ozve ve větší míře na moravě a na slovensku kde sněhu vážně letos moc nebylo

# 16.01.2011, 15:33

Tak u nás na Hradecku prakticky vyšší sněhová pokrývka nebyla...max. odhaduju na 7-10 cm. maximální teplota v prosinci u nás: +5,4°C, jinak sníh tu ležel od noci z 26. na 27. listopadu a vydržel prakticky až do té mohutné oblevy v lednu.

Docela bych rád, kdyby to ochlazení vydrželo aspoň do konce druhé únorové dekády bez výrazné oblevy a aby každý den připadlo aspoň kolem 2-3 cm sněhu. Ideální by byly zimní teploty až do půlky března, poté pozvolné oteplování a hlavně aby v dubnu nepřišly hned teploty +20°C a víc, sucho by taky neprospělo...ale to je jen přání...

72
# 16.01.2011, 15:37

podle nových předpovědí by mělo být až do úterka spíše polojasno zpočátku i jasno nebo skorojasno přičemž od středy by měla nastoupit studená fronta od severozápadu za kterou se začne postupně ochlazovat a teploty se budou blížit pomalu k nule na frontě by mělo ještě zpočátku pršet nebo padat déšt se sněhem ale v polohách nad 500 m by mělo už sněžit během čtvrtku se čeká sněžení už i níže teploty kolem +0°C tak uvidíme třeba to uplně beze srážek nebude a mrazy dorazí hlavně rána a noci budou velmi mrazivá teploty mohou opět poklesnout při vyjasnění i pod
-12°C tak uvidíme jak to nakonec dopadne konec koncu ještě nějaký sníh a mráz v nížinách nakonec uvidíme ale jak dlouho vydrží to už je otázka (?) únor z klimatologického hlediska nebývá tak silně mrazivý jako leden (letos bohužel je leden velmi nadpruměrný tak to zatím nelze srovnávat s unorem jelikož nevíme jaký bude ale pro letošní zimu platí že prosinec byl ten mrazivý a sněhový ale zas jak kde např v čechách si sněhu užili déle než na moravě kde to bylo spíše střídavé)Jinak myslím nebo si tipuji že unor by mohl být alespon po tomto teplém měsíci pruměrný nebo při lepším podpruměrný ale kolik napadne sněhu a nebo jestli bude více mrazu či tepla to zatím nikdo neřekne

818
# 16.01.2011, 19:36

Vrátí a docela jsem to čekal, že v lednu se nemůžeme dlouho "ohřívat" při 10°C. Jen se oteplilo, aby postihly hlavně Čechy povodně.;-)

72
# 16.01.2011, 20:44

Zima se vrátí a možná že i přisněží pokud se zadaří ;-) :snih:

Anonymní
Avatar
# 16.01.2011, 22:32

Ale jo, zima ještě budě i nějaký ten snížek na horách.Předpokládám to podle dlouhodobých pozorování mezi 20.lednem a 15.únorem.Jenom proboha, ať na jaře nemusím sázet kobzole (brambory), na zahrádce u chajdy, do závějí !

Anonymní
Avatar
# 16.01.2011, 22:35

radek
Ani mne :( :!!: :(

818
# 16.01.2011, 22:43

Permon-1
Ta zima vrací i březnu, "poslední záchvěvy" bývají i okolo 20.3. a to v nížinách většinou už dlouho nevydrží.:)

2
# 17.01.2011, 07:13

Nekde už začla kvést květiny:!!: no proste PŘÍRODA SE ZBLÁZNILA (a vy určitě víte proč);-)

117
# 17.01.2011, 14:19

Tak dnesnich novinach pisou,ze do nedele ma napadnout na horach pul metru snehu a v nizinach kolem 15cm.Studeny mrazivy raz pocasi ma vydrzet dlouho,otepleni se neocekava.:)To je najednou zmena,jeste vcerejsi novinach,vrati se zima,ale nebude dost mrznout ani snezit.Na Honsovych strankach to sami a dnes do novin tvrdi tohle.Snad to pravda bude,i kdyz pocasi je nepredpovidatelne ;-)

72
# 17.01.2011, 17:01

[b]space[/
Můžu se jenom zeptat v jakých novinách si to četl? díky

# 17.01.2011, 17:06

Space
Nj média co od nich taky můžeme čekat, včera mě rozesmála...jejich motto je jednoduchý,, jak je ted nebo jaký je poslední výstup modelu tak bude,,
Já očekávám z těch přeháněk a sněžení do čtvrtka večer v SZ Jihočeského kraje pár cm, celkem na to máme štěstí.
A pak..rád se necham mile překvapit;-)

Danieli
Proč takovýhle řeči kvůli několika teplejším dním

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.