Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Jaro 2024, jaké bude?

# 23.04.2024, 09:32

swan1
Přesně tak a konečně to vypadá že od víkendu budem na teplotním normálu nebo i nadnormalu.

386
# 23.04.2024, 10:04

Aldy1977
Jo, teď pro změnu to tam zase šoupe do teplejší varianty, nicméně jak s těma mrazama, počkat tak do pátku, a bude to jistější, která varianta vyhraje, já jsem momentálně bez nálady, patrně mi zbyl jeden strom v pořádku s broskvema, jedna jabloň, aronie o.k. plus teda se předvedly kamčatské borůvky, bez ztráty květinky a to už mají zelené plody, holt jsou na to zvyklé.. jinak vše kaput, včetně kytek,.. jo samozřejmě vše subtropické na zahradě je evidentně bez škod.. jak jinak..:D

v pátek uvidíme co bude..
13
# 23.04.2024, 10:09

Tady naposledy pořádné pršelo na konci února a dle predikce už ani pršet nebude Od víkendu jdeme do léta úplně nasucho a pak opět jen slunce, vedro a sucho.

# 23.04.2024, 10:51

Lesník
Na Českolipsku taky, je tu sucho, únor deštivej byl, ale u nás je to druhej měsíc po sobě srážkovej podprůměr jak blázen. Březen byl teda horší. Příští čtvrtek mi ukazuje bouřky, tak snad to zaleje.

# 23.04.2024, 11:10

palma
To mě opravdu mrzí, že to tak mráz zlikvidoval. Člověk se s tím pipla a pak stačí jedna noc. Tady byla tmin -2,5 tak snad škody nebudou.
Ještě bude rizikový pátek a to zřejmě na velké části území a někde čtvrtek i sobota.
No jo počasí je pán...

0
# 23.04.2024, 12:03

Toto jaro je celkem dramatické. Včera u nás v ovocném sadu zapalovali balíky sena :!!: aby ochránili květy před mrazem.

168
# 24.04.2024, 11:24

Tak ten příští týden mají modely krásné teplo, jen icon tam cpe už od středy nějaké ochlazení, jinak gfs s ecakem mají teplo.Vypada to i od půlky dalšího týdne na nějaké bouřky ale to je ještě daleko tak snad tam to teplo v modelech alespoň týden vydrzi a neotepli se na pár dní.

Icon
ECMF
Gfs
# 24.04.2024, 12:13

kuba
Vypadá to dobře, ale na Moravě bude pocitovku snižovat čerstvý vítr.

48
# 24.04.2024, 13:27

Ve výhledu jsem napočítal 8 dní bez deště, kéž by to vyšlo. Teď v dubnu s přimhouřením oka už taková série devíti dní byla, předtím se to stalo až v lednu v té mrazivé epizodě. Ono už bude květen a teploty co tady byly 5-10, jeden den max +3 prostě už by v tomto ročním období byly s delší trvanlivostí hodně neobvyklé. Tato studená vložka trvá osmým dnem a zítra se zřejmě ještě nad 10+ nepodíváme a je jasné, že tepleji bude a můžem schovat zimní výbavu :)

Ten duben to zabil, začal přehnaně teple po nadprůměrném únoru a březnu, pak vlhko a mráz to skoro všecko zlikvidoval :(, ale nemám to všecko zkontrolováno a uvidíme časem.
Srážkově jaro bude ve finále hodně nadprůměrné, je to můj tip, že by to květen hodil někam do průměru při tom jak to jede se mi nezdá.

# 24.04.2024, 15:17

kuba
ICON to změnil, to teplo bylo podle něj dva dny zpátky přes celej tejden + víkend, to ochlazení ale když už nevypadá tak extrémní. Zas naopak zvýšil maxima od neděle do středy, nejteplejší oblasti až 28 v úterý a ve středu. Je to daleko, ale i já bych se k ochlazení taky přiklonil, pokud to alespoň ještě jeden model změní.

Ty dva dny zpátky, co jsem sledoval, byla naopak shoda ICONU a Ecáku a GFS tam ještě házel maxima nízký. Tak uvidíme, určitá shoda tam je, já osobně to spíš taky vidim na ochlazení

# 24.04.2024, 15:34

Předpověď ČHMÚ s tím zatím nepočítá, ale tak aktualizace za pár dní přijdou

386
# 25.04.2024, 15:34

Jinak teda koukám na poslední výhled počasí, že návrat léta je opět v dohledu,, dobrý no..:cool:

léto budiž pochváleno..
50
# 25.04.2024, 15:58

Se mi líbí, jak sem dáváte ty grafíky, které se mění 4krát denně, dobrý... :-) chápu, že se není moc čeho chytit, ale tady než toto si raději přečtu každého svůj vlastní postřeh a výhled.. to má určitě větší vypovídací hodnotu než ty grafy z in-počasí... :-)

třeba pro moji oblast v jiných aplikacích žádné 25tky nevidím.. kam až to sahá.. ale bral bych je, ale nikde opravdu nevidět..:)

48
# 25.04.2024, 16:12

To házaní grafů je tady takový kolorit, můžeme si o tom poplkat jak je to reálné nebo ne a studenou sprchu jsem dostal na jiném webu, kde mám v desetidenním výhledu jednou +21 a né +25, ale +15. Proč, tak na to čas nemám, sjíždět různé špagetty, hrabat se na zahraničních serverech a to se vo vlném čase jdu hrabat radši do země, protože ta spolehlivost je víme jaká na jak dlouho dopředu. Ale aspoň nebude 5-10, když bude už stabilně 15+ tak to prostě beru všema deseti. Mrazy ať si dojdou v květnu jak chcou, beztak už je zřejmě skoro po všem, tak co...

386
# 25.04.2024, 16:19

Leknín
No, já se třeba rád kouknu do 500hpa a přehraju si to tam jak film až na těch šestnáct dní dopředu, je tam pěkně vidět předpokládaný pohyb.. a i tam je to prozatím už třetí den za sebou v teplejším sektoru.. plus koukám na špagety jednotlivých modelů..

je to do tepla..
50
# 25.04.2024, 16:45

Vždyť si to očekávané teplo taky zasloužíme, nebo ne? :-) Poslední dny pořád v zimní bundě, dnešní ráno s mlhou to bylo i na rukavice při tom +1... furt jsem strkal ruce do kapes..

častokráte bývá konec dubna hlavně poslední roky už i dost teplý, letní teploty často pravidlem, no letos je to jiné..

jinak ke dnešku.. nakonec na obloze vcelku nuda, nic moc, nějaké kumuly, ale nic zajímavého. Aladin sem dával k večeru nějaké přeháňky, ale ani ťuk. Snad budou v dalších dnech nějaká zajímavější oblaka

50
# 25.04.2024, 20:12

koukám na facebooku, že v Čechách bomby... to je pěkné a tady mi paní příroda k narozeninám nadělila tuctové kumuly... holt si budu muset taky pobrečet..... :)

6
# 26.04.2024, 09:21

Tak chladná epizoda končí. Dokázala srazit nadprůměr z 5 na 2 st. Naštěstí tady u nás mrzlo velmi neochotně. Přelom měsíce letní, takže duben skončí určitě nadprůměrný. V delším výhledu jsou pak modely hodně rozházené a síla ochlazení na začátku května nejistá.

13
# 26.04.2024, 11:10

kapr84
Ahoj býku, taky mám narozeniny za pár dnů tak všechno nejlepší:)

50
# 26.04.2024, 11:30

Neuro
:) zdravím.. Taky ať se daří. A přeju nám vysněné počasí.. :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.