Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Jaro 2024, jaké bude?

168
# 24.03.2024, 08:32

swan1
Ono tě ještě není úplně stoprocentně jisté že bude takové teplo o víkendu, stačí posun trochu na východ a rázem je v Čechách chladněji a déšť a na Moravě teplo. Na tom ochlazení od 2.dubna se modely celkem shodují takže bych se nedivil kdyby to vyšlo jako naschvál a pak už by zmrzlo úplně všechno, po tom teplu by rozkvetly všechny ovocné stromy.

47
# 24.03.2024, 08:41

+20 ke konci března tady bývá už skoro každý rok, minulý rok to bylo těsně. Možná bude nějaký předvelikonoční zvrat jak to bývá často před vánoci :D ale shoda v modelech je, jestli bude nakonec +18 nebo +23 už je mně celkem jedno, duben pak přinese ochlazení a jen můžeme doufat, že už to moc dolu nešlehne...

379
# 24.03.2024, 08:45

kuba
Jisté ne, ale na 5-6 dní dopředu je ta pravděpodobnost už mnohem vyšší než třeba na 10 dní dopředu..
Je na tom vysoká modelová shoda..
Nejspíš to vyjde...

168
# 24.03.2024, 09:39

To úterní ráno vypadá čím dál tím lépe, mělo by po půlnoci začít pofukovat od jihovýchodu takže by to tady nemuselo spadnout nějak výrazně pod nulu, někde v údolích asi foukat nebude tak tam to může spadnout níže ale podle icon-De a jiných modelů by to tady pod -1 jít nemělo když Teda bude trochu foukat. Včera jsem nakonec aplikoval na meruňky postřik proti mrazu Champion tak snad něco přežije.

67
# 24.03.2024, 09:45

No ty teploty vypadají brutálně, ale je to už takový trend každý rok na konci března léto a pak ochlazení :D ale nezlobil bych se kdyby to teplo vyšlo, máme jet na Lipno v neděli a sobota motosraz, tak bych byl rád kdyby to vyšlo :cool:

# 24.03.2024, 19:36

Ochlazeni po Velikonocich je z modelu zase vymazáno takže zatím bych se tím vubec nestresoval a nejspíš nedorazí. Teplo na Velikonoce je ale myslím jisté a bude to po dlouhé době že nebudou na Velikonoce v bundě. :)

Jinak na úterý mi dávají modely tmin 1-2°C takže jsem v klidu a pokud se seknou o ty 2°C jak bývá často tak to bude v klidu. Ale někde možná v úterý přimrzne..

168
# 24.03.2024, 21:24

JohnBattler
Má ho tam teď Ecak ale to nemá smysl vůbec řešit co bude po Velikonocich, může klidně pokračovat teplo dál :)

386
# 24.03.2024, 22:15

kuba
Ecák má zimu, GFS tam má léto..Jo a rozpadlý jetstream se během týdne zvedne někam k +10m/s a bude dojíždět do jara, ale už bez zásob studeného vzduchu, ty už skoro vyplácal..výlevy studeného vzduchu by prý měly do 14 dní ustat,,

110
# 25.03.2024, 08:45

palma
My tomu sice říkáme výlevy studeného vzduchu a ono to i je opravdu studené, ale pokud máme dnes ráno minimum +3, je to vlastně pořád nadprůměr vzhledem k normálu.;-)
No, vypadá to jinak docela dobře, zítra má místní předpověď ČHMÚ pro nás +1 až -2°C s poznámkou, že k ránu se začne vlivem proudění větru místy oteplovat...

272
# 25.03.2024, 08:53

ludvicek
Pro Vysočinu mám zítra Tmin. 0 až -3°C, lokálně dokonce mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, což by byla záchrana a stejně tak ten vítr, ale kvetou už všechny meruně a už začínají i plané švestky, bude to hodně těsné, rozhodne otevřenost sledované lokality, u sebe bych to mohl s trochou štěstí dát.

168
# 25.03.2024, 09:11

Yurri
No já jsem na to taky zvedavej kolik tady bude ráno, podle modelů by to pod -1 jít nemělo ale většinou je to tak o 2 stupně méně, taky nám kvetou meruňky a broskvone tak snad něco vydrží.

# 25.03.2024, 09:16

Zítra k ránu má zesilovat vítr tak to snad pod nulu nepůjde.

272
# 25.03.2024, 09:49

kuba
To je strašný, já snad budu ještě rád za tu svoji větrnou hůrku bez rizika mrazů nebo povodní na zahradě ohraničené kamennou zídkou po předcích chráněnou ze severu stodolami a ořešáky.

# 25.03.2024, 09:53

No jsem na to taky zvědavý jak nízko to půjde je to opravdu hraniční situace a každá desetina stupně bude hrát roli..

Jinak Ecák dnes ráno potvrdil to po-Velikonoční ochlazení. Nebo takhle nějakou formu ochlazení tam mají všechny modely, takže to že se ochladí nerozporuju, ale intenzita toho ochlazení zatím není jasná... Snad nedostaneme přímý zásah tím studeným vzduchem a půjde to někam jinam. Každopádně ty dvacítky budou zatím přechodná sváteční záležitost.. zatím je na to opravdu brzo aby bylo stabilní teplo. Klidně ať je v první půlce dubna stabilně 10-15°C s takovými teplotami nemám žádný problém pokud v noci nebude mrznout. No a nějaké srážky už by to rozhodně chtělo, tady už se sucho začíná projevovat. První šance ve čtvrtek.

168
# 25.03.2024, 12:20

No ono to stim teplem asi nebude tak horký jak se říkalo, už se to zkracuje jen na sobotu že by to šlo přes 20 a v pátek na západě jen 13 ,v neděli už by to přes 20 nešlo a pak ochlazení, aby jsme se vůbec nějakých 20 stupňů dočkali. Alepson Teda podle aktuálního gfs teď,pak tam má od dubna mrazy po raní až do konce výhledu, to doufám hodně brzo vymaže.

272
# 25.03.2024, 13:48

kuba
Nebude, ale tohle co nastřelil GFS není vůbec vtipný

386
# 25.03.2024, 13:51

Yurri
To chce klid, tohle už tam tento rok nastřelil po dvacáté páté, s minulým rokem po třicáté sedmé.. jestli se nepletu.. furt to tam na koncích výhledu dává, zcela pravidelně ob dva dny..
(dvakrát mu to vyšlo) .. takže klid, až to tam bude pět dní dopředu, začnu rozkládat foliovníky nad rostlinama..;-)

272
# 25.03.2024, 14:22

palma
Jo jenže když jsem to sdílel minule, tak mu to zrovna celkem vyšlo a jelikož to sdílím podruhé, tak se obávám, že to dopadne podobně, úplné miniplůdky meruněk už kosí dokonce jen -0,5°C, ty jsou mnohem citlivější než květy.

Jinak teď vymýšlím pěstování v bednách s textilními květináči uvnitř a automatickým zavlažováním a nechci používát el., to jsem si zase nasvíte co.

6
# 25.03.2024, 14:22

Hlavní běh GFS je zas nějaký divný. Na neděli pro nás ukazuje maxima kolem 11 st. zatímco průměr ENS kolem 22 st. Ke konci to samé, jak už tu naznačil palma, opět úplně ustřelený mimo. Podle Ecáku dvacítky tady od pátku do pondělí (možná i úterý?), pak nějaké ochlazení. Kdo ví, co z toho bude, ta blokace nad Grónskem bude nejspíš příliš západně a severně, takže aby to nakonec zas nedopadlo průvanem od JZ, protože dveře budou otevřené. Víc než ty maxima budou podle mě zajímavé minima, ty budou extrémně vysoko na letních hodnotách.

# 25.03.2024, 14:35

daz_4
Ale pocitovku bude zřejmě snižovat vítr :vitr::vitr::vitr: :(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.