Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Srážky a bouřky od 22.5. do 26.5.2020

# 26.05.2020, 23:41

U nás dnes z ne moc oblíbeného směru SSV až SV napršelo v přeháňkách 2,4 mm, což je nejvíc za poslední přeháňkové dny. :)

40
# 27.05.2020, 07:22

On nekdo predpovidal na dnesek prizemni mraz?!!!
Nevim jak u vas, tady dnes tohle!! Foceno v 07.10h..
Tvl uz me to nebavi,predpoved byla +6,+7 st a ono mrzne..?!
27.5. ?! :!!::!!:
To se zvedav, co na to rajcata, ačokči, dýně, mlade krehke nate brambor..
Z ovoce bude letos jen par tresni.. Hrusky, jablka, svestky, vsechno je kvuli kvetnovym mrazum pryc..:(
Vetsina kvetnovych destu byla po prechodu SF vykoupena teplotami pod nulou..

380
# 27.05.2020, 08:15

Tak dneska po ránu krásně slunečno,ptáci řvou, kafe venku voní, srovnává to chvilkově to pršení v minulých dnech, zítra nám sem má zas přijít nějaký deštík, tak doufám, že to vyjde, zase pujdem na houby..:D, momentálně +12,2, jasno, bezvětří..:slunce:

268
# 27.05.2020, 10:02

Rezna85
Už jsme to řešili, za vegetace se prakticky nedají doplnit spodní vody, by muselo pršet měsíc nebo 2 obden, sucho má paměť, kterou nejde jen tak vymazat, zvlášť když trvá roky, půda je dole na kámen, pomůže jedině dlouhé jarní každodenní tání, tudíž vysoká sněhová pokrývka, lokální přeháňky nebo bouřky v květnu nebo v červnu to nemají šanci ovlivnit, třetina se odpaří, třetinu vysaje vegetace, to nedáte ani se stovkou mm každý měsíc, možná tak 200 a každý měsíc do konce roku, pomůže spíše pár metrů sněhu v zimě ;-)

238
# 27.05.2020, 10:32

Já jsem za květen zatím spokojen. Jsme prakticky na 100mm, čtvrtek nám hlásí 12-15mm a do konce týdne možná ještě dalších pár mm taky dáme. Takže jestli se dostaneme na 110-130mm, tak je to slušný nadprůměr, většinou zahradnický déšť.

Ještě kdyby tak byl i červen aspoň srážkově průměrný....to by se pak chodilo na houby, borůvky.

77
# 27.05.2020, 10:52

začíná se mi nelíbit jak se začínají rozkládat tlakové útvary,to nevěští nic dobrého od začátku června,mám obavy že si dáme repete z loňského roku....

268
# 27.05.2020, 11:17

Prady
Krajinu už tím nezachráníte, po 6 letech sucha už je dávno pozdě, možná u vás máte ještě pár kousků lesa, natož v chráněné oblasti Žďárské vrchy, ale to jsou marginální plochy, které opravdu slouží na rekreaci nebo turistiku, nic velkého, Vysočina je v podstatě komplet v likvidaci a nejpostiženější region v ČR. Jsem nasr jako nikdy, ti, kdo za to můžou, nejsou potrestáni a lidi si to mají sami řešit podle modelu Zdoňov (v projektu Živá krajina) a státní správě ulehčovat její odfláklou práci a nejlépe za své peníze, tak to je nebetyčná drzost a světe div se, ono to zase projde, to už je jak s koronou.

380
# 27.05.2020, 12:24

Straky
Další mrazíky mohou prý být tuto sobotu a neděli...:!!:

238
# 27.05.2020, 12:35

Yurri
No především díky kůrovci je to místy měsíční krajina, ale díky bohu, že na Havlbrodsku ještě jakž takž funguje tradiční zemědělství s pěstováním brambor, hrachu, obilí a řepky je minimum. Bohužel lesů ubývá i tady.

1252
# 27.05.2020, 12:57

Včera pršelo hlavně ve východní polovině Česka.Dneska srážky už budou pouze výjmečnou záležitostí.

Detektor blesků z 26.5.2020
Srážkové úhrny

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.