Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Výrazné ochlazení a ranní mrazíky 17.9. až 22.9.2019

63
# 20.09.2019, 06:50

U nás dnes 3,5 takže oproti včerejšku chladněji. Odpoledne má :slunce: pořád sílu a je teplo, tak akorát na vše co se dá dělat venku , za mě ideální ;-)

# 20.09.2019, 07:46

Tak dnes to bylo v našem městě hodně rozdílné. zatímco u nás ,,na kopečku" teplota 3°C tak v nižších částech města ,,údolích" bylo kolem 0 a lidé škrábali auta

386
# 20.09.2019, 10:49

Tak v pět ráno +1,2 kupodivu rajčata i lilek, co zbyl venku i cukety jsou zatím O.K. ale auto z druhý strany baráku, co je na jih, jsem škrabal, na severní straně pohoda a pouze rosa... docela zajímavý...teď aktuálně +13,4...sluníčko hřeje, co víc si přát..:)

F4
Avatar
109
# 20.09.2019, 13:23

Já se vsadím, že u nás bylo určitě kolem 5°C, při SZ proudění (silnější vítr v závětří) nelze čekat významný pokles teplot. Možná až zítra, až bude V proudění. Jinak jsem koukal na meteogram a jako naschvál žádná oblačnost od pátku cca 14:00 do neděle 13:00 a před i po oblačnost, neuvěřitelné toto.

386
# 21.09.2019, 08:17

Tak ráno v 5.00 +3... mrazíky se nekonaly celá zahrada je O.K.... teď už jen trošku toho "babího léta" , a budu spokojenej, aspoň dneska to teda vypadá nadějně, na obloze modro, slunce už vykouklo zpoza lesa a já si chystám věci na podzimní aktivity na zahradě... okolo 10.00 jdu na to..:slunce::slunce::slunce:

2673
# 21.09.2019, 08:27

Tak u nás nakonec jsou 3 rána po sobě kdy byly přízemní mrazíky:snih: ve čtvrtek 2.6°C
Včera jen 0.8°C ale dnes bylo min 1.6°C

96
# 21.09.2019, 08:30

Ani tady se přízemní mrazíky nekonaly a akce s tkaninou byla asi zbytečná. Teplota klesla až na +1,5°C, ale námraza nikde při jasné obloze.... ???
Ve vyšších hladinách je teplejší proud vzduchu. Například Milešovka v noci patřila k nejteplejším místům v Ústeckém kraji, zatímco třeba v Žatci byla námraza na autech.

Pro zajímavost modely nám přes noc dávali +°6C při jihovýchodním větru a bylo zmíněných 1,5°C při severozápadním větru.

272
# 21.09.2019, 09:38

U nás jinovatka velmi lehce u řeky a v dolíku byla, ale minimum ve 2m se motalo kolem +2 a v 5cm kolem +1, hrálo roli i těch pár cm, ale i když už nejsem 14 dní doma, tak to škody asi nenadělalo, není totiž na čem, kvůli suchu se v sadu nic neurodilo, naši dělali už třetí várku kečupu, mě to stačilo minule z těch 20kg rajčat.

F4
Avatar
109
# 21.09.2019, 10:32

No už aby se zatáhlo, toho pražícího slunce je za tento týden až moc. Pak taky nebudou ranní mrazíky. A stokrát denně poslouchat a číst, jak bude zase o víkendu slunce, babí léto a já nevím co, už je únavné. Jako kdyby na tom záviselo všechno a nebylo toho letos už dost. A nějaký srážky už by to chtělo.

386
# 21.09.2019, 10:52

F4
To chce se kvůli tomu nerozčilovat, stejně to nikdo neovlivní.. (teda kromě chemtreils, HARP, CO2, metanu, dusíku, popílku, sopek, planet, vesmíru a pánaboha..:D...jo a zapoměl jsem na Daweho..).. takže teď je slunce, za týden třeba budou mlhy, nebo bude zataženo, třeba zaprší, .. jo a třeba bude zase sluníčko!:cool:

272
# 21.09.2019, 13:49

Já bych to viděl spíš naopak, že to teď slunce zachraňuje, teploty jsou podprůměrné, já jsem třeba tady v Luhačovicích a 14 dní bylo slunečné odpoledne, to je naprostá fantazie, babí léto ale u nás v MB asi vůbec nebude, protože se oteplí spíše jen u noční minim, maxima zůstanou pod 20 a v týdnu bude dokonce i trochu pršet, takže na babí léto bych to neviděl, to minulý týden bylo přece Mariánské, ani do budoucna nevidím maxima nad 20.

77
# 21.09.2019, 15:19

Yurri
na východě zcela jistě bude příští týden nad 20st!!

# 21.09.2019, 15:56

F4
Vy musíte mít hrozně smutný život. Takto nenávidět sluneční svit a celé víkendy asi trávíte někde zavřený ve sklepě, aby se vás náhodou nedotkli ty škodlivé sluneční paprsky.. To neustálé stěžování si je už trochu ohrané.

Chápu, že někdo nemá rád letní vedra, ale že někdo nadává když jsou maximálky okolo 16-19°C a do toho krásně svítí slunce to fakt nepochopím. Samozřejmě vím, že je sucho a že by to chtělo déšť. Ale pořád si asi jako každý jiný člověk rád užiju slunečný den s těmito příjemnými teplotami, kdy se dá venku dělat naprosto cokoliv než abych nadával a přál si zataženo, šedivou deku a vítr. Navíc při 16°C a kratším zářijovém dni už ani ten výpar není nijak dramatický a možná při zatažené obloze a velkému větru by se krajina vysušovala více.

96
# 21.09.2019, 16:02

Z více hledisek jsem při průměrných teplotách, které v posledních dnech máme (mezi +6°C až +8°C), také rád za slunečné počasí.
Alespoň přes den se tu nekouří z komínů. (V našem případě stále letní provoz domu s nulovým navýšením emisí na dotápění a ohřev vody)
Ideální teplota na těžké práce, nebo sport.
Pravidelné ranní rosy jsou už dostatečným zdrojem vlhka na konci vegetačního období.

272
# 21.09.2019, 17:22

dawe
To už budu doma, komplet celá dovolená 12 dní slunečná při odpoledních maximech 16 až 24, co víc si přát, s vlhkostí tady pod B. Karpatami není problém a s kůrovcem už vůbec ne, východ je prostě v pohodě.

142
# 21.09.2019, 18:22

JohnBattler
A co by jiného dělal, než si tady stěžoval. Prostě jsou hold lidi, co mají smutný život a jen si stěžují na všechno. A nebo prostě jen rád chodí po lese, po přírodě, sportuje proste v dešti, mrazu, inverzi, smogové situaci, vichru apod. A nebo je to prostě sklepní typ, což je očividné a nechce dopřát normálním lidem přijemný den, hold v týdnu se nedá tolik věcí stihnout, jako o víkendě. Prostě je parádně, klidně by mohlo být i nad 20 :)

F4
Avatar
109
# 21.09.2019, 18:39

igor127JohnBattler
Hlavně tu nezačínejte zmiňovat normalitu lidí. Pro mě jsou to lidé slušní, ohleduplní a co se nechovají jako dobytci. ne ti, co když vyjde první paprsek slunce, tak vylezou ven a jsou slyšet až do noci. Mně nevadí to počasí jaké je, ale to, co při tom lidi dělají za kravál a jak se neumí chovat. A kdyby bylo zataženo atd., tak je klid a já si užiju víkend. Kdyby byl klid při jasnu, tak si to taky užiju, ale tohle vy nepochopíte. jinak je to teplotně OK, proti tomu nic nemám.

386
# 21.09.2019, 19:00

F4
No, já ještě teď z prava slyším sekačku, okolo lesa jdou lidi se psem a volají na něj, pár děcek na kole, z prvního patra je zase slyšet manželka, jak hraje na housle, a kus od nás mají otevřené okno a z něj se line brekot mimima, a občas zaštěkají naši psi, prostě žiju tu mezi sousedy, jednou se možná přestěhuju na samotu, ale váhám, prý to na stará kolena není ideální..:)

# 22.09.2019, 06:49

F4
Souhlasím s každým slovem.

96
# 22.09.2019, 08:10

F4
Svým způsobem to chápu. Ale je to daň za to že člověk využívá výhod bydlení v obcích, městech. Já to řeším tak, že se stáhnu domů a venku se může třeba střílet. :-)
Podle mne tu hlavně o víkendech řeším mnohem závažnější diskomfort. Představte si, že se Vám do sousedních domů pravidelně vracejí lufťáci a snaží se po celý víkend vytopit ty staré kamenné baráky. Často si nemůžete ani vyvětrat bez ohledu na počasí.
To už bych nazval šikanou a doufám, že to v nejbližší budoucnosti bude trestné. Globální situace s emisemi tomu nahrává, jen zákony jdou hodně pomalu vpřed.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.