Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Jaké bude léto a sucho v roce 2019

74
# 24.07.2019, 16:21

Yurri
No nevím kdo je tupí ale pochopte že za existenci planety zde byly sucha, deštivá, tepla a studená období. Momentálně přecházíme z chladnější epizody do teplejší. Ano posledních 100 let bylo ideální klima takže lidská rasa zažila populační explozi. Ale teď již přecházíme to ideální klima. A bude tepleji a více sucho než zase přijde zlom a začne se ochlazovat . Kdy to bude to nevíme a ani nevíme zda bude lidstvo ještě existovat. Jen co víme je že se nezačne ochlazovat z vůle člověka. I kdyby se o to snažili naprosto všichni. Prostě pochopte všichni že je to koloběh života člověk svim chováním to jen urchli že tady nebude poušť za 100 let ale díky našemu chování už za 50 let. Ale stejně tady bude. Tak jako přijde doba ledová, velké povodně atd. Otázkou jen je kdy to přijde. Již nejsme v době komunismu kdy se dalo poručit větru dešti :D

272
# 24.07.2019, 17:06

Samik
je mi líto, četl jsem to po to svim, kecy o tom, že tady stejně nebudem a o době ledové nechte vašim dětem, ti tohle moc rádi uslyší, myslím o té době ledové a jestli je nemáte? Chvála bohu a hlavně bych se tady už netrápil, sorry, ale hroznej případ.

Aktuálně venku 31,5 a uvnitř 23,5 bez klimatizace, celkem na pohodu.

77
# 25.07.2019, 14:05

OK,beru na vědomí,takže radši se stáhnu pokud tu všem vadím.Možná že na podzim tu hodím nějaký příspěvek,dříve ne.Mějte se zatím.

96
# 25.07.2019, 18:02

Druhý tropický den po sobě. Dnes +33°C. Uvnitř +22,6°C, v ložnici +21,5°C. Také bez klasické klimatizace.
Nevím jak jinde, ale tady na horách nám na zahrádce začínají zrát rajčata :-)

77
# 25.07.2019, 20:39

ROFA
Máš pokoje situované na severní stranu ne?:)

272
# 25.07.2019, 21:14

U mě na chalupě 21 bez klimatizace ve 425 mnm, v bytě na náměstí 24,5 venku bylo krásných 34, naši na zahradě 35.

K tomu suchu a vedru ještě globální nástin toho, co nás za chvíli čeká, se kterým naprosto souhlasím a kterej konečně nastiňuje krutou realitu:
https://nedd.tiscali.cz/zmeny-klimatu-se-do-roku-2...

A pohled hydrobiologa, jehož slova bych tesal do kamene a krásně popisuje úroveň současných směšných opatření:
https://video.info.cz/strunc/duras-voda-v-cesku-uz...

A tady něco pro popírače:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/globalni-otep...

96
# 25.07.2019, 21:14

Ložnice je na severovýchod s oknem na východ. To v této době nevadí, protože dopoledne tam stíní vzrostlý javor. To samo osobě v domě zatepleném 30cm izolantu ale nestačí. V těchto vedrech se nepřetržitě větrá přes zemní registr. Tedy vzduch je do domu nasáván přes potrubí uložené pod zemí. Je k tomu potřeba ventilátoru s příkonem 15 až 30 watt. Chladící výkon až 800 Watt. Neznám efektivnější způsob jak zajistit větrání s ochlazováním domu.
22,6°C je u místností orientovaných na jih což je obyvák s kuchyní.

96
# 25.07.2019, 21:57

Yurri
Ještě malá odbočka od tématu:
Samozřejmě si dovedu představit logický útěk před horkem z přehřátého bytu do zahradního domku.
Zahradní domek, ale nelze srovnávat s barákem pro trvalé bydlení.
Tam se generuje daleko více tepla, které je potřeba někam odvést. Zahradní domek také zřejmě nevyhoví s dalších hledisek jako potřebou energie za vytápění. Je jasné, že ten domek nemá prakticky žádnou izolaci v podlaze.

74
# 25.07.2019, 22:12

Yurri
Nevím kdo je znas horší pripad.

272
# 25.07.2019, 22:28

Samik
Nemyslel jsem to zle, jste prostě jen typickej popírač, přečtěte poslední odkaz předchozího příspěvku, ale takovejch je většina, zvlášť u nás, v pohodě, ale lidi nemaj vůbec páru co znamená nárůst průměrné teploty o 3st., zvlášť u nás v srdci střední Evropy megaprůšvih. Proto se s tím nic nedělá, většina lidí nemá nebo nechce mít informace a i když je maj na talíři, tak stejně mávnou rukou, pač neví co s tím, za mě telata.

272
# 25.07.2019, 22:42

ROFA
Nepsai jsem o zahradním domku, to je Vaše dedukce, teplota 21 je ve staré zděné chalupě, jež sloužila k trvalému bydlení a která izolaci žádnou naštěstí nemá.

77
# 26.07.2019, 00:01

Yurri
Tohle se opravdu asi bude řešit až velké části obyvatel nepoteče z kohoutku voda, mezitím bude Bursík v Praze snižovat bublinky až na úplnou nulu do 20 let, bude tam mít jen samá elektroautíčka a bude to ráj v ČR. Jsem zvědav, čím to chce v budoucnu nabíjet, kdo a čím to bude hasit při samovznícení, kde chce kutat 15 kovů potřebných na výrobu baterií, likvidace starých atd. atd, Sorry za OT.

272
# 26.07.2019, 09:14

charlie
Já teda určitě čekat se založenýma rukama na suchý kohoutek nehodlám a spoléhat se na zelené bezmozky s jejich elektrospásnými vizemi by mě ani nenapadlo. Já byl bych radikální v jinejch věcech, těch podstatných, tzn. hmyz + půda, inovace soukromých firem, které srší zajímavými nápady v boji se suchem ale samozřejmě plně podporuji, nicméně podpora v konzumu je slepá větev, která nic neřeší a boj s emisemi CO2 tomu slouží jen jako zástěrka, to snad prohlédne dnes už každej.

385
# 26.07.2019, 09:57

Yurri
Nápodobně, nový vrt na zahradě dává už dokonce vodu vhodnou k pití, což mne docela překvapilo, konečná hloubka je 35 metrů, a vydatnost dostatečná, vodoměr mi na to zatím nikdo nenutí.:D Druhá fáze mne čeká s tou terrapretou, doufám, že se bude líbit i mým žížalám, na jaře jich na zahradě pracovalo tolik, až jsem na to nadával..Jinak pozitivní zjištění, teď v těch horkách se mi sem na tu kvetoucí spoustu natahlo celkem 15 druhů motýlů, v četně modrásků, které už jsem dlouho neviděl, začínám být spokojenej, příroda vrací investice..:D teplta v tuto chvíli 27,8....zemědělci sklidili obylí..:) tak to leze rychle nahoru.

272
# 26.07.2019, 11:30

palma
Výborně, konečně nějaký praktik, ale bohužel s tím vrtem musím zásadně nesouhlasit, odebíráte společné zdroje podzemní vody, která může v budoucnu zachraňovat životy, u vlastní studně bych to ještě pochopil, i když i tam je to dost bachrlaté.

S terra pretou vám žížaly výrazně pomohou, spíš asi ty kalifornské, chci otestovat životnost 100cm profilu takovéto superúrodné půdy v našich zimních podmínkách při trvalém pěstování plodin, současné teploty budou půdnímu životu spíše vyhovovat, ty záhony budete vlastně pak už jen krmit minimem biomasy a udržovat neprůstřelný mulč.

385
# 26.07.2019, 11:45

Yurri
Ten vrt je asi spíš pro budoucnost, tady teď v létě někdy v patře baráku neteče ani voda, díky nízkému tlaku...navíc uvidím, co udělají v budoucnu ceny vody..plus je ta voda zatraceně tvrdá (ta z vodovodu), ta z vrtu, je daleko lepší, konvice na kávu mi to ukázala...:), plus tu v okolí žádný společný zdroj vody není, taky mi to vrtání povolili bez nějakých připomínek. Ale beru, máte na to jiný názor.

27
# 26.07.2019, 11:46

Yurri + Palma
Asi by to bylo na jinou diskusi, tak si vás jen dovolím poprosit o nějaký odkaz, kde se člověk dočte vše potřebné o výrobě terra prety (googlil jsem, ale nic komplexního jsem v rychlosti nenašel - v práci toho času moc není). Nějaký klasický postup, když mám zahradu, na ni bídnou půdu a chci TP? Díky :)

27
# 26.07.2019, 12:42

palma
Díky, projdu a až se přestěhujeme, začnu si pomalu řešit to svoje "políčko" :)

272
# 26.07.2019, 13:34

Valep
Je to náročné na množství organického materiálu, pracné na podrcení a promíchání, kvasit v sudech nebude ovocný kvas, ale živá půda, kterou pak už jen proženete žížalými žaludky, ale odměnou je práce na řešení sucha+povodní+potravin+CO2, žádná dovolená nemůže konkurovat a do práce budete chodit jen pro peníze pro manželku, aby vám dala pokoj a nechala vás dělat ten indiánskej zázrak. Jsem vám při tom k dispozici v soukromé zprávě, googlujte lépe, videa na youtube či bokashi.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.