Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Poměrně teplo ale více oblačnosti, na severu a severovýchodě hlavně odpoledne přeháňky

Diskuse o počasí Vystraha!

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:35

V pondelok sa bude topiť, ale veľmi slabo - po jasnej noci bude ešte vých. Slovensko zotrvávať v studenom vzduchu, takže teplota pôjde len slabo nad nulu a smerom na sever (Prešov->Stropkov->Svidník) by teplota nad nulu ísť nemusela.

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:38

presne tak......

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:38

ale okrem vichudu teploty pojdu nad nulu?

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:40

Na západe určite áno, asi +3/+4, pri Bratislave aj +5°C.

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:42

a na severe?

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:43

Bude v KOsiciach snezit aj v piatok, pretoez vo svojej predpoved na piatok zahrnate aj dazd, dazd so snehom a snezenie...

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:45

Na severe bude slabo pod nulou, ale čím viac na západ, tým teplejšie, takže na SZ asi aj +1, max +2°C.

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:48

Bude v KOsiciach snezit aj v piatok, pretoez vo svojej predpoved na piatok zahrnate aj dazd, dazd so snehom a snezenie...

Jedny ludia na e-pocasi napisali, ze v Bratislave musia mat na meteorologickej stanici este pristroj od Marie Terezie, lebo udavali ez o 20:00 bolo az +8C..

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:50

Ale to bola pravda, potom mám aj ja takú meteostanicu. Takétoo je bratislavské počasie. Pred 5 minútami bolo +5,5, už je +6,4, už to ani nestojí za komentár...

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:52

Už je +7,1°C.

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:52

V poriadku..ja sa nehadam to tvrdia len oni a mna to taktiez ohuruje...

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 20:54

Nech si tvrdia, ale už sa oteplilo na +7,4°C. Žeby sa všade v BA pokazili meteostanice?

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 21:33

na mojej meteorologickej stanici ukazuje 8,5 stupnov a chcem sa opytat ci bude este tuto zimu v bratislave snežit? alebo to je defitívni koniec tejto zimi. a možeme čakat ešte niake severné alebo severovíchodne prúdenie zo snežením? ;-)

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 21:39

To je už tak malá šanca (pre Bratislavu), možno niečo koncom týždňa.

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 21:43

Někdy kolem 4 února se Bratislava nějakého poprašku určitě dočká, ale neslibuj si od toho žádnou drsnou zimu.

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 21:49

ale na internetu sa písalo ze v prvej februarovej dekade ma snežit a marec ma by studení platí to alebo už neplatí alebo to už defitívni koiniec zimi pan matejmilko?

Anonymní
Avatar
# 26.01.2008, 21:53

ale na internetu sa písalo ze v prvej februarovej dekade ma snežit a marec ma by studení platí to alebo už neplatí alebo to už defitívni koiniec zimi pan matejmilko?



Pytam sa to aj ja..aj ked viem, ze Vy nie ste ten typ meteorologa, ako p. Peter Jurcovic..

Anonymní
Avatar
# 27.01.2008, 06:27

V prvej februárovej dekáde, resp. v prvom týždni, bude v Európe dosť veľa zrážok a bude aj dosť chladno. Určité šance na sneženie sú, ale určite nie, že od 1.2. do 6.2. bude kontinuálne snžiť s úhrnmi 3-4 cm...

Dnešný deň asi sneh do nížin, aj mimo JZ, neprinesie, front sa zvlnil a tak sa teplý vzduch dostal viac na východ.

Anonymní
Avatar
# 27.01.2008, 08:36

V KE uz v noci snezilo, avsak nad ranom prsalo.Okolo 08:00 hod. sa silno rozfukalo, an oblohu sa natiahla oblacnost nimbo a to uz znamenalo, ez cez nas prechadza studeny front s intenzivnymi zrazkami.MOmentalen snezi, teplota do +3C.
S pozdravom OLiwer.

Anonymní
Avatar
# 27.01.2008, 12:09

No neviem neviem čakal som od toho čosi viac tu v DK zatial 7 cm snehu a topí sa je zamračené drobné sneženie žiadny extrém tak neviem ja už neverím že tu budeme mať tento rok -15 a už vôbec nie -20C je to zlé ale nikdy to nie je také zlé aby nemôhlo byť ešte hrošie u nás sa už sneženie stáva takou špecialitou veľmy žiadanou komoditou takže raz sa nebudem diviť ak si ľudia nebudú kupovať snehové delá aby si aspoň okolo domu urobily vianočnú a zimnú atmosféru takže ja neviem táto zima sa my zdá veľmy divná ani teplo ani zima o čosi chladnejšia ako tá minoloročná asi o jeden alebo 2 stupne aspoň tu v Kubíne a čo sa tíka sneženia výrazne horšia takúto slabú snehovú nádielku som tu na Orave ešte nezažil vždy sme mali aspoň do tích 30 až 35 snehu no teraz sme ani 20 cm snehu nemali takže je to bieda hanba zime hanba perinbabe ale nejdem si kaziť den ved môže byť aj tornádo a závisí to len ako si človek prípúšťa zlú náladu pri počasí pozrite keby som dostával tučný balík peňazí každy den tak my náladu nič nepokazí vážne ale ked by som aj nedostal tak by som si nedal kvôli počasiu kaziť náladu dám si šálok čaju a ukľudnújúcu siestu v gauči alebo si dám aromatickú kúpeľ vážne ked si poriadne odýchnete tak je vám jedno či prší, sneží alebo fúka vietor nesmieme si to pripúšťať isteže počasie má do určitej miery vplyv ako sa človek cíty ale do takej miery ako si to my sami vytvárame ale toto nieje rehabilitačný ústav tak tu nejdem o tom viac písať tak dovidenia:)!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.