Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V severozápadní polovině Čech občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Teply Rok 2009

# 02.03.2009, 13:03

Marek
Cumulonimbus capillatus má typický kupovitý charakter,protože obsahuje dost vodních kapek a cumulonimbus incus je mrak s řasovitou strukturou na povrchu mraku,obsahuje i ledové krystalky.Z obou mraků však mohou být bouřky.:) :)

116
# 02.03.2009, 13:51

pocasi v dubnanech
Já bych se eventuálně na to mohl podívat na bourky.kvalitne nebo na bourky.cz, tam je každý cumulonimbus vyfocený, od calvusu až po tubu:D

Anonymní
Avatar
# 04.03.2009, 15:30

Četl jsem 28. února velmi zajímavý článek o klimatu a snad všichni světoví vědci si lámou hlavu nad tím, že sluneční aktivita je pořád velmi nízká a nový cyklus, který měl dostáhnout svého minima už v roce 2006 přetrvává dodnes a nový ne a ne začít. Počet skvrn na slunci je minimální nebo žádný což vede ke snížení slunečního záření, které dopadá na zemský povrch. Podle grafů zažíváme nejslabší sluneční cyklus za posledních 200 let a vědci varují pokud nenastartuje nový během března tak země se bude dost rychle ochlazovat a místo globálního oteplování což je jen byznys přijde tvrdá realita globálního ochlazování, které by se mohlo už za několik let převrhnout v malou dobu ledovou, která tu byla např. v už v novověku. Myslím, že pokud se tak stane což je dost pravděpodobné tak katastrofické články o globálním oteplování nadobro skončí a místo toho se bude mluvit a psát o ochlazování a malé době ledové. Jak je známo oteplování probíhá pozvolna ale ochlazování může proběhnout během velmi krátké doby a tak už za několik měsíců to můžeme pocítit. Kdyžtak tu dám odkaz když někdo bude chtít.

Anonymní
Avatar
# 04.03.2009, 20:59

co je podla vas silnejsie pasy silnych burok /squall line/ alebo silna az extremne silna burka/supercela/

# 04.03.2009, 21:02

sauron
mas uplnu pravdu, ale podla mna sa tieto zmeny - myslim postupne ochladzovanie neudeju tak nahle, ale postupne, dokonca by som si dovolil tvrdiť, že v najbližších 5 rokoch sa teplota na Podunajskej nížine dostane k 40°C. Minuloročné leto, keď na Slovensku bolo maximálne len +34,8°C v septembri, bolo poznačené stálym striedaním vzduchových hmôt v júli a počas celého leta. Ak však príde suché obdobie, aspoň raz za 5-7 rokov a vydá to na júl, tak bude naozaj horúco (podobne v januári a februári tohto roku mala južná Austrália a Victoria najsuchšie a teplotne najextrémnejšie periódy od konca 19.storočia, v Melbourne za 2 mesiace padlo len 11 mm zrážok). Bude to velmi zaujímavé sledovať vývoj počasia a klímy v najbližších rokoch: na jednej strane extrémne nízka slnečná aktivita, možné slabnutie Golfského prúdu na druhej globálne otepľovanie, topenie ľadovcov a mnohé iné faktory.

poznamka: viem ze takéto ochladenie moze prebehnut velmi rychlo, (na Zemi sa v priemer o 5°C moze ochladit aj za niekolko par rokov ci period) a taketo ochladenie by malo prist prave teraz po 12 000 rokoch (cykly striedania glacialov a interglacialov), ale nasa generacia nic katastroficke okrem burok, orkánov, sucha ci povodni nezazije. :)

Preco myslis, ze by sa malo ochladit o niekolko rokov/let? Ak mas na to nejake zdroje rad pozrem:-D Mozno sa aj mylim:( :)

Anonymní
Avatar
# 05.03.2009, 08:03

No s tou sluneční aktivitou je to zajímavé, 24. cyklus měl začít už dávno a pořád nezačal, čím více setrvává starý cyklus tím větší pravděpodobnost, že slunce bude mít dlouho malý počet skvrn.

Anonymní
Avatar
# 05.03.2009, 09:58

No dufam,ze sa cyklus nastartuje az niekedy koncom leta :)

Anonymní
Avatar
# 05.03.2009, 18:27

v roku 2007 tiez nikto neratal ze bude 41 st. :D a bylo..

# 05.03.2009, 20:04

Anonymní
no 41°C akurat tak v Madarsku

Anonymní
Avatar
# 05.03.2009, 20:44

40°C nebude, bola to neobviklá situácia, ktorá sa len tak ľahko nezopakuje.;-)

Anonymní
Avatar
# 05.03.2009, 22:17

Ono jako v nejbližších letech jestli vyjdou ty prognózy tak budou přibývat rekordy ale ne s těmi nejteplejšími dny ale naopak.

Anonymní
Avatar
# 05.03.2009, 22:45

v madarsku dokonca vyboje

Anonymní
Avatar
# 05.03.2009, 23:30

Podle mě to, že v příštích několika letech se ochladí je tak na 75%, protože 23. sluneční cyklus měl skončit na přelomu roků 2006/2007 a máme už rok 2009. I kdyby v nejbližší době nastoupil další cyklus tak bude velmi slabý a může být ještě slabší než současný. Tím pádem bude dlouhou dobu na zemi slunce nízké záření a tím pádem se bude větší množství záření odrážet. To by mělo za následek opětovné zvětšování ledové plochy rychlým tempem a tím pádem rychlé ochlazení klima na zemi. Podle mě už tento rok bude o hodně chladnější než např. rok 2008. Ale uvidíme, vše může bý ještě jinak.

# 06.03.2009, 20:27

sauron
prave pozeram ze v juznej Australii sa rekordne ochladilo na -7°C
:O:O:O, zo 47°C na -7°C to je poriadny skok za 6 týžňov

Anonymní
Avatar
# 15.03.2009, 17:04

já bych to viděl takhle zima bude dlouhá až do konce března pak příjde velice krátké jaro a dlouhéééééééé léto pak kratoulinký podzim a pak zase dlouhá zima


No to by bylo bezva....

# 15.03.2009, 17:52

Anonymní
a vies ze s tou dlhou zimou ti to dost vyslo? az do zaciatku aprila ma byt chladno a moze snezit:snih: :prsi: :oblak:

0
# 21.03.2009, 15:07

To je dobře, i když teď je docela nesmysl tvrdit o létě, když je tak daleko.
Ale bouřky podle mě budou.!!:blesk:
Jinak jestli chcete, podívejte se zde. Je to můj web.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.