Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a po chladnějším ránu odpoledne často přes 20 °C

Diskuse o počasí Srážky 9. 9. až 10. 9. 2024

# 06.09.2024, 12:36

Zakládám nové téma týkající se změny počasí od nového týdne. Konečně by se mělo ochladit a hlavně zapršet. Aktuálně jsou v předpovědi 2 vlny deště: od pondělí a koncem týdne. To je ještě poměrně daleko, ale pondělní situace se začíná vyjasňovat. Aktuálně modely počítají s vyššími úhrny v Čechách, uvidíme, kam se to posune. Už i týdenní předpověď ČHMÚ zmiňuje na pondělí vydatnější déšť.

Edit 10.9.: téma jsem ukončil, ať se k situaci diskutuje v jediném

Úhrn do středečního rána, ICON, wetterzentrale.de
Úhrn do středečního rána, GFS, wetterzentrale.de
Stav půdního sucha k 1.9.
58
# 06.09.2024, 13:27

Čhmu i současný výhled inpoč. teda oproti včerejšku hodně ubral na teplotách, těšil jsem se na pozvolné ochlazování a bude z toho zas masakr, z tropů do podprůměrných tepolot pro tuto roční dobu. Jediné to pozitivum je ten déšť, otázka je, kde se to vylije nejvíc, zatím je ještě brzo na nějakou radost, tak při neděli už bude jasněji.

# 06.09.2024, 13:34

Chtelo by to, aby se to TN tady motalo delsi dobu, tohle vsechno stece, reky stoupnou na 2dny a pak to zase klesne, tady je říčka uz skoro vyschla a to jeste z toho bere Skodovka a Wotan Forest. Skodovka bere jen v noci a my zase pres den. :D

# 06.09.2024, 14:24

No pro někoho to bude šok,já rozhodně na maxima 11stupňů v Mostě (so)nevěřím, čekám okolo 15 a protože denní amplituda bude malá,až tak podprůměrné teploty to nebudou.V pondělí více srážek,na druhou vlnu zatím nevěřím.Pak to zase poletí do nadprůměru.

# 09.09.2024, 15:38

Tak u nás byla ještě včera téměř tropická třicítka, dnes ráno kolem sedmé hodiny jsme měli zhruba 23 °C (tropická noc), ale poté se začalo ochlazovat o zhruba 1 °C za 10 minut, začalo totiž pršet. Prší do teď, déšť je od rána trvalý, většinou slabý až mírný, chvílemi velmi slabý a chvílemi naopak středně silný, a podle meteostanice jsme dnes zatím na 8,1 mm srážek. Ještě zajímavější je ale teplota, která je nyní dokonce už jen na 15,7 °C.

13
# 09.09.2024, 15:43

Bryy den. U nas tesne pod 15 mm, je to taky slaby dazd... ale tie zrazky su dost nerovnomerne rozlozene... na par 100m rozdiely aj 5 mm... kazdopadne tieto zrazky padli vhod.

# 09.09.2024, 18:12

Pak už tu pršelo spíše jen občasně a před chvílí definitivně přestalo. Úhrn nakonec 10,3 mm.

13
# 09.09.2024, 18:14

U nas zatial 24.2 mm, ale v okoli je semtam aj 30 mm... no musim pozret analogovy zrazkomer, kolko dava, lebo tych 24 co mam je najmenej z okolia skoro 😀

24
# 09.09.2024, 18:21

Na západě jsou pěkné přeháňky, ta největší jde přímo na Plzeň. Jsem zvědavý, jestli po očekávaných extrémních srážkách bude pokračovat podobný charakter počasí. Docela bych si tipnul, že ano a jsem zvědavý, co na to řeknou houby...

Přijde mi, že poslední roky je docela normální, že na podzim nebo v zimě prší víc, než v létě... :D Takže do konce roku ještě může spadnout vody až až podobně jako stihlo loni za poslední 2,5 měsíce.

# 09.09.2024, 18:22

Tomino
Ještě si stěžuj. :D

Pavell
Brno v rámci Jundrova, to by bylo zajímavé, kdyby Brno byla městská část Jundrova. :D Ale teď vážně, pro nás to jsou vůbec první měřitelné srážky letos v září, takže alespoň něco. Vám gratulace k těm zhruba 30 mm, které už máte, každopádně věřím, že do konce týdne bychom mohli být spokojení všichni. :)

# 09.09.2024, 18:24

no tradičně nejmíň bude mít SZ a to možná až o stovky mm. Takže může mi to být šumák. Ale vítr který tu bude tak bude za to stát.
Dnes ale 14mm takže fajn.

58
# 09.09.2024, 18:33

Těch témat je tu jaksi moc už :zz: :D
Jinak za dnešek se blížím ke 20 mm a ještě prší. Klidně by stačilo, ale chystá se zřejmě psychodrama :(
Vidim Rožnov otloukánek z čhmu stanic z našeho kraje poslední se 7,5 mm to je zas pech kurňa, snad to tam doženou nějakou dardou, hlavně beze škod

537
# 10.09.2024, 17:17

První den v září, co začne pršet a zrovna máme vyšší srážkový úhrn než za celý červenec (čvc 24,4 mm, 9.9. 29,2 mm). Zem už je na tom líp, ale ještě by to klidně spolklo, vody v potocích trochu přibylo oproti téměř historickému minimu během té nechutné vlny veder v posledních dnech, ale pořád je jí zoufale málo. Čtvrtek, pátek + víkend vypadá pro nás vydatně, předpověď dává součtově do neděle až 182 mm, což, realisticky, když klapne čtvrtina toho úhrnu, budeme rádi a bude to tak akorát. Možná eště aj ty hřiby porostú...

Hrubár 5.9.
Hrubár 9.9.
mokrý výhled...
35
# 10.09.2024, 21:07

Marcyn jestli vyjdou ty srazky, zajimavy by bylo vyfotit potok v patek sobotu i nedeli pro porovnani ;-) pocitam ze by mohl stoupnout minimalne o metr

537
# 11.09.2024, 09:38

Ai-kun
Jsem tam každou chvíli, takže nebude problém zdokumentovat ;-) Novější kalkulace modelů už teda skrouhly úhrn-sumu na 143 mm, ale i tak je to dost; jenom v pátek má napršet víc jak za červenec a srpen dohromady :prsi::prsi:. Tak uvidíme zda a jak moc to klapne, bude to určitě zajímavé sledovat

dnešní výhled na in-počasí
# 11.09.2024, 10:06

Nakonec bude polovina možná i méně než co rikaji možná by je chtělo nejak sankcionovat za šířeni poplašných zpráv 😂😂

407
# 12.09.2024, 06:09

Ondráš*
Tady už dávno...zatím prvních 5mm..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.