Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Vydatný déšť od 11-13.3. 2024

# 12.03.2024, 10:23

Leknín
Mrkni na chmi, monitoring sucha. Do včera bylo na části ČR mírné nebo začínající sucho a i po dnešku zůstane část ČR, kde bude povrchové sucho dále narůstat.
Jinak od neděle je vývoj nejistý, takže srážky nemusí být v příštím týdnu žádné...:cool:

272
# 12.03.2024, 11:56

Tady prší v kuse od včerejší 18. hod a teď opět od východu zesiluje po přechodném dopoledním zeslabení, úhrny se blíží i tady v okolí všude k 35 mm, což je paráda, březen je určitě spolehlivě zachráněnej, je zima jako prase nějakých +6 a bohužel už s větrem, takže raději nevycházet.

5448
# 12.03.2024, 18:36

Vokr
No a u nás v Hořicích spadlo 3 mm a v Jičíně ani nekáplo.

272
# 12.03.2024, 23:44

Ondráš*
Děkuji, celkem 38 mm, březen cajk, zajímat mě to bude ale spíše od dubna, včera u Zadaru 164 mm, tj. trochu jinej level, ale to už fakt nechceš. Obecně pokud je nyní průměr teplot o 2°C vyšší, tak samozřejmě nemůže stačit dosavadní průměr srážek a už vůbec ne v období vegetačního klidu (odtečou) a jestli to o třetinu ještě dokonce klesne, tak jsme v dokonalé ryti, na to nepotřebujete vědce ani ekology, však uvidíte.

# 13.03.2024, 13:13

Yurri
Srážek bude nadprůměrně, takže houby zle.
Minimálně u Vás.

109
# 13.03.2024, 13:47

John Deere
Taky mně to přijde, že je letos "uchcanej" rok. Když bylo to echt sucho, tak napršelo tak 50 mm za 5 měsíců, teď jsme úplně jinde.

47
# 13.03.2024, 13:53

U nás za tuto epizodu 16,5 mm, nejblíže byl těsně předtím Ecák, ostatní to hodně nadhodnotili. Takže za březen 22 mm, k dnešnímu datu zatím takový normál.

Dva dny bez deště a srážky se objevují od soboty furt ve výhledu, takže sucho tady nebude, lituju oblasti kde to sucho hrozí, ale tady prostě máme přelito a kdo z naší oblasti plkne o suchu dostane na budku! :D

Březen má našlápnuto ke srážkově průměrnému měsíci, to se odhaduje sice dost blbě, taky může přijít delší období bez deště, ale po čtyřech nadprůměrných měsících v řadě tomu moc nevěřím a bude to zřejmě pokračovat dál, viz výhledy.
Rozpad vortexu a následné studené vpády na sucho v delším období jsou možné, ale taky může pokračovat vesele dál tady ten srajdohnus :zz:

272
# 13.03.2024, 13:54

John Deere
Na to čekám 10 let a zatím se peru se suchem každé jaro, loni lepší, ale zase to odnesl červen a červenec, kdy je vody nejvíce potřeba a normálně pršívá nejvíc, mám teď výhodu, že netrpím na bahno, teď se ujme všechno.

73
# 14.03.2024, 06:50

U nás napršelo 22 mm. Potokům se dost zvedly hladiny, už se to prostě nemá kam vsakovat.

# 15.03.2024, 09:30

Leknín
Mrkni se občas na intersucho.cz
Zajímavé mapy, prognózy...
Tam to moc optimisticky nevidí

47
# 15.03.2024, 13:19

Aldy1977
No, právě na to vůbec nemám čas. Žiju s tím co mám venku a kopal jsem díry na keře a všude voda, žena se hrabala v jahodách v pondělí předtím znova deštěm a ani mokro, ani sucho tak bylo to akorát. Jinde v sadu mi stojí pořád voda a je to hrůza, jenže já to od začátku března už moc všechno nestíhám, musím přestat i přispívat sem, hrozně mně to zdržuje :D :(
Jinde jsou a budou problémy, tady se uvidí tak za měsíc a co pak dál to jaro předvede. Minulý rok mně dostal suchý červen a část července, snad to skončí nějak u průměrů a nějakém tem normálním rozložením srážek.
Teď prostě nějaké intersucho nemá cenu pro mně vůbec řešit

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.