Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, nejméně bude pršet na severu a severovýchodě

Diskuse o počasí Kdy se konečně oteplí?

1249
# 01.08.2023, 19:36

Yor3
Ano, je to osamocený zmatený výstřel od GFS.
To už jste říkal před pár dny.
Problém je v tom, že se to tam stále opakuje. To už by bylo snad lepší kdybyste hrozil teplotami nad 40°C, protože ty vaše mrazy v srpnu mě nebaví. ;-)
Holt jste si zvykli na nadprůměrný červenec, co na to říct.
Léto 1978 na vás!

9
# 01.08.2023, 19:39

palma
Žádnou nakládačku nechci, stačí, že se tu někteří povyšují nad jinýma. Já myslím, že ta epizodka 4 dnů se dá přežít, navíc to stejně neklapne a pojedeme stále ve studeném módu.

9
# 01.08.2023, 19:40

HaMeLeOn14
Nebojte, už se to opakovat nebude.

172
# 01.08.2023, 19:46

Yor3
Jenže hlavně Vy se tu povyšujete nad ostatními tím, že si jedete svoje o podzimu už od konce června a hned tu ostatní s jiným názorem napadáte. Problém je v tom, že už měsíc slibujete podzim. Nejprve na první část července, pak jeho půlku, předposlední týden, poslední týden v červenci a furt to melete jako kafemlejnek. Jenže Vám to nevyšlo ani jednou a až teď na dva-tři dny Vám možná chladnější počasí vyšlo.

Apropo jste psal, že letos nečekáte ani jeden tropický den. Psal jste to někdy první týden v červenci. Na některých místech jich za červenec padlo přes 15. ;-)

9
# 01.08.2023, 19:52

Aidamko1
Nevim jak u vás, ale tento týden a minimálně polovina příštího týdne mi vyjde. Uznávám bylo tepleji než jsem predikoval.

388
# 01.08.2023, 20:08

Yor3
He, he, takže, přes měsíc vedete soustavné "predikce" o tom, jak hnedle bude zima, studeno, žádné léto, žádný tropický den, pak je z měsíce na některých místech 15 tropických dní, což je prakticky 50%, a teď tu poskakujete s úspěšným 30 tým pokusem, který vám konečně vyšel, jeden by s tím zalezl do nory, ale vy se holt chcete s tím chladnem vyhřívat na výsluní.. no, budiž vám přána chvíle pro vítěze... na dlouhou dobu patrně poslední..
p.s. navíc to teda nebyly žádné predikce, ale hádání, či hození si korunou, a to holt jednou vyjít musí, náhoda po čase zafunguje.

1249
# 01.08.2023, 20:10

Yor3
Samozřejmě to vám promineme, že jste ne jenom 1 měsíc predikoval zimu a kabáty. Tak snad máte radost, že vám to po tak “krátké” době vyšlo. ;-)
Stejně se divím, že vás to pořád baví, mlít o zimě.
No jo, už začal podzim, v srpnu žádný trop na 100% nebude! :D

275
# 01.08.2023, 20:12

Teď ta dekáda bude chladná a oteplení dorazí potom, pod TV a sluncem se vrátíme k letním teplotám docela rychle, škoda že těch srážek moc nebude, pro přírodu ale super pauza.

# 01.08.2023, 20:18

U nás spadlo asi 6mm a teď dokonce šla kolem bouřka a ještě něco prikaplo, další bouřky jdou od Z.
Srážek výhledově mrak, mně to vůbec nevadí.

9
# 01.08.2023, 20:28

palma
Byly to predikce dle modelů, to, že bylo reálně tepleji tak to už neovlivním.

80
# 01.08.2023, 20:46

Dneska nás to teda vyšplouchlo, zoufalých 0.5 mm srážek, ale jinak to bylo široko daleko bohaté. Co je ale krásné jsou různé formace mraků, parádní barvy i tvary, na to se člověk vydrží koukat celý den :cool:

380
# 01.08.2023, 20:57

Yor3
Byly to nástřely GFS na 10-14 dní dopředu..
Tys to tu prezentoval stále dokola jako jistotu..
Ten alibismus si strč víš kam...

9
# 01.08.2023, 21:08

TommyAst Tento červenec hodnotím jako průměrný u nás v MS kraji. Co se týká 70 let, tak jsem rád, že v takto chladném létě nejsme. 70 léta byla chladná samo o sobě, ale rozhodně si nemyslím, že ten nárůst teplot v posledních 20 letech je dán GO a pomocí člověka. Jsou dekády kdy je chladněji nebo tepleji. Ono se to zase může brzo zlomit. Máme strašně málo dat a záznamů jaké bylo počasí než jsem se tu po naší vlasti všichni co tu teď jsme procházeli .

9
# 01.08.2023, 21:10

swan1
Tím pádem by žádné nástřely na 14 dní dopředu být neměly a modely by se měly zaměřit na menší časové rozpětí

380
# 01.08.2023, 21:21

Yor3
Nástřely jsou nástřely, pravděpodobnost že vyjdou je vždy malá.., ale ne nulová..
Chce to trochu rozumu při jejích hodnocení, necpat to tu lidem jako nevyhnutelnou věc, která musí přijít, nic víc..
Jak hodnotiš léto u vás je vedlejší, to je jen tvoje pocitovka.
Červenec byl v reálu i u tebe nadprůměrný...



22
# 01.08.2023, 21:37

Yor3
Jste nemocný nebo co je to s vámi?
To tu není žádný administrátor který by takové jako vy s chutí okamžitě vykopnul:!!: !!!!!!!!!!!!
Akorát tu prudíte,melete úplný nesmysly,v srpnu a podzim????A jinak všechno dobrý jo?

9
# 01.08.2023, 21:47

Zachar
Každý má právo projevit názor. I ten váš žbleb respektují.

3605
# 01.08.2023, 21:57

Yor3
Co tak tady poslední týdny pozoruji, tak vy jste vlastně protipól. Ale jó, proč ne? Trochu uberte, podzim začne 1.9., takže už příští měsíc, na Novojičínsku možná i dřív ;-) Zaměřte se víc na Vaší oblast, severovýchod Moravy, je přeci jen chladnější a deštivější oblast republiky, takže si klidně očekávejte podzim, mrazíky, sníh a nekonečné dny, s nízkou oblačností :D

388
# 01.08.2023, 21:58

Yor3
Vy máte snad schizofrenii či co, teď tu říkáte, že něco dávaly modely a podle toho jste vy tvrdil, že to bude podle nich, zima, studeno, žádné léto .. a když to dá současný GSF do tropů, tak je to podle vás najednou ojedinělý výstřel.. tak teda, podle čeho jste to před tím tvrdil, že bude zima, podle ojedinělého výstřelu? Pokud podle modelů, pak by jste měl teď na tuty tvrdit, že budou tropy.. a budou nebo ne? Zhodnoťte to..:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.