Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Kdy se konečně oteplí?

9
# 04.08.2023, 09:42

palma
To je předpověď pro Čechy, ta pro mě není vypovídající.

388
# 04.08.2023, 09:45

Yor3
Tak sem dejte tu pro vaši oblast ze stejných výstupů, jako jsem dal já..mimochodem, ohledně tropického dne jste tu pořád kdákal VŠEOBECNĚ, o tom, že žádný tropický den v srpnu už nebude, a pak na konci diskuse začnete mluvit o tom, že na Moravě nebude, a nakonec se asi dočkáme toho, že napíšete že tropický den nebude u vás na chalupě.. což je samo o sobě ukázkou, jak jste na tom s rozumem..

# 04.08.2023, 09:52

od toho 10 je to rozházený jako dětský hračky:!!: kdo chce vědět jak bude ať si hodí korunou…

9
# 04.08.2023, 09:59

charlie1
Žádné tropy nebudou, takove ECMWF drží teploty proklatě nízko, až je ten model GFS směšný .

9
# 04.08.2023, 10:02

palma

9
# 04.08.2023, 10:03

palma
Žádné tropy pro mou oblast nejsou malovány, pro vás zatím něco malého ano, ale tam se to nejpozději v neděli smaže. Ten trend je sestupný.

388
# 04.08.2023, 10:11

Yor3
Aha, takže z obecných tropů. jsou rovnou tropy pro vaši oblast, paráda, potvrzení toho, o čem jsem mluvil v předchozím příspěvku, více netřeba..příště to třeba bude, že tam někde na Lysé hoře nebudou tropy..:cool:

381
# 04.08.2023, 10:17

palma
Rozhodně bych o žádných tropech nebo o letních dnech nemluvil, minimálně na Moravě. Tento srpen bude bez jediného tropického dne a skončí v podprůměru.
Držme se toho, že v srpnu už nebude ani jeden tropický ani letní den... minimálně na Moravě .
To tu jasně zaznělo..
Tak si to 31.8. povíme..
Osobně tipuji , že to bude stejně hloupatá blamáž, jako ten podzim, co měl být v červenci..:D

33
# 04.08.2023, 10:28

swan1
Je zajímavé, jak člověk napíše jednou větu proti tvému názoru a ty reaguješ hned, jako kdybys to chtěl 10 krát přebít. Uznávám, že s tebou se nedá dohadovat. Jsi opravdu těžká váha a vždycky to tady na fóru každému natřeš. ;-)

Nemá to smysl prostě. Mě jenom pobavilo, jak tu dával každý ty grafy veder a charlie pak hodil graf, kde jsou teploty lehce nadprůměrné 25-30°C a vypadalo to jako docela vtipně. :D

"Pro pitomce"

palma
:D:D To není chytré...

381
# 04.08.2023, 10:35

am96
Jsme jen s Aidamko1 zavzpomínali..na ty tvoje početná másla..a soustavné nabíhání si na výstupy modelů..
Bylo toho dost..
Jedno je jisté, dělat závěry ze střídavých výstupů jak nahoru i dolů na 10 dní dopředu je hovadina...



9
# 04.08.2023, 10:37

palma
Tropů se dočkají ve Francii a v Německu.

33
# 04.08.2023, 10:38

swan1
Ano samozřejmě. Máš na mě "kompro" takže ti nemůžu odporovat. :D Dostal jsi mě. :-)

2395
# 04.08.2023, 10:39

Tak to naštve...:D

O pár kilometrů bouřky s přehledem ale u nás jen 15% šance...
172
# 04.08.2023, 10:40

skupsw24
Lépe by se to ale hodilo do diskuse o bouřkách. Tohle je téma ohledně oteplení od příštího týdne. ;-)

388
# 04.08.2023, 10:41

am96
Dal jsem tam grafy ze stejného časového výstupu s odstupem 4 dny, když už o tom byla pře, tak mi to rozporujte, kde je tam něco jinak..a Yorovi nejde jen o to rozporovat názor, ale i fakta,a ta jsou zde daná..a názor pak vychází z rozdílného posouzení faktů..tam se přít dá, to je diskuse..a pokud při pohledu na graf, kde jsou v předpovědi tropické dni, budete říkat, že nebudou, tak doufám, že to jako názor platí, popřípadě dle citátu Ovara "jen blbec nemění názory", a jak já, tak SWAN i leckdo z dalších na zdejším fóru, názor změníme. až uvidíme, že to má podporu v reálné situaci, což se už, třeba mnohokrát stalo při přechodu srážkových systémů a zvláště při situacích v zimě, pamatuje si to tu leckdo.. a že nebude v srpnu tropický den, je dle mne, možno říci někdy ke konci srpna..

9
# 04.08.2023, 10:49

swan1
Vše co napíši je hloupé a hned jdete do rozporu. Vždyť i ten ČHMU s žádným vedrem v srpnu nepočítá.

33
# 04.08.2023, 10:50

palma
Ale je prostě fajn, že tady na fóru jsou lidi jako ty nebo swan1, který dokážou efektivně uzemnit někoho, kdo nemá pravdu. Přece jde hlavně o to, aby se tady psaly jasná fakta. Vzájemný respekt nebo názor druhého je tomu podřadný. Proto je v pořádku někoho nazývat pitomcem a vytahovat něco z minulosti. :-) Hlavně aby tady na diskuzi zazněly pravdivá fakty a nedej bože, aby někdo psal nesmysly, i když jde jenom o názor a jiný pohled. Vy jste dostatečně zkušení, takže máte ty znalosti kolem meteorologie už na slušné úrovni.

Děkuji za Vaše kvalitní příspěvky, které jsou navíc zcela v souladu s pravidly, které konec konců sami hájíte. ;-)

381
# 04.08.2023, 10:51

am96
Tebe není třeba ,,dostávat,, Ty se vždy, úplně vždy dostaneš sám..a pak si rušíš účty..
palma
Ano, přesné, výstižné..
Tak to je .

2395
# 04.08.2023, 10:59

Aidamko1
Vím, ale radši jsem to sem dal.;-)

388
# 04.08.2023, 12:21

am96
Pokud graf z 1.8. kopíruje téměř graf ze 4.8. je to shoda, či ne? A když napíšu, že je to jinak, tak je to názor, či co? Kolik lidí jsem tu "uzemňoval"? Dva? aha! Před třemi lety v zimě, jsme se tu vzájemně uzemňovali s někým jiným, než s s Vámi, jak to bude s Vortexem, a to že dost tvrdě, a nakonec to nedopadlo dle mne, nevěděl jsem o tom zdaleka tolik, co jsem myslel, a vedlo mne to k tomu, že jsem si vyhledával prameny, diskuse s fakty a postupy předpovědi.. teď už bych argumentoval a viděl to jinak. A to je ten problém..ohledně respektu. Tady si vzájemně sdělujeme, jak to kdo vidí, ale je tu jedinec, nebo dva, kteří do toho skáčí pokaždé, když si chtějí pouze z plezíru rýpnout a to výkřikem " bude zima, léto je fuč.. apod". A když už to opakují podvacáté, tak vy se divíte, že to dotyčné nas..e.. A obrátíte to v tom, že ti nas...í za to můžou a někoho tu uzemňují, to dá práci, tohle vymyslet..:cool: mimochodem, jsem byl docela dlouho "uzemňován" v diskusi o GO, a to pouze kvůli tomu, že jsem si dovolil pochybovat ne o tom, že GO probíhá, nýbrž o příčinách a jejich vlivu.. a nikomu to nevadilo, ano, můj problém..
p.s. tímto s rozmluvou na toto téma končím, nemíním tím otravovat ostatní účastníky tohoto fóra.. S pozdravem, vzhůru do kožichu a ušanku na hlavu...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.