Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V severozápadní polovině Čech občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Oteplení od 19. prosince

# 21.12.2022, 18:59

palma
Tak koneckonců, od zítřka se začíná zase prodlužovat den, takže už to s tmou horší nebude. Horší to bude jedině s bahnem, tady dnes spado asi 5 mm a zítra a pozítří má nacrcat dalších 10 + je ještě dost vody schované v tom sněhu. Na začátku prosince bylo bahno příšerné a vzhledem k tomu, že to teď bylo 10 dní přikryté sněhem, se vůbec nic neodpařilo, takže to na Štědrý den bude ještě výživnější:D

388
# 21.12.2022, 19:13

Frantis95
No, koukal jsem teď na Ventusky, dokud budou putovat ty níže přes Velkou Británii s tou pravidelností, co to tam ukazuje, tak dotud asi zima nebude..:cool:

# 21.12.2022, 22:36

Tak po dnešku nevím, moc co si myslet o té oblevě a připadném výhledu s tím, jestli si statisticky zapíše ta prosincová chladná epizoda takovou třesničku na dortu v podobě bílých Vánoc, nebo ne. Dnešek byl tady teplotně naprosto v pořádku, ale toho deště za mě bylo až trochu moc a hlavně tím, že už bylo nad 1 C, tak už se skutečně podílel na tání sněhu a nepomáhal mu zvyšovat odolnost. Za mě tedy procenta tady na Ostravsku asi trochu klesly. Zato ostatní nížiny na Moravě, kde je více než 10 cm sněhu vidím jako už téměř jasné adepty. Ale zase když se na to podíváme otevřeně, co z toho, když i ty poslední hromady sněhu do dalšího ochlazení určitě nevydrží. Oteplení se vykrystalizovalo tak, že zde přijde jenom krátká přestávka okolo 27. 12 a potom další nápor teplého vzduchu. Takže tahle obleva postihne dost pravděpodobně i hory a budeme podobně jako loni vstupovat do nového roku téměř v rovnocenné situaci se sněhem, takže velmi špatné. Je to škoda tenhle prosinec měl naději na to se zařadit mezi ty výrazné jako rok 2010, 2002, ale bohužel do dalšího zimního měsíce budeme vstupovat se sněhem jakoby to byl prosinec o 4 C nad DP, takže tahle významná zimní epizoda se jenom pro většinu lidí zase ztratí v průměrném prosinci s ještě poskvrnou na závěr.

117
# 21.12.2022, 23:38

Další den se sněhem.Chvíli poprchávalo a přes den +2,už tál.
Od večera pod 0 slabě a nyní skoro -1 při jasné obloze.
Tak zítra roztaje..

15
# 22.12.2022, 00:23

U nás bylo celý den opět pod nulou, tak se na sněhu udělala bytelná ledová krusta. Jak to děláte, že máte nad nulou? Já se téměř nemohl dostat do auta 🤣

275
# 22.12.2022, 01:06

Začínají se uzavírat některé silnice na okrese, opravdu brutální ledovka na námraze a ještě na sněhu je už na ty zbytky smrkáčů co tady ještě zůstaly moc, v MB nebo Třebíči stále kolem -1,5, všichni se modlí za oblevu, řidiči, energetici, silničáři, hasiči, cajti i záchranáři, drážáci atd.

# 22.12.2022, 05:59

U nás už je 5 stupňů nad nulou a sníh taje :(
Ale koukal jsem kolem Blatný je pod nulou a celkem dost ještě :)

388
# 22.12.2022, 06:24

Venku mlha, či inverze, +3,2 , vlhko na 98%, taje to, teče to, co je to? Oteplení!:cool:

275
# 22.12.2022, 07:47

Stále namrzající mlha, teplota beze změny na skoro -2, snad se ro nejpozdější odpo už konečně profoukne, tohle už není legrace.

Stanice MB
388
# 22.12.2022, 09:08

+6 do toho zlehka profukuje, a jede to dolu, voda crčí ze střechy a na trávníku už stojí voda, hunus vašnosti...:(:prsi::prsi:

381
# 22.12.2022, 10:00

Tak Šumava to teď hodně nakopává a navzdory předpokladům i pouští k nám do svého závětří..Leje jako blázen..
+4,6°C
Řeky asi už dnes půjdou rychle nahoru..

388
# 22.12.2022, 10:15

swan1
Směr k nám to má, takže zase nějakej váš knedlik, dneska v podobě šišky..:D, No podmáčeno je tu pěkně, takže další déšť už moc nechci, podzemní nádrž plná... ještě je sranda, jak v noci na dnešek dávala Kladenská meteostanice srážky jak kráva.. 9mm a prakticky nekáplo, (roztával jim v plusových hodnotách sníh na dešťáku)..:D, to pak jsou data relevantní jak noha, a dělo se to na vícero stanicích...Jo a aktuálně máme +7...

381
# 22.12.2022, 10:24

palma
No, já dneska taky naleju do srážkoměru cca 10mm vody, ohledně těch 14cm sněhu, co tu spadly, páč miska srážkoměru je mělká, ten ve sněhu nic, co by pak roztálo a změřilo se, nepojme..
Jinak to do dat stanice nedostanu..
Z hlediska denních úhrnů naprd, ale z hlediska měsíční sumy srážek ok..

# 22.12.2022, 11:22

Včera cca v 7.50 ráno to bylo zajímavé. Teplota 1,5°. Slunce ještě nebylo vidět (první fotka), na západě se ukázala duha. U nás nepršelo. Ludgeřovice.

# 22.12.2022, 11:24

tady se po velice dlouhé době teplota dostává nahoru a ledovka centimetr tlustá taje, z toho tání a dalších silných dešťů tu taky bude země velice kvalitní :)

117
# 22.12.2022, 12:33

Obleva a pořádná.+9,vítr a slunce.Zima nedohledu ani na horách.Sbohem zimní epizodo.Možná ani v Novém roce nebude.
Nyní,jak se zvýší hladiny..

1249
# 22.12.2022, 12:56

U nás už je také bláto, 6°C a fouká. Teď začalo pršet :prsi:. Stanice naměřila 12 mm srážek.

28
# 22.12.2022, 13:25

Kdyz jsem vyjizdel z Celakovic pred hodkou, lilo a bylo tesne nad nulou, hnus, brecka... Prijedu za pul hodky do Prahy, slunicko, vetrik a jaro. Snih v centru pryc a na mikinu, tipuju do 10℃. Snad prijedu zpet taky do jara a profoukne to tam :)

274
# 22.12.2022, 13:25

swan1

Na Sumave se oteplilo pomerne brzo, uz vecer pozde 18.12.2022 se teplota dostala nad nulu. A teplota tam vystoupila opravdu vysoko (Nicov, Filipova hut, Velky Javor). Srazky tam jsu tay docela vyznamne, destove. Tak hladiny rek stoupnou. Ten Nicov musi mit nejake specialni orograficke umisteni, uz jsem si vsimnul nekolikrat, ze za teple advekce a inverze je tam tepleji, nez jinde. Napodobne Frydlantsky vybezek, Studeny Zejf na Jesenicku a pod.

Atevi
Ludgerovice na Ostravsku, tam jsem si vsmimnul, ze teplota 18-19.12.2022 pomerne nizko klesla, pod -15 °C, na ostatnich stanicich v okoli takovy mraz nebyl. Je to nejake specificke misto ?

Yurri
Zatimco na zapade CR i v nizsich polohach teplota rychle stoupa uz nahoru, na Vysocine a i na Jizni Morave je stale pod nulou, ledovka, silna namraza na Vysocine. V Kucharovicich a na stanici Brno Turany jde teplota horko tezko nad nulu. Na zapade CR samozrejme po otepleni rychle tani snehu.

388
# 22.12.2022, 13:44

No, nejdřív jsme měli mít dneska denní maximum ( ze včerejších předpovědí) na +7, pak na+8, aladin napsal +9, a teď máme +9,2, leze to ještě nahoru, protože vylezlo slunce, funí vítr, nic ze sněhu prakticky nezbylo...to teplo je dokonce větší, než se asi čekalo..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.