Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Září 2020

271
# 07.09.2020, 21:05

Maxima nepůjdou do půlky září pod 22, co víc si přát, opravdu jen teplejší noci, déšť si tady nepřeje už opravdu nikdo, všechno hnije na zemi i na stromech, těším se na slunce jako na smilování.

17
# 07.09.2020, 21:40

Kez by ta predpoved vysla...

76
# 07.09.2020, 21:48

Za mě počasí fajn, rána už chladná, přes den slunce s letní teplotou, to ovšem nemění nic na tom, že tu vodu tady potřebujeme dal. Do konce roku by se tu v pohodě vešlo 300mm:)

# 07.09.2020, 21:50

Frnda
Nesmí, takovejhe dlouhotrvající teplej a suchej hnus tady rozhodně nechci a mnoho dalších uživatelů také ne, jsme mírný podnebný pás, tak ať se podle toho počasí chová. V záři skoro každej den šajní od rána do večera, po dešti kromě sobotní pidipřeháňky ani náznak, taky už je všude spousta prachu, navíc ve výhledu nejsou skoro žádné srážky. Tenhle rok má slušně našlápnuto skončit i u nás jako celek srážkově nadprůměrný, tak ať se to teď nezkazí. Proti 3denní slunečné a teplé epizodě vůbec nic nemám, ale 14 dní je prostě moc...

74
# 07.09.2020, 22:13

Yurri
Přesně kdyby do konce měsíce už nepršelo tak by to spoustě lidí nevadilo. Půda je už promočena extrémně . Mašiny se nám na polích děsně topí. A to nás čeká kukuřice takže pokud to nevyschne tak to bude masakr.

17
# 07.09.2020, 22:51

Frantis95
Uprimne, je mi celkem jedno co chces a co ne. Stejne jako je ti jedno, co si preju ja. No offense, tak to holt je. Udelej si o vikendu vejlet na sever Prahy. Cimickej haj a sire okoli. Mi tady radi plisen, padli si tu udelalo bojovou zonu, komari tu maj slet... kdyz prijde aspon 10 dni stabilniho, tepleho a sucheho pocasi, budu rad. Ale uklidnim te, co si preju ja, tento rok nevyslo jeste ani jednou, takze asi budes spokojenej ty. A nakonec nic jineho, nez "prani" ty vyhledy nejsou. Co je 48 hodin+ na predpovedi, je stejne jen tipovacka. Takze stastnejsimu, budiz prano :)

https://www.meteoblue.com/cs/po%C4%8Das%C3%AD/po%C... aspon se muzu zasnit... :)

Jo a jak si psal nedavno, 2015 bylo opravdu sucho. To se ale s nynejskem, opravdu neda srovnavat.

271
# 08.09.2020, 04:53

Samik
Proboha to snad nemůže nikoho vůbec napadnout vjíždět s jakoukoliv technikou do podmáčeného terénu? Jinak aktuálně +7, takže přízemní mrazíky nehrozí, já bych ale rád tak o 10 st. víc., ale co už.

384
# 08.09.2020, 06:31

Tak zase je ve výhledu přihozeno nahoru a slunce k tomu, už vidím "ručník v ringu" od F4, ale jak už bylo řečeno, den je kratší a není to nafurt..

74
# 08.09.2020, 06:52

Yurri
No musíte vjet když na ministerstvu to řídí úředníci kteří pole viděli max jak je-li v autě po D1 a krávu vidí když si zapnou Slunce seno. Ti vám dají termíny do kdy má být co hotové a běda když to nebude vemou vám dotace a za něco jsou i sankce . Třeba řepka musí být v zemi do 8.9 a nám chybí ještě zaset cca 60ha. To samé zelené hnojivo. A člověk se pak může pos... aby to stíhal . Ale letos to už asi nevyschne zajímavé bude i seti pšenic.

384
# 08.09.2020, 06:59

Samik
To by mne zajímali páni úředníci, kdyby pak právě oni neměli co jíst, to by se možná probrali... četl jsem, jak za dob tepla na přelomu století seli sedláci v únoru... to by nešlo?:D... začínám věřit tomu, že úředník je příčinou veškerého zla na zemi..:!!: tady pro změnu teprve před čtrnácti dny sklidil borec hořčici, polovina mu vypadala před sklizní, teď to všude klíčí, asi bude dělat "zelené hnojení"...

F4
Avatar
109
# 08.09.2020, 07:01

Ale tak ať si to vedro je jen na východ od Prahy, když se toho nemohou nabažit a nám dejte zataženo a srážky, které nám chybí. A udivuje mě, jak jsou tady z toho všichni blahem bez sebe, jako kdyby slunce bylo letos málo.

80
# 08.09.2020, 07:03

Teda to je výhled :zz: Takové peklo - v půlce září je slunce už strašně nízko a svítí mi do oken skoro celý den. Za normální situace je to super, protože doma je teplo při otevřeném okně i při 16 stupních (v zimě za slunce nemusím topit ani při -10), ale pokud je v září 30, je to ještě horší než 35 v létě :!!:
Snad bude realita mírnější, tohle by byl strašný hardcore, doma by bylo tak 29+.

384
# 08.09.2020, 07:08

F4
Nevím, já třeba blahem neplesám, konstatoval jsem, že bude teplo, a podle toho se zařídím..(zatahnu žaluzie, budu vegetit na zahradě, zalívat, v podvečer posedím venku a až se ochladí vezmu na sebe svetr a budu sedět venku dál, spokojenej s tím, co je.):)

F4
Avatar
109
# 08.09.2020, 12:53

palma
Pokud jsou u toho zavřené klapačky, tak to samozřejmě nevadí. Ale výhled mi připomíná beznaděj jako v r. 2015 či září 2016. Ne teplotami ale délkou a nulovou dynamikou. V září už se má ochlazovat a ne, že přijdou pomalu nejteplejší dny léta. Slunce klesá, dny se krátí a stejně je to k ničemu a nic na tom nezmění ani noční teploty kolem 12-13°C (zatím, ty stejně nakonec budou tak o 4°C vyšší než se teď předpokládá). Pomyslné světlo na konci tunelu nikde. A s těmi žaluziemi a roletami, je trapné zatahovat je ještě v půlce září, aby nebylo v místnosti vedro ale bohužel to jinak nejde. Snad jediné (zatím) pozitivum je, že to největší vedro nevyjde na tento víkend. I když 27 a 29 už není takový rozdíl. Srajda jako srajda.

17
# 08.09.2020, 14:46

Ja fakt nevim co tu silite...delate, jako by mela prijit nejaka teplotni apokalypsa, ktera vas sezehne jen co otevrete okno... fakt uz to neprehanejte... zadny vedra nebudou, bude prijemne teplo par hodin po poledni. Pokud teda vyjde tipovacka z predpovedi....
http://prntscr.com/udmrlt

Ja to tady bral uvolnene a s humorem, ale uz mi tady z toho zacina bejt fakt nevolno..

# 08.09.2020, 17:28

Tak dneska je příjemných 21 C a k tomu fouká příjemný vítr. Až na to chladné ráno velmi příjemný a slunečný den. Zítra přijde normální letní den a ve většině zářijových letech by se po zítřku ochadilo k 20 C a na této teplotě už by teplota zůstala. Letos bude situace zcela odlišná. Už pátečních 21-25 C je na 11.9 docela dost. A od soboty do příštího čtvrtka přijde vlna veder s teplotami mezi 25-29 nebo 26-30 C a pomalu se k tomu přiklání všechny modely, takže tohle už se asi nezmění.Bude to dost podobné roku 2016. Noci ovšem budou chladné, takže na vyvětrání ideální. V pátek přes den teď dává GFS i pod 10 C a poté obnovení teplot podobných babímu létu od 24.9. Mohlo by se ochladit z 27 C ve čtvrtek podvečer až k 7 C v pátek v noci a odpoledne se teplota nedostane ani nad 10 C. A teplota v 850 hPa spadne zhruba z 15 C k -1 C. Takže z léta do hlubokého podzimu. Ale tohle ochlazení není ještě vůbec jisté, zato ty vedra na září ano. GFS moc srážek nedává, ale tak snad nějaké přijdou hlavně v západní polovině, kde zatím v září na mnoha místech nespadla ani kapka.

F4
Avatar
109
# 08.09.2020, 18:20

Frnda
Říkají ti, co jsou věčně prolévaní dešti. Nevím, co je na tom nepochopitelného. Slunce a nadprůměrných teplot už bylo letos dost. 28°C není příjemné teplo ale už to hraničí s vedrem resp. pro mě už to vedro je. Příjemně je 19-22°C. A kdyby to trvalo podstatně kratší dobu a bylo to proloženo frontou, která zalije, tak je to samozřejmě hned o něčem jiném. Navíc do půlky září výše uvedené a předpovídané teploty nepatří ani náhodou, to tak na konec července.

384
# 08.09.2020, 18:31

F4
No, na druhou stranu se nedivte, že svítí docela dost slunce, však jak se jmenuje tenhle měsíc, Září...:)

74
# 08.09.2020, 19:17

palma
Oni si totiž myslí jako spousta jiných že potraviny vznikají na pultech v obchode . Ale je to sranda i s širokou veřejností. Stížnosti na to že obděláváte pole jsou běžné. Ale letos tomu jeden muž u nás na Opavsku dal úplně perličku. Volal na Policii že se mu nelíbí že na polích jezdí kombajny a práší. Policie má okamžitě zařídit ukončení žní. A nebo ať si zemědělci zařídí kropící vozy které by jezdily před kombajny a kropily obilí aby se tak při mlácení neprášilo.

384
# 08.09.2020, 19:56

Samik
Asi by chlapec. potřeboval vyprášit..:D, blbost je nekonečná, já taky s proklínáním vymývám filtr v bazénu, když mi dva metry za plotem řádí kombajn, ale vím, že to tak musí být, spíš mne celý rok se.e, že z místní teplárny, když fouká od severovýchodu, jdou silně podezřelé chemické smrady... a nikdo to ani po upozorněních neřeší, natož aby na dotaz odpověděl..:(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.