Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Bouřky od 24.7.2020

17
# 24.07.2020, 22:36

charlie
Hod se do klidu Carliku :) Kdyz nekdo tvrdi, ze v Praze je vsechno uschle a spalene, tak proste oponuju, ze to neni pravda.

Takovej stav byl treba pred 5 lety, touto dobou. Nyni rozhodne ne. Ale je mozny, ze 10 km ode me je poust... bylo by to divne, ale tak mozne je dneska uz vse.. :D

76
# 24.07.2020, 22:57

Frnda
Neměj o mě strach Frndičko, jsem úplně v klidu. To ty tu plácáš cosi o virtuální realitě, tak vystrc hlavu ze zádele a rozhlédni se po okolí, ať si rozšíříš obzory.;-)

1252
# 24.07.2020, 22:59

No myslím že estofex tu dnešní situaci trošku podcenil.Na východní Moravě se vyskytly poměrně silné bouřky.Lokálně spadlo i přes 40mm.Dokonce u uživatele Nunu 52mm.Je to sice slovák,ale asi k nám už patří.

# 24.07.2020, 23:22

Tak přímo u mě 0,2 mm, ale hlavně v horách jsme dneska v Moravskoslezském a Zlínském kraji přesáhli i přes 30 mm, takže byla na místě i výstraha na silné bouřky. Dneska mě jejich intenzita docela překvapila. Spíše jsem očekával bouřky, při kterých spadne do 20 mm srážek a budou jenom vázané na orografii. Nakonec byly i v nížínných oblastech např. v okolí Uničova a na Přerovsku, Novojičínsku a v okresech Frýdek Místek a Karviná. Orografické bouřky se pak vyskytly v Oderských vrších, Beskydech, Bílých Karpatech a ve Chřibách. Celkový úhrn za červenec je 63,1 mm srážek. Takže jsem zhruba na 80 % DP pro měsíc červenec

1252
# 24.07.2020, 23:39

Tady jsou srážkové úhrny za 24 hodin a detektor blesků.

Detektor blesků z 24.7.2020
Srážkové úhrny
# 25.07.2020, 06:15

Frnda
No vidim, ze ten nick o necem vypovida.

# 25.07.2020, 06:54

ota
S nevhodným umístěním problém nebude, meteostanice je uprostřed zahrady ve výšce 3 m nad zemí, otázkou je, jak kvalitním čidlem a radiačním štítem stanice disponuje. Jsme oblast, kde jsou pravidelně dosahována nejvyšší maxima z republiky, druhou nejvyšší hodnotu včera zaznamenala meteostanice ve Velké Chuchli, lehce pod 30 °C, my měli 30,4 °C. Mohlo by se jednat o nějakou lokální odchylku, že zde nějak zajímavě fouklo a teplota se dostala na tak vysoké hodnoty, ale samozřejmě také o chybu, ale v posledních dnech jsme měl maxima srovnatelná se zbytkem okolních stanic, takže bych to na ni moc neviděl.

Frnda
A tady ani kapka, ono to asi bude tím, že to furt leze jenom přes Prahu 8, máte tam z toho hezky zeleno, ostatní místa, která štěstí nemají, už docela žloutnou.

ota
Avatar
2119
# 25.07.2020, 08:17

Frantis95
Je to možné nebo jak píšete slabší radiační štít. Je ale fakt, že lokální rozdíly mohou být někdy dost velké.

380
# 25.07.2020, 09:09

Frnda
Jseš takovej druhej DAWE, vy dva by jste se měli utkat v diskusi, zda je teplo či ne, zda je sucho či ne, zda moc prší či ne, to by byl nekonečnej seriál..udělej něco zajímavého, třeba detailní mapu srážek pro Prahu, za tento rok, tam dokážeš zajisté svoji pravdu.

# 25.07.2020, 09:10

Tu zítřejší st.. frontu alík zase srážkově osekal, jedině nějaká zbloudilá buřina (asi jich moc nebude) by to mohla trochu zachránit ,jinak zde za červenec strašidelných 18,4 mm :(

F4
Avatar
109
# 25.07.2020, 09:37

No z předpovídaných 6 mm na nedělní frontě zbyly necelé 2 a to nás čeká ještě jeden celý den na redukci. Tráva vyschlá jako seno, že kdyby ji traktor posekal, tak ji mohou rovnou uklidit do stodoly.
Edit po poledním výstupu Aladina: Zbylo pár desetin, do večera tam nebude nic.

142
# 25.07.2020, 10:03

ota
Podle chmi bylo přesně 30 na jediný stanici - v Řeži...

73
# 25.07.2020, 10:05

F4
Ta nedělní fronta byla v předpovědích pěkně chcíplá už několik dní.. na Moravu beztak srážky ani nedorazí.

Spíš mě zaujal GFS, který měl po úterní frontě zase oteplení, ale v posledním výstupu to zrušil a drží tam docela chladno.

# 25.07.2020, 10:54

Ano, vcera na severu Prahy byl "lijak". U me 2km za Prahou dal 0,5mm. Chabry taky podobne, kolem Kobyliskyho namesti cca 1mm. Ale oficialni stanice Dablice ma 2,9mm. Ale "vedle" Kbely zase jen 0,9mm. Ano takhle v noci je to idealni, ale spadnou by muselo 2x tydne 15mm. :)
Nastesti v tech vystupech neni zadna stabilni TV, proste klasicke leto s prumeru s +26. Kdo chce ale stabilni nostop jasno na 14dni dopredu, doporucuju Madrid. Pres den +40, v noci +25.

# 25.07.2020, 14:36

Včera u nás Aladin namaloval takové krásné srážky a dneska koukám a u nás má být zase prt. Vegetace chcípá suchem. Kam to letos dospěje nevím

268
# 25.07.2020, 17:29

Dnes opět kousek od nás směrem na SV (Jaroměřice nad Rokytnou a Náměšť nad Oslavou) pěkné přeháňky a bouřky, takže teplota klesla z dnešního maxima +23 dokonce po 20 a teprve nyní se dostáváme zpět na původní hodnoty, takže velmi příjemné teploty, zítra to bude obdobné, pak už to snad konečně doleze na koupací letní teploty v PO + ÚT.

17
# 25.07.2020, 17:47

palma
Uz me fakt nebavite. Nebudu delat zadne mapy a podobne blbosti. Ja proste vyjdu ven a mam oci. Ze je tu particka placek, co breci kdyz vyjde na dva dni slunce a plasi jak puka zeme, vsechno usycha atd...chce to se podivat treba do diskuzi na beznych zpravodajskych servrech, kde je skladba lidi normalni. Tam bude za exoty prave tahle particka. Na SZ problem bude, F4 tu place opravnene. Ale kdyz mi tu pisou cajzlove ty story, jak Praha hori.... to je k smichu. Proto pisu, za ja asi bydlim v nejake anomalii, kde vsechno vyprsi a kilometr dal vsemi smery hori, podle toho, co tu porad plactive pisou. :D Ne panove, ja vam proste budu v opozici a tahle skupinka si tu muze psat co chce, a tahat si cisilka od kud chce :)

Poušť
146
# 25.07.2020, 17:53

Frnda
Tohle bude lepší ne?:D:D

17
# 25.07.2020, 17:59

Kokos342
No, rozhodne ne pro me :) Nevim kde berete, ze si snad preju takove teploty. Jsem posledni, kdo by o toto mel zajem.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.