Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Dalsi srazky i vydatne? 24.6.2020

# 19.06.2020, 21:35

Ze by dalsi srazky ? GFS dalsi to zacinaji menit . Tak bych se nedivil kdyby predpoved se do 2 dnu zmenila. A ze by prisli konecne k nam bourky . :)

2669
# 19.06.2020, 21:43

Jéžiš už ne:zz::prsi: už máme na našem potoku 1. SPA a to ještě není konec téhle srážkové epizody v neděli může být klidně na 2. SPA:!!: a zahrada taky samá voda a voda jak v pralese z jahod moc nic není:!!: doufám že to model stáhne už žádnou vodu příští týden nechci:(:prsi::prsi:

74
# 19.06.2020, 21:45

Nevím co všichni na těch :blesk: vidíte?(vždyť to udělá víc škody jak užitku:(:),to vám nestačí ,že 1/2 republiky plave

1262
# 19.06.2020, 21:47

radek4545
Trochu brzo zakládat další téma ne.Navíc bych trochu upravil i ten název.

1262
# 20.06.2020, 02:11

Od pondělí už srážky začnou konečně slábnout a konečně se ukáže na řadě míst slunce.V úterý se obejdeme zcela bez deště.Nikdo říká že je vody pořád málo.Jiní zase že už to stačí a aby už konečně začalo léto.No jak se to vezme.Letní teploty nás skutečně čekají,ale zase to vypadá na častější srážky.Tentokrát nepůjde o trvalý déšt nýbrž o bouřky.Což nezní moc dobře,protože přívalové srážky je to poslední co ted v Česku potřebujeme.Ty bouřky mohou být velice intenzivní.Hodnoty CAPE přes 1500,hodně vlhký vzduch a k tomu nízký střih větru.Zase z toho může být pěkný malér.Mám rád bouřky a déšt,ale co je moc,to je moc.Potřebujeme konečně ve střední Evropě TV a né pořád TN.No nic jdu spát a doufám že ta předpověd se postupně v dalších dnech zlepší.

# 20.06.2020, 02:29

Vždyť stále od čtvrtka čekám, kdy tu bude vydatně pršet z tohoto, co je nad Českem a pořád nic. :D

42
# 20.06.2020, 02:36

Pořád nic hmm.. :D

# 20.06.2020, 02:43

Mike11
Ne, vody je nedostatek a je možný deficit srážek v tomto roce už 100 mm u mě na konci června, což není málo a to nepočítám minulé roky.

42
# 20.06.2020, 02:44

Patricio11
Sucho na lokálních místech je nevýznamné. Chtít aby se teď během měsíce dorovnal deficit z minulých let je druhý extrém.. další srážková epizoda způsobí mnohem víc problémů, než užitku.

# 20.06.2020, 02:49

Mike11
Mně jde o to dorovnat deficit z letošního roku, protože dorovnat ostatní suché roky jen tak nejde. Jinak dneska jsem ryl a vlhko do 20 cm a pod tím už suchá hlína.

74
# 20.06.2020, 09:04

Predators2
No vidíte dříve se říkalo že by TV mohla jít konečně pryč a přijít TN. Letos to máme opačné je fakt že vody až na pár míst je teď dost a je to spíše ke škodě všechno hnije.

A občas se mi zdá že se soutěží kdo založí dříve téma.

142
# 20.06.2020, 09:10

No však začíná léto, tak by se to počasí mohlo začít tomu létu i podobat, takže za mě nech těch 25-30 klidně je, optimální léto. Srážky by si mohly na chvíli dát pokoj, nemusí být ani bouřky a za poslední 3 dny je vody až dost. Když takhle vydatně bude pršet co pár dní, tak v tom nevidím nějaké užitky...

F4
Avatar
109
# 20.06.2020, 09:15

Samik
Já bych zachoval proměnlivost. Sice se tu od května zdržují TN ale dlouhotrvající TV by přinesla zase jiné problémy: dlouhotrvající vedro, spalující slunce, sucho, případně i kolapsy z vysokých teplot.

igor127
Dejme tomu. Ale na druhou stranu, když začíná zima, tak v prosinci taky není okamžitě pod 0 celý den. Akorát mi přijde, že v zimě se třeba 10°C jaksi toleruje ale 20°C v červnu je šílená zima a je to neskutečný problém. Vzpomeňte si na loňský nesnesitelný červen. :zz:

142
# 20.06.2020, 09:24

F4
Zajímalo by mě, kdo v zimě toleruje +10 :D, když si tady poté všichni stěžujeme, jak je teplo, nesněží, nemrzne, v závěru ani neprší...

73
# 20.06.2020, 10:22

Podle me bylo na case zalozit tohle tema. Vsechny hlavni modely ukazuji dalsi tlakovou nizi spojenou s bourkami. Ty by snadno mohly v presycenych povodich zpusobit bleskove povodne.

Zatim ale nepanuje moc shoda, kudy a kam to pujde. Vecerni GFS tu nizi zasekl na nekolik dni nad CR, ted uz ji rychle posouva zpet na sever. Tohle se bude muset pozorne sledovat!

# 20.06.2020, 10:50

spurdo
Jo vypadá to zajímavě a taky opět velký oříšek na správnou předpověď. Ty bouřky a výšková tlaková níže. Letošní rok je na srážky opravdu bohatý hlavně teď po deštivějším květnu je červen ještě více deštivý. Já to teda vítám, protože ty suché roky byly otřesné, na pár let se Česko proměnilo skoro v Saharu, vše žluté a suché. Tohle mi prostě přijde lepší, zlaté staré časy, povodně samozřejmě nikdo nechce.
Letošní rok bude zřejmě nejbohatší na srážky od roku 2013 a srážkový deficit se někde už dost smáznul, jinde zase tak moc nepršelo, ale jednoznačně přibývá míst, kde je hodně zalito.

F4
Avatar
109
# 20.06.2020, 11:06

igor127
Myslel jsem obecně mezi lidmi. Nás tady považuji za řekněme poučenou veřejnost s většími znalostmi o počasí než má zbytek republiky (cca 75 %), co koukne na hovinky, že nás čeká potopa nebo mrazy ze Sibiře a diskutují o tom. No, někdy docela protáčím oči, když to slyším.

aura334
Ano, je to rozhodně lepší. Nakonec ta výšková TN možná nebude. Už to GFS začíná posouvat na východ a zmenšovat její záběr.

951
# 20.06.2020, 11:07

igor127
Žádný strach, letos čekám zimu slušnou.

96
# 20.06.2020, 11:25

Za dnešní den už máme 25mm. Celkový úhrn červnových srážek už dosahuje 100mm, takže zatím srážkově nejvydatnější měsíc. U nás dokonce nejvydatnější od prosince 2018.

palma
Zhruba polovinu cuket a patizónů i rajčat to v tomto chladném deštivém počasí už vzdala. Zbytek vegetace na zahradě je už pod náporem přemnožených slimáků. Po úrodě zkusím spočítat na kolik nás tady vyjde vypěstopat kilo rajčat. Docela uritě to bude trojmístné číslo.. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.