Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Rychlé oteplení 15.11.2019, silný JV vítr 15., 17. a 23.11.2019

32
# 18.11.2019, 09:21

Ty rozdíly mezi východem a západem jsou enormní a hlavně dlouhotrvající. Když už, tak to bývá max většinou 1 - 2 dny, ale tohle bude ve výsledku snad několik týdnů. I když sám nevím co je lepší, jestli trochu chladněji, zataženo a občas déšť či mlha, ale klídek a nebo teplo, jasno ale fičák. Pro přírodu je to ale jasný.:)

63
# 18.11.2019, 10:06

Na.Guru
Tak my tu kromě nízkých teplot máme vše.. jak slunko,tak zataženo, déšt.. Za mě naprostá spokojenost ;-)

32
# 18.11.2019, 14:35

Lucina
No jo, musím říct, že trochu závidím. Hned tu zimu budete mít kratší. A zvlášť kdo má zvířata a pozemky, tak tohle mlhavo, chladno a mokro moc neocení už kvůli tomu bahnu. Ale jen počkejte až dorazí jihozápadní expres, tak se to zase otočí a teplo půjde spíš sem ;-)

63
# 18.11.2019, 14:50

Na.Guru
Je polovina listopadu... mě by nevadilo, kdyby teplota byla 8-10...14-17 mi přijde jako už opravdu dost :D:D

272
# 18.11.2019, 14:57

Lucina
Ježíši co bych za to dal, teď to fakt ničemu neuškodí a náladě jen pomůže.

63
# 18.11.2019, 15:02

Yurri
Co, že se na to dívám jen z práce a jdu za tmy do práce a z práce.. To je mi fakt jedno jestli je pěkně nebo mlhavo.. obojí má něco do sebe a já si toho stejně neužiju

272
# 18.11.2019, 15:54

Lucina
Tak to je smutné, já mám 6dní z 8 přes den volno, takže se teoreticky můžu opalovat jako málokdo, ale to by muselo to slunce u nás svítit, předpověď je v tomhle ohledu neúprosná, zataženo, mlhavo, teploty do +10, prostě typická listopadová mulda.

63
# 18.11.2019, 15:58

Yurri
Tak ono i v tomto počasí je pěkně venku a nebo doma se zase podělá věcíí :D

# 18.11.2019, 19:54

Lucina
Ja bych to vzdal, mam na to uplne stejny nazor jako vy, ale yurri je typicky slunickar a teplomil, ktery bude mit radeji na konci listopadu 17 stupnu a myslet si, ze je to v poradku, nez radsi pekne do 10 stupnu, mlhu, a treba i mrholeni a zkratka typicke listopadove pocasi. Jako kazdy ma rad neco jineho a samozrejme slunecne pocasi je krasne, ale myslim, ze si ho v prubehu roku uzivame dostatecne, takze zrovna v listopadu si stezovat ze ho mnoho neni, kdyz je to nejmene slunecny mesic v roce mi prijde trochu zvlastni:D

# 18.11.2019, 19:58

Jinak ale jsem zvedavy, kdy a jestli vubec v dohledne dobe se nejak poradne ochladi a vrati se alespon na hory snezeni. Vzdyt za 2 tydny zacina meteorologicka zima a venku to vypada, jako v dubnu a v nejblizsi dobe se na tom zrejme nic nezmeni.

238
# 18.11.2019, 20:11

Snowrain
Bohužel, letos to rozhodně nevypadá na tradiční otevíračku prvních sjezdovek 1.12. ...v minulých letech to šlo a dokonce i s přírodním sněhem . Za mě bych řekl, že dříve jak v polovině prosince se lyžařská sezóna nerozjede.

272
# 18.11.2019, 22:09

Snowrain
U nás je zima pořád a když se teď konečně dostalo maximum nad +10, tak se silným větrem, takže o ničem a teď to na teploty nad 10 nevypadá skoro vůbec, takže jaképak teplo, průměry vylepšovaly spíše vysoká noční minima, které jsou ale jaksi k ničemu (jsem pragmatik ne suchej statistik), je mi srdečně jedno, jestli je v noci +5 nebo +10, popř. +2 nebo +7. Dá se říci, že za 18 dní listopadu tady byly tak 3 dny nad +10 a 3 slunečné dny, jinak bylo slunce jen vždy na pár hodin, většinou vůbec, prostě typickej hnus, všem slunečnejm, teplejm a srážkově bohatším regionům můžu jen závidět.

# 18.11.2019, 22:09

Prady
Ano, presne tak. A to by jeste byl celkem uspech, kdyby se to povedlo alespon kolen te pulky prosince. Letos jsem proste maximalne pesimisticky a vubec bych sw nedivil, kdyby prisla nejteplejsi zima v historii mereni, ale snad se pletu.

63
# 19.11.2019, 06:55

Snowrain
Taky jsem si říkala,že by člověk už mohl být rád za tak krásný listopad...Ta příroda si taky musí odpočinout od toho slunce a tepla..;-)

F4
Avatar
109
# 19.11.2019, 07:30

Snowrain
Krásně řečeno, přesně tak to je. Celý rok imrvére slunce a vedro a ani teď není kdo ví jaká zima, přitom jsme za půlkou listopadu. A nechci říkat, že je jako na jaře, když sotva skončilo léto a je teprve podzim. Říkejme, že je třeba jako na začátku října. Já nechci, aby se tohle stalo pravidlem, kdy v listopadu bude běžně 20°C a v prosinci pořád přes 10. Už má pomalu začít zima, více pršet/sněžit a minimálně v noci už pomalu začít mrznout.
Lucina
Ano, odpočinek je to pravé slovo. :)

238
# 19.11.2019, 09:45

Snowrain
Já bych zimu jako celek neviděl tak pesimisticky...
Přeci jen když se podívám do historie od roku 2000, tak je spousta listopadů, který byly podobný tomu letošnímu a nakonec byla kolikrát slušná zima. Zároveň je drtivá většina listopadů, kdy sníh nebyl vůbec a objevil se až v prosinci (počítám nižší a střední polohy).

Vzhledem k tomu jak se navíc vyvíjí polární vortex, tak ta šance na aspoň trochu slušnou zimu tam je. Spíš je otázka, kdy to nastane a to se dostáváme právě k tomu, že změna proudění je odhadována někde v prvním - druhém prosincovém týdnu, tak třeba se letos dočkáme bílých vánoc a to by byla velká satisfakce za teplý podzim.

# 19.11.2019, 10:26

Yurri
A to je presne to o cem mluvim, v listopadu, mozna krome jeho samotneho zacatku, by teploty nad 10 ani spravne byt moc nemely, treba v druhe polovine a ke konci jsou prumerne denni teploty myslim kolem 5 stupnu a nocni uz kolem nuly, pokud se nepletu. Takze pocasi jake mate vy, je proste klasicke listopadove jake ma byt. Ale nema cenu to s vami resit, vy mate svuj nazor, ja svuj, takze toho asi nechame, protoze bysme se stejne nikam nedostali.;-)

# 19.11.2019, 10:28

Prady
Ano, to je mozna jedina nadeje, ktera by nas letos mohla zachranit. Normalne pesimista nejsem, ale letos mam proste takovy pocit, staci se jen podivat z okna, nedovedu si predstavit zkratka podle stavu prirody, ze by treba zacatkem prosince mohl prijit nejaky studeny vpad a začít sněžit. Ale je samozrejme pravda, ze odepisovat zimu driv nez vubec zacve je opravdu predcasne, takze si pockame jaka nakonec bude.

238
# 19.11.2019, 10:58

Snowrain
Ty předpoklady pro slušnou zimu tam jsou...
Minimální sluneční aktivita za posledních 10 let, velká šance stratosferické oteplení a rozpad vortexu. To, že je teď situace jaká je, určitě ještě nevěstí špatnou zimu...jen se na nějakou dobu bohužel usadilo blbé proudění, které se právě tím rozpadem vortexu může dost zásadně změnit.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.