Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Vydatné srážky ve středu 22.5.2019

77
# 22.05.2019, 15:18

tak zatím napršelo nejvíc v Jizerských horách na Jizeře (92mm) a v Jeseníkách na Medvědím Vrchu asi tak tak?

80
# 22.05.2019, 15:18

Místní stanice na Zlínsku ukazuje přes 90mm: https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/brumov/?d...

Těžko říct, jestli to ukazuje správně, poslední hodiny je tam extrémní tempo cca 20mm/hod... což ale může být, v aladinovi taková numera lokálně byla + řeky na Zlínsku jsou na tom jednoznačně momentálně nejhůř.

272
# 22.05.2019, 15:31

Zdenál07
Bych jim dal takové flastry za to ničení půdy a ne dotace nebo kompenzace za ztráty. Všechny škody v zaplavené obci bych jim nechal vyčíslil a pokud půdu neuvedou do původního předpovodňového stavu, tak pokuty v řádech milionů na hektar, jednoznačně obecné ohrožení. Prachy by dostali za vázání CO2 ve vegetaci a podle úrodnosti půdy, ze zemědělců by se ale stali spíše lesní hospodáři (agrolesníci), tohle je jediné řešení, nic lepšího nevymyslíte, musí to být ale nastaveno celoevropsky, dobrovolnost musí skončit, musíme naopak připravit krajinu jednak na klidně několik set mm srážek týdně, tak třeba na 10ti leté sucho, to je totiž naše budoucnost. Sám mám v zatravnělém sadu vyzkoušeno, že ani 100mm není problém, je to ale celkem v rovině.
Jinak ty úhrny co máme za poslední týden zvládl sever Vysočiny (HB+ZR) za jediný den, tady jen minimalisticky mrholí, i východně od nás kde řádila ta bouřka předevčírem už mají za týden i 80mm (Střelice).

182
# 22.05.2019, 15:31

U nás na západě je dnes klid ... dopoledne mrholilo pak přestalo. V noci měla přijít nějaká bouřka, ta samozřejmě nepřišla. Přišel jenom noční předpůlnoční deštík.

69
# 22.05.2019, 15:39

U nás pod Králičákem zatím krásných 48 mm, střídavě mrholení a pak kratší přívaláky i když teď jde intenzita již hodně dolů. Koryto Malé Moravy je ale slušně plné a radši nechci ani vidět co to udělá dole...:!!: Na místní poměry jinak na srážky bídný květen to dneškem vytáhlo na pěkných 95 mm :-)

63
# 22.05.2019, 15:45

U nás už to aspoň podle radaru vypadá, že :prsi::prsi: za chvíli už nebude. Ale byla to nádhera dneska :love:

182
# 22.05.2019, 15:49

Petr75

Máte tam pěkně ...Tak se hlavně nevytopte. ;-) Předminulé léto jsme tam u vás tůrovali s rodiči kolem Babuše na Trojmořský vrch (polsky) apod.

5
# 22.05.2019, 15:53

Praha - Chodov má za dnešek 2,3 mm, tímto tempem ani v květnu nenaprší aspoň 3/4 měsíčního normálu. O víkendu se do záhonu nedalo ani kopnout, jak to bylo suchem tvrdé na kámen.

74
# 22.05.2019, 15:55

Yurri
přesně tak celu Evropu zalesníme a žrát budeme šišky a nebo jídlo vozit od našich východních bratrů. S takovými srážky by si žádná půda neporadila ani lesy.

Jinak u nás od včerejšího večera 16mm což stačí. A nic už asi nebude. Horší to bylo v Opavě kde spadlo přes 50mm. A hasiči se stále nezastavili.
Jinde jsou na tom ale hůře.

80
# 22.05.2019, 15:59

Hody

Začíná se ukazovat, že nížiny v Čechách jsou suchem v ČR ohroženy nejvíce - nejvyšší teploty + nejméně srážek. Jediné plus jsou velké řeky, ale to samozřejmě vegetaci nezachrání.
Letos aspoň není léto od dubna + za poslední 3 týdny něco málo spadlo, také to tu vypadá neporovnatelně zeleněji než loňský rok.

27
# 22.05.2019, 16:00

Haná nic moc, zatím pořád jen kolem 11 mm... A vypadá to na slunko. Východně i západně se čerti žení (víc teda východně) :)

228
# 22.05.2019, 16:12

Ondra83
jj je to tak jel jsem před hodinou kolem a je to pěkně vylete už s koryta a to ma pršet dal no bude to tady ještě zajimave aj když tedkom svití :slunce: napršalo tam kolem 75mm tady na vsetině 55mm zatim uvidime jak to bude pokracovat dal s tim :prsi::prsi:a:blesk::blesk: a jak jsem jel na Vsetín tak jsme slaly v koloně hasiči uvolnovaly koryta podel cesty a jsou všude kolem

# 22.05.2019, 16:23

Tak u nás v Lipníku nad Bečvou napršelo 27,9 mm srážek a ještě zřejmě něco spadne. Zajímavé je, že teď tu svítí slunce a jsou tu slušné poryvy větru i k 15 m/s! Řeka Bečva má nyní 230 cm a co nevidět bude vyhlášen 1. SPA a pojedem dál strmě nahoru, bude to ještě dost zajímavé v noci. :!!:

182
# 22.05.2019, 16:40

Ondra83

To teda je .... :!!:

4
# 22.05.2019, 16:49

Yurri
A co by jste jedl, potraviny pro tolik lidí se nějak musí vyrobyt. Nebo by jste si připlatil 10x tolik než dnes? Jaké máte řešení, snížit rapidně populaci?

4
# 22.05.2019, 16:59

Teď jsme na 50mm, krása, o víkendu proškrábnu brambory jen tráva na seno vyroste spíš do výšky po loňském vypálení sluncem.

107
# 22.05.2019, 17:05

Tak byl to tedy masakr, byl jsem se podívat v terénu kolem domu a vše je napité jako houba pěkně to tam čvachtá. Objevil jsem proudek vody tryskající do 0,5m výšky a moje první letošní bedly pod mezí večer hodím obrázky. Byly ale moc napité tak jsem je tam nechal.

Vylil jsem srážkoměr ve kterém bylo napršeno až 45mm od dnešní noci a dal jsem ho spátky aby byl připraven na další přívaly pokud nějaké budou.

Bouřky se začínají hlásit o slovo, ale myslím si že stejně zůstanou v Polsku u hranic no uvidíme.:prsi::prsi::prsi::prsi::prsi::prsi::blesk::blesk::blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.