Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci na zítřek dorazí studená fronta, přinese déšť

Diskuse o počasí Sněžení a silný vítr od 10.2.2019

397
# 08.02.2019, 19:15

Snowrain
Nerad bych vám bral váš zimní optimismus, nicméně jsem byl teď na zahradě a tam jsem z hrůzou zjistl že yuka gloriosa mi v růžici pukla a tlačí ven květový stvol, zítra to nafotím, okolo je fůra sněhu, tyto yuky jsou skvělý indikátor počasí, čili již tuto zimu nevidím až tak optimisticky.:)

# 08.02.2019, 20:52

palma
Tak v tom se nevyznam, tomu urcite rozumite lepe, ale urcite to nemusi byt definitivni konec zimy, ja jen nechci nejaky rychle otepleni a vyraznou oblevu, spise aby se teploty zvedaly postupne, kdyz prijde jeste nejaka zimni epizoda budu jedine rad, ale kdyz ne tak se s tim taky smirim;-)

22
# 08.02.2019, 21:18

palma
Ten nazev mate spatne pise se to normalne s J ne s Y a v nadmorske vysce 380 m mate kupy snehu?Pokud vim tyto palmy kvetou az pocatkem leta,kdysi jsem ji mel na zahrade a ma ji nas soused pred domem a rozhodne zadny stvol na kvet se u ni netlaci.Ale mozna mate nejakou zazracnou.Taky se tesim na jaro,ale rozhodne si nemyslim ze uz je na nej cas,pokud bude ted teplo bude na 99% chladne jaro a zase nam vse pomrzne.

397
# 09.02.2019, 08:18

Zachar
Za prvé normálně a přesně se to píše yucca gloriosa v tomto případě, za druhé, nejde o palmu, ale, o když chce po česku juku, což s palmou nemá vůbec nic společného a kvete, když to považuje za správné, na květ si založí na podzima a na jaře ho vyžene do stvolu (laty), to co popisujete je asi Trachykarpus fortunei (nejspíš) a ten kvete opravdu později..
fotku přikládám, teď jsem vletěl na zahradu..

397
# 09.02.2019, 08:33

Zachar
Ještě ten hafo sněhu, i s identifikátorem ve formě místního vodojemu, aby nebylo pochyb, že je to z Kladna...v levo je na snímku ta yucca..

# 09.02.2019, 08:40

Za mě spokojenost. Oproti minulým rokům je to letošní zima super a výhledy nejsou špatnè

397
# 09.02.2019, 08:46

Snowrain
To já taky nechci nějaký skokový přechod, pro lidi ani zahradu to není nějak zvlášť dobré, jen mne zaujal tento přírodní "signál"...

96
# 09.02.2019, 09:03

U nás po ránu ještě slabě sněží. Zítra večer má zase začít sněžit hustě. Víkendové oteplení bude opět příliš příliš krátké na to aby něco odtálo a naopak hned to vypadá na další přívaly sněhu. Sněhovou pokrývku budeme tuto zimu hodnotit rozhodně jako napdrůměrnou.
palma
Je to signál toho jaká na Kladně byla zima. :-)
Jestli ten květ nakonec nezmrzne zatím nic nesignalizuje ;-)

22
# 09.02.2019, 09:19

palma
Jj krasna fotka a snehu mate na vasi nadmorskou vysku dost,napsal jste vedecky nazev tak to se omlouvam ale sam pisete ze si na kvet zalozi na podzim tak asi nic prekvapiveho ze ma ted kvet ne?
Ja se s vama nebudu prit zda je to predzvest jara ja osobne si myslim ze ne,a na jaro je casu do konce brezna dost.

# 09.02.2019, 09:28

palma
podle té fotky to tipuju na vilovou čtvrť na Korei. Nevím, ale jestli v Dudrovce, nebo Pod Vodojemem.

397
# 09.02.2019, 09:34

podřipan II
Přesný zásah :D, druhá možnost je správně, a uplně u lesa..

397
# 09.02.2019, 09:41

Zachar
Jojo, pozůstatek Kladenské kalamity, teď tu máme už plus pět a začíná to téct, ohledně toho květu, normálmě to puká až někdy ke konci března, ale indikuje to hlavně noční mrazy, když je pod cca minus sedm a má být tak i nadále, neprobudí se to, takže si tipuju, že unás už to moc do minusu nebude..mimo to tu opravdu je "subtropická zima" kaktusy na zahradě mi vůbec "nepoložily placky" (neupustily vodu z pletiva" což značí, že vlastně ani "neusnuly zimním spánkem", je to teprve podruhé za můj život, co tohle udělaly...
Příroda je zajímavá laboratoř..:D

# 09.02.2019, 09:42

palma
séstra tam měla před lety kupovat parcelu (ještě blíž k věži), ale potom z toho sešlo. Člověk míní, život mění:)

397
# 09.02.2019, 10:15

ROFA
Zmrznout by neměl, do -10 cca by měl vydržet.. když tak mám "futrál" :Di s topným kabelem, a ten bych použil.. teď aktuálně je tu slunce jak na "Jadranu" +6,4... a stoupá..

397
# 09.02.2019, 12:28

Kak vida je vydaná výstraha před větříkem..110 km, tady momentálně profukuje 32 - 35km /hod..tak uvidíma jak to zítra zesílí..pokud bude i dost teplo, pujde ten sníh tady asi docela fofrem dolu, od včera ubylo 8cm..

F4
Avatar
109
# 09.02.2019, 14:22

Fuj to je hic, zase vichr, sucho a slunce. Už se nám to začíná vracet do starých kolejí. Kdyby aspoň pršelo nebo něco. Po sněhu už skoro ani památky.

# 09.02.2019, 15:58

Meteorologové samy neví jak bude příští týden v ČR je to jen orientačně:snih: no a hlavně že furt někde říkaj že bude příští týden místy vydatně sněžit:!!: naposledy na čt24

96
# 09.02.2019, 16:34

F4
Dnes ideální, téměř jarní podmínky pro běh ve volném terénu. Na otevřených pláních je sníh utažený od větru a ani slunce tomu příliš neuškodilo. Naopak na lesních cestách byl sníh velmi tvrdý místy až zledovatělý, takže stopa velmi rychlá.

Byčok alias Koralovec
Příklady těch třetihorních vrcholů na pozadí snímků.

Prameny Na Ločkách II - pozadí Měděnec
Prameny na Loučkách II - pozadí Jelení hora
Prameny Na Loučkách II - pozadí Velký Špičák, Střední Špičák
F4
Avatar
109
# 09.02.2019, 17:01

ROFA
Byli jsme u Horní Blatné a Bludné. Sníh krásný, nepršelo, jelo to nádherně.

# 09.02.2019, 17:35

mohly byste psát k tématu tohle si pište jinde;-)
Edit: V událostech na ČT zase nějakej Gavenda řekl, že má přijď vydatné sněžení. Jako really?
Kde to vzal

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.