Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Počasí na Vánoce 2016

116
# 22.12.2016, 18:07

V Brně očekáváme po 4 letech bílé Vánoce poté, co v neděli 18. prosince k večeru přišlo husté, několik hodin trvající sněžení. Napadlo nám celkem 7,8 cm sněhu, v pondělí se oteplilo lehce nad nulu, takže něco málo odtálo, ale od té doby se teploty drží výhradně pod bodem mrazu, a to díky jinak nenáviděné inverzi. Máme ještě 7,1 cm sněhu, tento stav platil i po pondělním dnu, takže to vypadá velice optimisticky. Ne vždy to vyjde všude, jsem tedy rád, že to po nějaké té době nejspíše konečně vyjde i nám. :) :snih:

238
# 23.12.2016, 13:22

U nás inverzní šeď, 1-2°C...absolutní nuda. To už rovnou může být radši 10°C a sluníčko :zz: Ti co mají sníh, přeju jim to ať mají hezčí vánoce, ale zbytek zimy už jim přeju jen bláto a šeď. Doufám, že dostanem kompenzaci v lednu a únoru :)

182
# 23.12.2016, 14:38

Prady


Tak aspoň jednou za 100 let se to otočilo .... tak jim to přejme. :)

Ta ledovka kterou tu máme ale není vážně vůbec fajn na chození po venku ... málem jsem si namlátil držku když jsem vylezl z baráku - nohy se rozjížděly jako nějakýmu zpitýmu vožralcovi ze sklépka. Nejlepší když spěcháš do práce a nevíš kde to co udělá. :) Už aby to svinstvo povolilo.

116
# 24.12.2016, 13:27

Musím jen potvrdit, že to letos skutečně vyšlo. Až do včerejška jsme tu zaznamenávali jeden ledový den za druhým, dnes už je těsně nad nulou (ale jen v desetinkách, nikoliv v celých stupních), takže je sníh o něco měkčí a trochu jej ubylo, ale jeho vrstva je samozřejmě i nadále souvislá a činí něco přes 5 cm. Vánoce tedy oficiálně označuji jako bílé, děje se tak u nás poprvé od roku 2012. Jen škoda, že po několika příštích dnech, kdy se očekávají teploty výrazně nad nulou a dešťové srážky, už po sněhu nebudou ani památky, ale co se dá dělat. :snih:

55
# 24.12.2016, 15:20

V Praze a v Čechách většinou krom Východních a Jižních sníh samozřejmě nebyl a ani nebude. Dnes kolem poledne pěkně lilo a teplota až +6°C. Výhlady vypadají žalostně. Docela bojím, aby tahle zima nebyla nakonec ještě horší, než ta loňská, kdy jsme přeci jen v lednu mrazy a trochu sněhu měli. Ale nato je ještě čas leden a únor to mohou stále zachránit.

# 24.12.2016, 15:56

U nás byl sníh a teď začalo pršet , takže sníh rychle mizí :)
Nicméně přeji krásné Vánoce ;-)

ota
Avatar
2132
# 24.12.2016, 16:18

U nás naopak sněží, je to po docela dost letech, kdy na Štědrý den padá a zítra to roztaje, ale i tak je to krásný. :)

116
# 24.12.2016, 16:21

ota
Jj, i tady ještě napadl poprašek. Je to paráda. Aktuální výška sněhu je 5,3 cm a teplota na nule, takže už to netaje a je krásně bílo. Jedny z nejhezčích Vánoc co do počasí, co pamatuji. :) :snih:

# 24.12.2016, 16:30

Jo Morava má letos štěstí ;-)

# 24.12.2016, 17:13

Spíš smůlu. Ale vlastně jak pro koho. :)

293
# 24.12.2016, 17:36

Já za bílé Vánoce označuji všechny tři sváteční dny, vždyť není jen Štědrý den.
Ale u nás k tomuto, co na Moravě došlo v roce 2009 a 2012. V 2009, kdy měla Ostrava 16 °C sníh vydržel jen 24.12., v roce 2012 pak až do Štěpána. Ale pokaždé za to mohla deka inverze.
To období tenkrát bylo fajn, 2009-2012 byl sníh u nás po 3 ze čtyř let, ale jen 2010 bylo i vydatné sněžení a pořádná peřina. Od té doby pauza.
Rok 2010 byl zkrátka výjimečný zimami jak na začátku, tak na konci. To už honem nebude.

48
# 25.12.2016, 07:41

Komu snezelo at je rad, v ostrave prselo, cely den skarede, ocelova obloha, nizka oblacnost. Nic co by pripominalo vanoce.

272
# 25.12.2016, 08:48

Já za vánoční období považuji čas až do Tří králů,to se většinou vystřídá kdeco,ale včera to bylo nejdůležitější,tady to včera v poledne vypadalo u nás ve městě viz foto,jinak kolem Silvestra bylo vždy po vánoční oblevě ochlazení a sníh,ale to je moje optimistická verze,včera se venku normálně bruslilo.

54
# 25.12.2016, 13:50

Hurec
V Ostravě se včera večer sněžení vyskytlo, ale napadl max jen poprašek.

238
# 25.12.2016, 14:34

Svatá pravda! Vánoce na sněhu jsou jedině tehdy pokud souvislá sněhová pokrývka vydrží po celé 3 dny a vzhledem k tomu, že dneska už ani na Moravě prakticky nic neni tak mají vánoce na blátě tak jako my :D

272
# 25.12.2016, 15:46

No Prady už jen kvůli těm trpějícím stromům pod námrazou musím říci konečně,mrzlo celý týden,tak konečně změna,prská a fouká při zataženu,ale už od úterý budou přeháňky opět přecházet ve sněhové s větrem takovým,že budou větve padat znova a pak návrat inverze s mrazy a po Silvestru přituhne ještě víc,za mě paráda,já ten česnek snad nedosázím.

33
# 25.12.2016, 17:17

Prady
S tím bych si dovolil nesouhlasit... ještě na spoustě místech Moravy nad 400m je souvislá sněhová pokrývka. Například u nás je taky ještě přes 10cm. Podklad je pořádně zmrzlý tak to ani moc netaje. A tak jsem si jistý že sníh do dalšího ochlazení určitě vydrží.

116
# 26.12.2016, 15:10

Prady
Taky nesouhlasím, především, Štědrý den je z celých vánočních svátků nejdůležitější, a dále, jak píše dramyku, sníh byl i v dalších dnech. Konkrétně třeba u nás v Brně včera už vlivem teplot nad nulou a dešťových srážek tál, ale souvislá pokrývka se ještě udržela po celý den. A byla i dnes ráno, byť přes den prakticky všechno až na nějaké nahrnuté zbytky roztálo kvůli vysokým teplotám... Každopádně, nemůžu si pomoct, pro mě jsou tohle bílé Vánoce, každý to vidí jinak a myslím, že můžeme být rádi i za to málo... ;-)

238
# 26.12.2016, 15:52

Marek 2
Jo včera jsem koukal dopoledne na webkamery Brna a to už v té době i mimo centrum byl jen tu a tam flek, do toho déšť :D... Čekal jsem, že si tady zas lidi budou namlouvat jak měly bílý vánoce, ale Vánoční svátky jsou 3 dny a pokud 1. den leze teplota nad nulu a taje to, 2. den už skoro nic neni a prší a 3. den nic, jen teplo tak to je jen namlouvání si, něčeho co neni :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.